Make You Feel My Love od Boba Dylana

  • Aj keď je melódia všeobecne považovaná za celkom jednoduchú pieseň o láske, niektorí poznamenali, že Dylan ju možno napísal z pohľadu Ježiša Krista a pokúšal sa dostať ku všetkým hriešnikom, aby pocítili jeho vykupiteľskú lásku.


  • Na organe na tejto skladbe hral hudobník narodený v Texase August 'Augie' Meyers, ktorý je známy predovšetkým ako hráč na klávesové nástroje Sir Sir Douglas Quintet a Texas Tornados. Pripomenul nahrávanie tejto piesne na Mojo Magazine July 2010: „Bob je fantastický hráč na klavír, keď chce hrať. Na tému „Make You Feel My Love“ sa pýta: „Ak by ste boli s Dougom (Sahm, spoluzakladajúcim členom kvinteta Sir Douglas) v štúdiu, ako by ste to urobili?“ A povedal som: 'Nemali by sme dvoch bubeníkov, štyroch gitaristov a podobne.' Povedal som: „Napísali ste to na klavír alebo gitaru?“ A on povedal: „Napísal som to na klavír.“ Povedal som mu: „Hraj na klavír.“ a povedal som: 'Budem hrať na organe, dajme si len jednu basu, jeden bubon a jednu gitaru.' tak sme to urobili. '
  • Túto pieseň nahralo niekoľko ďalších interpretov. Medzi nich patrí Billy Joel Greatest Hits Volume III zbierka a Garth Brooks za Dúfam, že pláva soundtrack pod názvom „To Make You Feel My Love“. Tiež Adele pokryla trať na jej debutovom albume z roku 2008, 19 .


  • V roku 2019 túto pieseň prerobilo najmenej 459 kapiel. Vyvolalo to obrovské množstvo obálok Valiaci sa kameň navrhnúť to pieseň sa jedného dňa môže kvalifikovať ako skutočný americký štandard.


Zaujímavé Články