Stratte sa Eminemom

 • Toto bolo uvedené v prvom filme Eminema, 8 míľ . Film je voľne založený na Eminemovom živote; vyrastal v chudobnej štvrti Detroitu a nasledoval svoj sen o hviezdnej sláve rapu. Film získal veľmi dobré recenzie, pretože Eminem sa ukázal byť prekvapivo dobrým hercom.

  V hre „Lose Yourself“ musel Eminem nájsť spôsob, ako sa autenticky vyjadriť pod rúškom fiktívnej postavy. „Pretože film nie som ja, film je Jimmy Smith Jr. Takže hrám túto postavu, ale v tejto piesni musím urobiť paralelu medzi svojim a jeho životom. Musím prísť na to, ako dosiahnuť médium. Znie to tak banálne, keby som rapoval ako Jimmy Smith Jr. Ako to príde zo skutočného miesta? ' vysvetlil na Genius.

  „Ak vám hovorím, že moja dcéra nemá plienky, potrebujem tento mesiac na zaplatenie účtov túto sumu peňazí a je to naozaj skutočné, hovorím vám, potom viete, že to len príde. odo mňa. To bol trik, na ktorý som musel prísť - ako dosiahnuť, aby riekanka znela ako on a potom sa do mňa nejakým spôsobom premeniť, aby ste videli paralely medzi jeho a mojimi bojmi. '
 • Na filmovej scéne mal Eminem upútavku, kde mohol počas prestávok v nakrúcaní nahrávať piesne pre film. Napísal to v charaktere ako B. Králik, v ktorom hral 8 míľ . Písanie charakteru nebolo pre Eminema nič nové, pretože predtým písal piesne ako svoje alter ego Slim Shady.
 • Skladba existovala viac ako rok, kým ju Eminem stiahol z disku CD a rozhodol sa, že si dá pauzu. Nechal svojich hudobníkov formovať rytmus okolo jeho vokálov.
 • Táto pieseň je vysoko produkovaná a silne vrstvená. Okrem niekoľkých vokálnych stôp sú na celej trati aj rohy, dychové nástroje, sláčiky, klávesy, bicie a zvukové efekty.
 • Keď filmové štúdio zverejnilo prvé upútavky, táto pieseň neexistovala, a tak použili pieseň „Cleanin 'Out My Closet“, ktorú chce štúdio vo filme uviesť. Eminem si myslel, že pieseň je pre film príliš osobná, čo bol jeden z dôvodov, prečo bol taký odhodlaný napísať niečo, čo by zodpovedalo postave.
 • The 8 míľ soundtrack bol súčasťou veľmi úspešného cyklu pre Eminema. Aj keď celkový predaj albumov klesal kvôli vysokým cenám diskov CD a internetovému pirátstvu, tento soundtrack a Eminemov album Eminemova šou predali milióny kópií. Rapper 50 Cent, ktorý sa objavil aj na soundtracku, bol ďalším veľkým príbehom hudobného úspechu. Predal tiež milióny albumov po podpísaní zmluvy s vydavateľstvom Shiny/Aftermath Records Eminema a Dr. Dre a vydaní Skúšajte zbohatnúť alebo zomrieť .
 • Eminem to predviedol na udeľovaní cien Grammy v roku 2003 a podporili ho The Roots. V tom roku získal cenu za najlepší rapový album Eminemova šou . Bola to jediná cena za rap alebo R&B, ktorá bola udelená počas televízneho vysielania, pretože ostatné ceny v týchto kategóriách boli udelené predtým, ako boli uvedené do éteru. V rapovej komunite to neprešlo, najmä preto, že počas show bola udelená cena za najlepší komediálny album (získal ju Robin Williams).
 • Vďaka tomu získali Oscara za najlepšiu pieseň z filmu a porazili piesne od Paula Simona a U2. Bola to odvážna voľba pre akadémiu, ktorá zvyčajne vyberá dosť krotké piesne od Randyho Newmana, Stinga alebo Eltona Johna. Barbra Streisand vyhlásila cenu a zdalo sa byť prekvapená a šťastná, že Eminem vyhral.
 • Eminem nevystupoval na Oscaroch ani sa neprijal, aby prevzal jeho cenu, pretože chceli, aby spieval verziu „priateľskú k rádiu“ a chcel pieseň zaspievať tak, ako je napísaná, a nechať cenzorov upraviť jazyk. Bola to prvá víťazná pieseň, ktorá nebola uvedená na Oscaroch, pretože bola odvysielaná v televízii. Luis Resto, ktorý koprodukoval trať, prevzal cenu namiesto Ema.
  Jenny - Sussex, New Jersey
 • Na rozdiel od väčšiny rapových piesní, táto používa na gitare hrajúce silové akordy.
  Veslo - Algonquin, IL
 • Veta „Najlepšie verí, že niekto platí podvodníka“ je odkazom na tradičný nemecký príbeh Kryštof z Hamelinu . Dudáka si najali na pomoc dedine s problémom s potkanmi. Keď nezaplatili, odišiel s deťmi z mesta.
 • Mekhi Phifer, ktorý je uvedený v textoch, je herec, ktorý vo filme hral s Eminemom 8 míľ .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Weird Al Yankovic urobil na svojom albume paródiu na tento názov „Couch Potato“ Pudlový klobúk , jeho prvý album po štyroch rokoch. Eminem mu umožnil urobiť pieseň, ale nenechal by k nej Weird Al natočiť video ani ju vydať ako singel, pretože sa obával o svoj imidž. Al si myslel, že je to zvláštne, vzhľadom na to, ako si Eminem vo svojich videách robí srandu z ľudí. Paródia si robí srandu z ľudí, ktorí príliš pozerajú televíziu.
 • To vyhralo Grammy za najlepšiu rapovú pieseň roku 2003.
 • S 12-týždňovým behom na 1. mieste v rebríčku Hot 100 je táto pieseň komerčne najúspešnejšou oscarovou melódiou.
 • V roku 2015 citoval sudca Washingtonu z tejto piesne rozsudok. Dvadsaťročné dvojčatá Christopher a Christina Lucasová odsúdila porota za hrozný nevyprovokovaný útok na muža v meste Crown Heights v Brooklyne z roku 2013, zrejme preto, že bol homosexuál. Žaloba žiadala 15 rokov, ale sudkyňa vrchného súdu Yvonne Williamsová dvojici povedala:

  „Je to ako, dostaneš iba jeden výstrel. A jeho jediným výstrelom je, že musel - viete, je to vo filme 8 míľ ... rap musí byť taký dobrý. Dostanete iba jednu ranu. '

  Williams to nazval „najinšpiratívnejšou piesňou“.

  Podľa zákona o mládeži ich každý odsúdila na rok väzenia. Krátko po prepustení boli späť za mrežami, Christopher Lucas za verbálne vyhrážky a jeho sestra za marenie väzby.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • Národná strana Nového Zélandu bola 24. októbra 2017 uznaná vinnou z prečinu strhnutia tejto piesne v televíznej predvolebnej reklame s názvom „Eminem Esque“. Sudca najvyššieho súdu v krajine nariadil strane zaplatiť 600 000 dolárov (314 000 libier) plus úroky vydavateľovi rappera. Reklama bola vo volebnej kampani strany 2014 spustená 186 -krát a môže byť nájdete tu .
 • Emova anekdota o barfingu špagiet jeho matky sa zmenila na copypasta (áno, naozaj), typ meme na návnadu, ktorý sa začína pod rúškom osobného príbehu, ale končí textom piesne alebo iným vtipným koncom. Mem „Lose Yourself“ vznikol na začiatku roku 2000 v komunite 4chan, kde používateľ začne podrobne popisovať nepríjemný zážitok, aby upustil texty piesní:

  Dlane sú spotené
  Kolená slabé, paže ťažké
  Zvraciam mi už sveter
  Mamine špagety


  Nasledovalo množstvo gagov založených na obrázku, ktoré Photoshop naskladali na taniere cestovín na fotografie rappera. Meme sa dostalo do hlavného prúdu, keď vytvorila Zelená vec YouTubera Jaya video z toho, že Em spieval takmer výlučne o mamičkiných špagetách.
 • Eminem sa v roku 2020 prekvapivo predstavil na udeľovaní Oscarov a predviedol skladbu „Lose Yourself“, ktorou ukončíte poctu piesňam, ktoré sa spájajú s filmami. S podporou orchestra naspieval pôvodný text a bol opakovane cenzurovaný. Po predstavení tweetoval: „Pozrite sa, keby ste mali ďalší záber, ďalšiu príležitosť ... Ďakujem, že ste ma dostali @TheAcademy. Prepáčte, trvalo mi 18 rokov, kým som sa sem dostal. “

Zaujímavé Články