Peniaze od Pink Floyd

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o tom zlom, čo môžu peniaze priniesť. Je iróniou, že to prinieslo Pink Floyd veľa peňazí, pretože z albumu sa predalo viac ako 34 miliónov kópií.


 • To sa často nesprávne interpretuje ako daň za peniaze. Mnoho ľudí si myslelo, že riadok „Peniaze, to je plyn“, znamená, že peniaze považovali za veľmi dobrú vec.


 • Pieseň začína v neobvyklom časovom podpise 7/8, potom sa pri gitarovom sóle pieseň zmení na 4/4, potom sa vráti na 7/8 a opäť skončí v 4/4. Kedy Gitarový svet Vo februári 1993 sa Dave Gilmour spýtal, odkiaľ pochádza slávny časový podpis albumu „Money“, a odpovedal gitarista skupiny Pink Floyd: „Je to Rogerov riff. Roger prišiel s tým, že verše a texty piesní pre 'Money' sú viac -menej dokončené. A práve sme vymysleli stredné sekcie, gitarové sóla a všetky tie veci. Vymysleli sme aj niekoľko nových riffov - vytvorili sme postup 4/4 pre gitarové sólo a prinútili chudobného saxofóna hrať v 7/4. Bol to môj nápad zlomiť sa a stať sa suchým a prázdnym pre druhý refrén sóla. '


 • Roger Waters je jediným skladateľom, ktorý má na tom zásluhu, ale hlavným spevákom je David Gilmour. Waters poskytol základnú hudbu a text, pričom celá kapela vytvorila inštrumentálny jam piesne. Gilmour dohliadal na zmenu času a zodpovedal za uznávané gitarové sólo. Rick Wright a Nick Mason.
  Juuso - Kauhava, Fínsko, nad 2
 • Na túto pieseň bolo použitých mnoho štúdiových efektov. Používali nový 16-stopový rekordér, ktorý im umožňoval oveľa jednoduchšie vrstviť zvuky, ale komplexné štúdiové techniky si v roku 1973 stále vyžadovali dlhý čas, pretože neboli k dispozícii digitálne rekordéry a vzorkovače, ako máme dnes. Ak ste chceli niečo skopírovať a prilepiť, museli ste to urobiť tvrdo - žiletkou a spojovacou páskou.


 • Roger Waters dal dokopy slučku pokladničnej pásky, ktorá sa prehráva v celej skladbe. Obsahuje tiež zvuky trhania papiera a vriec s mincami, ktoré sa hádžu do priemyselnej misy na miešanie potravín. Intro bolo nahraté zachytením zvukov starej registračnej pokladnice na pásku a starostlivým zostrihnutím a prestrihnutím pásky v rytmickom vzore, aby vznikol efekt „registračnej pokladnice“.

  Kapely ako The Beatles používali páskové slučky, ale nikdy takto. Použitá slučka pásky bola asi 20 stôp dlhá a ak ste niekedy videli páskový stroj s cievkou na cievku, viete si predstaviť, aké ťažké bolo udržať ho v hre. Aby získali správne napätie a nepretržite napájali stroj, nastavili slučku vo veľkom kruhu pomocou mikrofónnych stojanov, aby ju udržali. Napájalo sa to cez páskový stroj a hralo sa to v celej piesni.
 • Autorom albumu je známy britský producent a štúdiový génius Alan Parsons v Abbey Road Studios, kde spolupracoval aj s The Beatles. Parsons neskôr založil vlastnú skupinu s názvom The Alan Parsons Project a v 80. rokoch zaznamenal hit s názvom „Eye In The Sky“.

  Keď Parsons hovoril so Songfacts o štúdiových zvyklostiach The Beatles a Pink Floyd, povedal: „Obaja radi využívali štúdio naplno a vždy hľadali nové efekty a nové zvuky. V tom bola tá krása práce s tými chlapmi: V zvuku boli vždy nové obzory, ktoré bolo možné objaviť. “
  Dave - Marieta, GA, nad 3
 • Texty piesní obsahujú nezbedné slovo. „Bulls-t“ zostalo v pôvodnom vydaní, ale ich nahrávacia spoločnosť rýchlo vydala verziu s odstráneným slovom, ktorá sa stala známou ako verzia „Bull Blank“.
 • Spolu s piesňou „Us And Them“ je to jedna z dvoch piesní na albume, ktoré používajú saxofón a ktoré hral Dick Parry. Kapela chcela na týchto stretnutiach experimentovať s novými zvukmi.
 • Ako sa to deje po celý čas Odvrátená strana Mesiaca , na konci prídu náhodné hlasy. Waters vypracoval kartičky s hlbokými filozofickými otázkami, potom ich ukázal ľuďom v štúdiu a nahral ich odpovede. Tí, ktorí sa im páčili, urobili album. Medzi opýtanými ľuďmi boli: vrátnik, roadie a Paul McCartney. Väčšina príspevkov nebola použitá, ale McCartneyho vtedajší gitarista Henry McCullough urobil konečný zostrih so svojou odpoveďou: „Neviem; V tom čase som bol naozaj opitý. “
 • Kvôli sporu nahrávacej spoločnosti to museli znova nahrať pre svoj album s najväčšími hitmi z roku 1981, Zbierka veľkých tanečných piesní (názov je vtip. S Floydom sa nedá tancovať). Medzi touto verziou a originálom sú veľmi jemné rozdiely.
 • Ak spustíte disk CD pri treťom revu leva MGM, začne sa to tak, ako sa film zafarbí Čarodejník z krajiny Oz .
 • Rovnako ako mnohé z ich piesní, ani táto nebola vydaná ako singel v Británii, kde boli single vnímané ako výpredaje.
 • Kultúrny rozdiel v piesni: odkaz na „futbalový tím“. V Amerike je tento šport známy ako futbal.
 • Je tam scéna Stena kde je hlavná postava (Ružová) študentom školy a učiteľ ho prichytí, ako namiesto práce, ktorú mal robiť, píše báseň. Učiteľ číta báseň nahlas a je to táto pieseň. Nechá študenta vyzerať ako blázon a všetci v triede sa mu smejú. Učiteľ mu potom povedal: „To je svinstvo, chlapče, teraz sa vráť do práce!“ Pravdepodobne to symbolizuje spôsob, akým sme vychovávaní takmer rovnomerne ako celý život, už od školy. Toto je téma filmu.
  Derek - Raleigh, NC
 • Veta „Peniaze, ako sa hovorí, sú koreňom všetkého zla dnes“ je parafrázou z Nového zákona - 1. Timotejovi 6:10: „Pretože láska k peniazom je koreňom všetkého druhu zla.“
  Mike - lunárny povrch
 • V roku 2002 skupina s názvom The Easy Star All-Stars nahrala reggae verziu albumu s názvom Dubová strana mesiaca . V tejto piesni boli zvuky peňazí nahradené zvukmi niekoho, kto fajčí z vodného zariadenia na dodávanie marihuany (OK, bong).
 • Skupina s názvom Reloaded, zložená z bývalých členov Guns N 'Roses so Scottom Weilandom z The Stone Temple Pilots ako hlavným spevákom, to zaznamenala pre film z roku 2003. Taliansky džob .

  Toto bol prvý projekt skupiny, ktorý nakoniec zmenil názov na Velvet Revolver.
 • Slučka pokladne a basová linka v úvode tejto piesne sa používajú v rozhlasovej šou, ktorá hrá v USA, Šou Dave Ramseyho . Šou ponúka finančné rady bojujúcim ľuďom, takže sa pieseň dobre dopĺňa.
  Collin - Texas, TX
 • V dokumente The Making of Dark Side of the Moon Ukázalo sa, že Roger Waters to napísal vo svojej záhrade a pôvodnú demo verziu opísal ako „Prissy a veľmi angličtinu“.
  Tím - PGH, PA
 • Vo filme Quentina Tarantina z roku 1992 Rezervné psy , táto pieseň mala byť pôvodne použitá v konkrétnej úvodnej sekvencii. Po vypočutí piesne „Little Green Bag“ od George Baker Selection sa však Tarantino rozhodol ju použiť, pretože v ňom vzbudil extrémny pocit nostalgie.
  Ashlynd - Charleston, WV
 • Gitarový svet spýtal sa Gilmoura, či sa úmyselne snaží uniknúť iba z hrania blues s 12 barmi na gitare. Odpovedal: „Nie, len som chcel urobiť tri dramatické efekty. Prvé sólo je ADT'd - Artificially Double Tracked. Myslím, že prvé dve sóla som robil na Fender Stratocaster, ale to posledné bolo urobené na inej gitare - Lewis, ktorú vyrobil nejaký chlapík z Vancouveru. Malo to celé dve oktávy na krku, čo znamenalo, že som sa mohol dostať k poznámkam, ktoré som nemohol hrať na Stratocasteri. “
 • Spýtal sa Nestrihané v roku 2015, ak mu pieseň pripomína Rogera Watersa, David Gilmour odpovedal: „Peniaze.“ Nehovorím o texte. Len ten zvláštny čas 7/8 mi pripomína Rogera. Nie je to pieseň, ktorú by som napísal. Ukazuje to na Rogera. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: