Mary, vieš o tom? spoločnosťou Pentatonix

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Slová pre túto pieseň napísal bývalý barytónový spevák Gaither Vocal Band Mark Lowry potom, čo ho jeho pastor požiadal, aby napísal vianočný muzikál pre ich kostol. Lowry nakoniec napísala sériu monológov založených na vianočných piesňach vrátane rozhovoru s Máriou o narodení a živote jej syna Ježiša. „Chcel som sa jej opýtať, aké to je vzbudzovať Boha,“ povedal Lavínový lavín Lubbock . 'Dočítame sa, že to slovo sa stalo telom, a bola to len veľmi silná myšlienka, pozrieť sa na tie Ježišove ručičky, ktoré nabrali oceány, pevninu a rieky.'

  Lowry pracoval na texte rokov, kým sa v autobuse neobrátil na južného gospelového speváka, skladateľa a hráča na ústnej harmonike Buddyho Greena a nepovedal mu, že napísal niekoľko „otázok pre Mary“. Greene súhlasil s Lowryho požiadavkou, aby pre jeho slová navrhla hudbu, pričom inštrumentáciu dokončil do niekoľkých dní. Výsledkom bola táto vianočná klasika. „To sa stalo,“ povedal Lowry. „Naozaj som len napísal báseň. Buddy to zmenil na pieseň. '


 • Americký kresťanský spevák Michael English bol prvým umelcom, ktorý pieseň nahral a vydal, keď ju zaradil na svoj debutový sólový album s názvom 1991. Angličtina pôsobila v skupine Gaither Vocal Band v rokoch 1985 až 1994, posledných šesť rokov u Marka Lowryho.


 • Pentatonix nahrali pieseň na album z roku 2014 To sú pre mňa Vianoce . Ich verzia a cappella sa stala hitom Hot 100 Top 40 po tom, ako jej video vzalo internet útokom.


 • Pieseň mala svoje prvé rozsiahle vystavenie v rádiu country, keď umelkyňa z Nashvillu Kathy Mattea nahrala svoju verziu piesne v roku 1993 na svoj vianočný album. Dobré správy . Medzi ďalšie nahrávky melódií country umelcov patrí duetová verzia Wynonny Judd a Kenny Rogers z roku 1997, ktorá vyvrcholila na 55. mieste rebríčka krajín. Reba McEntire, Rascal Flatts a Scotty McCreery sú niektorí z ďalších umelcov z Nashvillu, ktorí pieseň nahrali.
 • Pieseň pokrylo aj mnoho gospelových a R&B interpretov. Prvou afroamerickou interpretkou, ktorá nahrala melódiu, bola Vickie Winans, ktorá ju zaradila na svoj vlastný album z roku 1994. V roku 2012 sa interpretácia Cee Lo Greena dostala na 22. miesto v rebríčku R&B.


 • Pieseň bola použitá ako základ pre scénický muzikál Bruce Greera, ktorý mal tiež názov Mary, vedela si . Inscenácia získala v roku 1999 Cenu Dove za muzikál roka.
 • Povedal Kevin Olusola zo spoločnosti Pentatonix Priamy umelec prečo skupina a capella nahrala slávnostný album. 'Vianoce sú tak skvelým obdobím, najmä pre hudbu a cappella,' povedal. 'Ľudia sú ochotnejší počúvať tento štýl.'

  „Uvedomili sme si to po vianočnom singli Malý bubeník,“ pokračoval. 'Urobilo to tak dobre. Vedeli sme, že chceme urobiť niečo rozsiahlejšie. Vtedy sme dostali nápad urobiť plnohodnotný vianočný album. '
 • Jordan Smith predviedol túto pieseň počas sezóny 2015 deväť finále Hlas a pokračoval v víťazstve v súťaži. Nasledujúci týždeň jeho verzia debutovala na 24. mieste v rebríčku Billboard Hot 100.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: