Major Tom (Idem domov) od Petera Schillinga

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je pokračovanie piesne od iného umelca. Nadväzuje na pieseň Davida Bowieho z roku 1969 ' Vesmírna zvláštnosť “, a pokračuje v príbehu majora Toma, astronauta, ktorý preruší komunikáciu so Zemou a vznáša sa do vesmíru.

  > Hudobne to nie je nič podobné ako pieseň Davida Bowieho, z ktorej vychádza, pretože Schilling použil techno beat.


 • V tejto piesni, keď sa Zem rozhodla, že major Tom je v skutočnosti triezvy, rozhodne sa priviesť Toma domov. Avšak práve vo chvíli, keď sa chystá zapnúť trysky a zoskočiť na Zem, preruší komunikáciu s linkou „daj mojej žene moju lásku“ a vypne napájanie lode. Predpokladá sa, že bohužiaľ Tom zomrel v procese opätovného vstupu, ale v skutočnosti svoju smrť fingoval, aby sa mohol vrátiť do hlbín vesmíru, ktoré teraz považuje za svoj domov.
  Brett - Edmonton, Kanada


 • V roku 1980 vydal Bowie svoje vlastné pokračovanie hry „Space Oddity“ s názvom „Ashes To Ashes“, kde major Tom obnovuje komunikáciu so Zemou.


 • Schilling pochádza z Nemecka, kde jeho nemecká verzia tejto piesne („Major Tom (Völlig Losgelöst)“) bola obrovským hitom a skončila na prvom mieste. Jeho nemecká verzia bola použitá vo filme 2017 Atómová blondína na scéne odohrávajúcej sa v Berlíne v roku 1989.

  V Amerike bol „Major Tom“ jediným Schillingovým hitom.
 • Pieseň získala veľký rozmach, keď MTV video striedalo. Bolo to vďaka žene menom Robin Sloane, ktorá pracovala v spoločnosti Elektra Records ako vedúca propagácie videa - pracovné miesto, ktoré existovalo tak krátko, keď bolo možné na MTV púšťať videá.


 • Počas reklamy na Lincoln MKZ 2010 bol odohraný cover tejto piesne od synthrockovej kapely Shiny Toy Guns. Toto bolo pokračovanie inzerátu s obalom od Cat Power Davida Bowieho Vesmírna zvláštnosť . '
 • V pamätnej scéne v americkej televíznej šou Breaking Bad (epizóda: „Bullet Points“), postava Gale Boetticher (David Costabile) je zobrazená vo videu spievajúceho karaoke k tejto piesni. Celá pieseň bola sfilmovaná, ale v skutočnej šou sa ukázalo iba niekoľko sekúnd. V dabingu v nemeckom jazyku namiesto toho spieva „Völlig Lösgelost“. Pieseň sa objavuje aj v epizódach seriálu Američania („Deň po“ - 2016) a Čierna listina („T. Earl King VI“ - 2015).
  Matt - Warminster, PA

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: