Make You Feel My Love od Boba Dylana

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Aj keď je melódia všeobecne považovaná za celkom jednoduchú pieseň o láske, niektorí poznamenali, že Dylan ju možno napísal z pohľadu Ježiša Krista a pokúšal sa dostať ku všetkým hriešnikom, aby pocítili jeho vykupiteľskú lásku.


  • Na organe na tejto skladbe hral hudobník narodený v Texase August 'Augie' Meyers, ktorý je známy predovšetkým ako hráč na klávesové nástroje Sir Sir Douglas Quintet a Texas Tornados. Pripomenul nahrávanie tejto piesne na Mojo Magazine July 2010: „Bob je fantastický hráč na klavír, keď chce hrať. Na tému „Make You Feel My Love“ sa pýta: „Ak by ste boli s Dougom (Sahm, spoluzakladajúcim členom kvinteta Sir Douglas) v štúdiu, ako by ste to urobili?“ A povedal som: 'Nemali by sme dvoch bubeníkov, štyroch gitaristov a podobne.' Povedal som: „Napísali ste to na klavír alebo gitaru?“ A on povedal: „Napísal som to na klavír.“ Povedal som mu: „Hraj na klavír.“ a povedal som: 'Budem hrať na organe, dajme si len jednu basu, jeden bubon a jednu gitaru.' tak sme to urobili. '


  • Túto pieseň nahralo niekoľko ďalších interpretov. Medzi nich patrí Billy Joel Greatest Hits Volume III zbierka a Garth Brooks za Dúfam, že pláva soundtrack pod názvom „To Make You Feel My Love“. Tiež Adele pokryla trať na jej debutovom albume z roku 2008, 19 .


  • V roku 2019 túto pieseň prerobilo najmenej 459 kapiel. Vyvolalo to obrovské množstvo obálok Valiaci sa kameň navrhnúť to pieseň sa jedného dňa môže kvalifikovať ako skutočný americký štandard.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: