Peniaze za nič od Dire Straits

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o nadbytku rockovej hviezdy a jednoduchom živote, ktorý prináša v porovnaní so skutočnou prácou. Mark Knopfler to napísal po tom, čo si vypočutí doručovatelia v newyorskom obchodnom dome sťažovali na svoju prácu pri sledovaní MTV. Pieseň napísal v obchode sediac pri kuchynskej výstave, ktorú postavili. Mnoho textov bolo to, čo skutočne povedali.


 • Sting o tom spieva a pomáhal ho písať (on a Knopfler sú uznávaní spisovatelia). To je on, kto na začiatku spieva „Chcem svoju MTV“. Sting nechcel úver na skladanie piesní, ale jeho nahrávacia spoločnosť áno, pretože by na tom zarobili honoráre. Tvrdili, že to znie veľmi podobne ako pieseň, ktorú Sting napísal pre The Police: „Don't Stand So Close To Me“.


 • Dire Straits to zaznamenali v Montserrat. Sting tam bol na dovolenke a prišiel pomôcť.


 • Inovatívne video bolo jedným z prvých, ktoré ponúka počítačom generovanú animáciu, ktorá bola vytvorená pomocou raného programu s názvom Paintbox. Postavy mali mať viac podrobností, ako gombíky na tričkách, ale vyčerpali rozpočet a museli ho nechať tak. V roku 1986 získal MTV Video Music Awards za najlepšie video.

  Video režíroval Steve Barron, ktorý tiež režíroval známe a-ha video pre ' Vezmi si ma “a„ Oslepila ma vedou “od Thomasa Dolbyho.
 • V knihe Chcem svoju MTV , rôzni ľudia, ktorí v sieti pracovali, vysvetľujú, že manažér Dire Straits sa siete pýtal, čo môžu urobiť, aby sa dostali do siete a prerazili v Amerike. Ich odpoveď bola: napíšte hit a nechajte jedného z najlepších režisérov natočiť video. Mark Knopfler zobral smernicu na napísanie „piesne MTVable“ doslova, pričom v texte použil slogan siete. Pieseň nakoniec znela ako obvinenie z MTV, ale Les Garland, ktorý sieť viedol, dal jasne najavo, že sa jej skladba páči a lichotí jej to - počuť v rádiu „I want my MTV“ bola fantastická reklama, aj keď tam boli niektoré nepriaznivé dôsledky v textoch.

  Steve Barron bol vyslaný, aby urobil video, a bol poverený úlohou presvedčiť Marka Knopflera, ktorý nenávidel videá, aby urobil prelomové. Barron hovorí, že Knopflerovi tento nápad nebol, ale jeho priateľka - Američanka - bola na ihrisku a tento nápad sa jej páčil. Knopfler súhlasil (čiastočne preto, že sa v ňom nemusel objaviť) a Barron si najal britskú produkčnú spoločnosť Rushes, aby na tom zapracovala. Povedal Barron: „Pieseň je svojim spôsobom pre MTV usvedčujúca. Bolo to ironické video. Postavy, ktoré sme vytvorili, boli vyrobené z televízií a od televízie sa odvíjali. Videá boli trochu nudné, potrebovali sa trochu prebudiť. A MTV sa z toho zbláznila. Bola to pre nich veľká reklama. “


 • Riadok „Chcem svoju MTV“ bol základom propagačnej kampane káblovej siete. Hrali klipy hudobníkov, ktorí často hovorili, a kričali hranicu medzi videami.
 • Toto bolo prvé video prehrané na MTV Europe. Sieť sa začala vysielať 1. augusta 1987, šesť rokov po MTV v USA.
 • Verzia albumu beží 8:26 s predĺženým výstupom. Singel bol skrátený na 4:38.
 • V USA to zostalo na 1. mieste tri týždne. V roku 1986 získal Grammy za najlepší rockový spevácky výkon dua alebo skupiny.
 • Mark Knopfler hral Les Paul Junior zapojeného do zosilňovača Laney na tejto trati. Producent Neil Dorfsman pripomenul v Zvuk pri zvuku časopis máj 2006: „Išli sme na zvuk ZZ Top, ale nakoniec sme dostali nehodu.“
 • „Weird Al“ Yankovic to parodoval pre svoj film UHF . Paródia sa nazýva „Beverly Hillbillies (peniaze za nič)“. Frontman skupiny Strait, Mark Knopfler, OK paródoval pod jednou podmienkou: Knopfler bude v piesni hrať na gitaru.
  Mark - Hudson, MA
 • Dvadsaťpäť rokov po vydaní piesne bola pieseň po verejnom vysielaní v Kanade zakázaná jeden Osoba sa sťažovala, že je homofóbna. Pôvodná verzia obsahovala popis speváka ako „toho malého fagana s náušnicou a mejkapom“ a ďalšie dve použitia slova „fagot“, ​​aj keď bola k dispozícii vyčistená edícia, Oz-FM v Newfoundlande hrala prvé vydanie vo februári 2010 o 9:15 v noci. Výsledkom bola jediná sťažnosť a Kanadská rada pre štandardy vysielania rozhodla, že neupravená verzia piesne je pre vysielanie v kanadských rozhlasových staniciach neprijateľná, pretože „hanlivo odkazuje na sexuálnu orientáciu“.

  Knopfler poukázal na to, že pieseň bola napísaná z pohľadu hlúpej postavy, ktorá si myslí, že hudobníci zarábajú „peniaze za nič“ a práve hlúposť ho vedie k ignorantským vyhláseniam. Rozhovor na konci roku 1985 až Valiaci sa kameň skladateľ Dire Straits vyjadril svoje pocity z ľudí, ktorí na pieseň reagujú nahnevane. Povedal: „Okrem toho, že existujú hlúpi homosexuáli a rovnako hlúpi iní ľudia, naznačuje to, že možno musíte byť priamy. Mám dve myšlienky, či je dobré prevziať postavy a písať piesne, ktoré nie sú v prvej osobe. '

  Zdravý rozum nakoniec zvíťazil 31. augusta 2011, keď Kanadská rada pre štandardy vysielania ukončila zákaz a umožnila jednotlivým rozhlasovým staniciam opäť sa samy rozhodnúť, či budú hrať klasickú rockovú melódiu.
 • V roku 2005 to vyskúšalo duo Deep Dish vo svojej piesni „Flashing For Money“, ktorá bola založená na ich piesni „Flashdance“ (nie piesni Irene Cara). Bolo to vôbec prvýkrát, čo Dire Straits umožnili samplovanie jednej z ich piesní. Skladba „Flashing For Money“ vyšla na B-strane singlu skupiny Deep Dish „Say Hello“.
 • Reel Big Fish vydali v roku 2007 album s názvom Opice za nič a šimpanzi zadarmo . Názov je vzletom k tejto piesni.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Mark Knopfler bol kedysi reportérom a pracoval na Yorkshire Evening Post . Povedal Nestrihané časopis, ktorý do tejto piesne vložil jeho novinárska skúsenosť. 'Doslova som hlásil, čo si konkrétny chlap myslí o hudbe,' povedal. “Tam a potom som prepísal jeho slová. Bol meathead. Byť rockovou hviezdou bolo pre neho ľahké, preto „to nefunguje“.
 • Povedal to klávesák Alan Clark Mojo časopis, pieseň sa zmenila z obyčajnosti kvôli perfekcionistickej povahe Marka Knopflera. „Na začiatku,“ povedal, „Money For Nothing“ znelo viac ako skladba Stones a nemalo ikonický gitarový riff. Mark to vyvinul tak, že sa sám prepadol na stopu kliknutí na serveri Montserrat. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: