Správa vo fľaši od polície

 • Táto pesnička je o chlapíkovi, ktorý uviazol na odľahlom ostrove. Jedného dňa nájde fľašu, vloží do nej odkaz a vyhodí ju na more v nádeji, že ju niekto nájde a príde zachrániť. Je nadšený, keď sa jedného rána zobudí a na brehu nájde celú kopu (podľa jeho počtu sto miliárd) fliaš, čo dokazuje, že existuje mnoho ďalších stroskotancov ako on. Text možno vnímať ako metaforu osamelosti a uvedomenia si, že existuje veľa ľudí ako vy. >> Kredit na návrh :
  Sid - Bryson City, NC


 • povedal Sting 1000 britských hitov č od Jona Kutnera a Spencera Leigha: „Myslím si, že texty sú jemné a dostatočne dobre spracované na to, aby zasiahli ľudí na inej úrovni ako niečo, s čím len spievate. Je to celkom šikovne poskladaná metafora. Rozvíja sa a má umelecký tvar.“

  Gitarista Andy Summers povedal, že to bola najlepšia skladba, na ktorej kedy hral.
 • Kým ich uviedli do Rokenrolovej siene slávy, bola to posledná skladba, ktorú The Police spolu hrali; po rozchode v roku 1986 ju predviedli na Stingovej svadbe s Trudie Stylerovou v roku 1992. Sting, Stewart Copeland a Andy Summers boli trochu opití a nehrali to veľmi dobre, ale hosťom sa to páčilo. V roku 2003 sa The Police opäť zišli na úvodných ceremóniách, kde hrali spolu s 'Roxanne' a 'Every Breath You Take .


 • Toto bol prvý singel z druhého albumu Police, Reggata de Blanc (čo v policajnom jazyku znamená „biele reggae“). Vo Veľkej Británii ich prvý album, Outlandos of Love , bol vydaný o rok skôr, ale stále sa objavoval. 'Roxanne' a 'Can't Stand Losing You' sa dostali do hitparád, ale kapela stále bublala. 'Message In A Bottle' bolo, keď vybuchli v Británii; pieseň sa dostala na prvé miesto 29. septembra 1979 a zostala tri týždne. Ich ďalší singel, Walking On The Moon, sa tiež dostal na vrchol. V tomto momente bola znovu vydaná skladba „So Lonely“, skladba z ich prvého albumu, ktorá sa prepadla, keď bol vydaný ako singel, a v marci 1980 dosiahla 6. miesto.

  V Amerike bola 'Message In A Bottle' len menším hitom a v decembri 1979 dosiahla číslo 74. Až na ich treťom albume, Zenyatta Mondatta , vydané v roku 1980, že skupina získala veľkú pozornosť v USA.
 • Sting napísal Text piesne Sting : „Potešilo ma, že sa mi podarila výpravná pieseň so začiatkom, stredom a nejakým filozofickým rozuzlením v záverečnom verši. Keby som bol sofistikovanejší skladateľ, pravdepodobne by som túto zmenu nálady osvetlil moduláciou tretieho verša do inej tóniny. Ale aj tak to fungovalo.“


 • Táto skladba je vo svojom outre podobná 'Hey Jude', pričom fráza 'vysielanie SOS' sa opakuje znova a znova viac ako minútu, ako sa pomaly stráca. Napočítali sme 25 opakovaní frázy.

  Bubeník Stewart Copeland nadaboval niektoré činely a snare na vrchole tejto časti, čo neskôr oľutoval. „Len som to prehnal,“ povedal pre Songfacts. „Kde bol Andy [Summers], keď sme ho potrebovali? Pretože zvyčajne to bol Andy, kto bol obmedzovačom našej zhovievavosti. Zrejme vyšiel zo štúdia.“
 • Prvý človek, ktorý počul gitarový riff pre túto pieseň, nebol vôbec človek, ale Stingov pes. „Zvykol som to hrať znova a znova svojmu psovi v našom suteréne v Bayswater,“ napísal Sting Text piesne Sting “ a zízal na mňa s tým pohľadom beznádejnej rezignácie, akú môžu mať psy, keď čakajú na prechádzku v parku. Bol to ten beznádejný pohľad, ktorý vyvolal myšlienku ostrovného stroskotanca a jeho fľaše? Neviem, ale pieseň znela ako hit, keď sme ju hrali prvýkrát. Pes sa konečne dostal na prechádzku a táto pieseň bola naša prvá skladba číslo jedna v Spojenom kráľovstve.“
 • Toto bolo vôbec prvé číslo 1 vo Veľkej Británii pre značku A&M, ktorú Herb Alpert a Jerry Moss založili v roku 1962.
 • Toto môže byť najznámejšia pieseň, v ktorej spevák vysiela tiesňový signál SOS, ale určite nie je jediný. The Clash to urobil v roku Volanie do Londýna “ a mnohé skupiny to urobili metaforicky, aby naznačovali, že láska sa pokazila.
 • Sting to predviedol na beneficii Amnesty International v roku 1981, ktorá bola použitá vo filme vydanom v nasledujúcom roku s názvom Druhý ples tajného policajta .
 • Toto bola jedna z najpopulárnejších piesní naživo pre kapelu, hraná takmer na každom koncerte po vydaní, často ako otvárač setu. Sting ju naďalej predvádzal ako sólový umelec, a to aj na svojom vystúpení v Live Aid v roku 1985.
 • Po spustení MTV v roku 1981 vytvorila polícia niekoľko vysokokoncepčných videí s veľkým rozpočtom, ktoré boli v sieti obrovské. Predtým boli ich videá zdržanlivejšie. Video 'Message in a Bottle' kombinuje záznam z koncertu so zábermi kapely, ktorá to predvádza v nejakom zákulisí. Režíroval ho Derek Burbidge.
 • Sting to predviedol s No Doubt v polčase 2003 Super Bowl medzi Bucs a Raiders. Hlavná speváčka skupiny No Doubt Gwen Stefani vyšla a spievala s ním asi v polovici. Stefani neskôr v tom istom roku uviedla políciu do Rokenrolovej siene slávy.
 • Možno vás prekvapí, že pieseň bola ovplyvnená cirkevnou hudbou, ktorú Sting ako dieťa spieval. Vysvetlil v Isle of Noises Daniel Rachel: „Ako oltárnik som spieval gregoriánske chorály a obyčajnú pieseň. Veľa mojich melódií môže odrážať túto lásku a moje skoré vystavenie tomuto ostrému, melodickému rozprávaniu. 'Message In A Bottle' to tiež odráža.“
 • Toto bolo použité v niekoľkých televíznych reláciách, vrátane Ballykissangel , v epizóde 'Fallen Angel' z roku 1996; v Lekári , v epizóde z roku 2011 'Message in a Bottle'; a v Kancelária (USA), v epizóde 'Phyllis' Wedding z roku 2007.'
 • Boxová súprava Polícia sa volá Správa v krabici ako odkaz na túto pieseň.
 • Industriálna metalová skupina Machinehead to pokryla na svojom albume z roku 1999 Horiaca červená >> Kredit na návrh :
  Torbjørn - Trondheim, Nórsko
 • Existuje film s rovnakým názvom z roku 1999 s Kevinom Costnerom, Robinom Wrightom Pennom a Paulom Newmanom v hlavnej úlohe, ktorý nie je priamo spojený s touto piesňou. >> Kredit na návrh :
  Mike - Mountlake Terrace, WA
 • V roku 2003 dostala táto pieseň post-punkové spracovanie, keď ju pre film prekryla American Hi-Fi Rugrats Go Wild .
 • Britská dievčenská skupina All Saints uviedla pieseň na BBC Deti v núdzi Rocks 2018 a naďalej ho zaraďovali do svojich live setov. Svoju verziu, ktorá obsahuje ďalšie vokály od Stinga, vydali v apríli 2020.
 • V roku 2009 Sting's vinice v Taliansku začala vyrábať červené víno s názvom 'Message In A Bottle.' Má tiež sériu vín s názvom „Roxanne“.


Zaujímavé Články