Téma lásky od krstného otca od Andyho Williamsa

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Inštrumentálna verzia je po svojom úvodnom rade známa aj ako „The Love Theme From The Godfather“ alebo „Speak Softly Love“. Inštrumentálna verzia je známa ako „The Godfather Theme“ a ako sa dalo očakávať, je to pieseň, ktorá sa objavila vo filme, aj keď ten, v ktorom bolo málo lásky, okrem rodina milý.

    Krstný otec je román taliansko-amerického Maria Puza (1920-99). Časosprávny autor, aj keď nechváleného žánru, vydal svoje najslávnejšie dielo v roku 1969 a román bol v roku 1972 verne adaptovaný na veľké plátno podľa toho, čo je všeobecne uznávané ako jeden z najlepších filmov, aké kedy boli natočené. Hrdinom, ak ho tak niekto môže nazvať, je Michael Corleone, ktorého stvárnil herec z radu A Al Pacino. Potom, čo chladnokrvne zavraždil dvoch gangstrov v reštaurácii, je zabalený na Sicílii, kde stretne lásku svojho života. Bohužiaľ, ak je Michael mimo dosahu americkej spravodlivosti, nie je mimo dosahu davu a jeho novú manželku zabije bomba, ktorá bola určená pre neho. Po návrate do Štátov sa Michael znova oženil; tento návrat uľahčuje rodina, ktorá presviedča umierajúceho muža, aby sa priznal k dvojnásobnej vražde, ktorú spáchal.


  • Hudba talianskeho skladateľa Nina Rotu má texty Larryho Kusika a pôvodne ju nahral kronikár Andy Williams. Nie je prekvapením, že partitúra bola nominovaná na Cenu Akadémie, ale musela byť odstránená, keď sa ukázalo, že Rota použil rovnakú melódiu (aj keď v inom tempe) v partitúre k filmu z roku 1958, Fortunella . Ústredná pieseň, aby mala nárok na Oscara, musí byť úplne originálna.
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko, nad 2


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: