Mr. Blue Sky od Electric Light Orchestra

 • Táto pieseň uzatvára stranu Z ničoho nič album známy ako „Concerto For A Rainy Day“. Text je primerane povznášajúci, podľa konceptu upršaného dňa, ktorý sa končí.


 • V rozhovore pre rozhlasové stanice BBC hovoril vedúci skupiny ELO Jeff Lynne o tom, ako k tejto piesni prišiel potom, čo sa zamkol vo švajčiarskej chate, ktorá sa pokúšala napísať pokračovanie skupiny ELO. Nový svetový rekord . „Dva týždne bola tma a hmla a na nič som neprišiel. Zrazu zasvietilo slnko a bolo to: „Páni, pozrite sa na tie krásne Alpy.“ Napísal som 'Mr. Blue Sky 'a ďalších 13 piesní v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov.'
 • Jeff Lynne má „modrú“ sériu: Medzi ďalšie piesne, ktoré napísal pre ELO, patria piesne „Out of the Blue“ a „Midnight Blue“. Lynne pochádza z oblasti Birminghamu v Anglicku, kde sa Birminghamský futbalový klub (alebo ako ho Američania nazývajú „futbalový tím“) nazýva Birmingham Blues. „Blues“ v týchto piesňach je určitým spôsobom poctou jeho tímu.
  Kenth - Northford, CT


 • Syntetický hlas na konci piesne spieva „prosím, obráť ma“, pretože v dávnych dobách, keď sme svoju hudbu počúvali na vinyle, museli sme obrátiť platňu, aby sme počuli druhú stranu.
  Steve - Perth, Austrália
 • V roku 2003 to bolo uvedené v reklamách na kabriolet Bug. Na mieste je muž, ktorý sa preháňa svojim pracovným dňom, kým sa nezastaví, aby sa pozrel von oknom a zistil, čo je vonku. Pieseň bola použitá aj v reklamách pre Sears.


 • Jeff Lynne bol s touto piesňou celkom spokojný. '' Zachytilo to, o čom bola moja vízia ELO, '' povedal. 'Všetky kúsky, ktoré prichádzajú a vystupujú, sprievodné vokály, posuvné violončelo, všetky malé nezbedné kúsky, zvukové efekty, všetko je presne také, ako som si predstavoval, že bude ELO.' (citované v Hi-Fi správy a kontrola záznamov (2014)
 • Hrá sa to pred začiatkom každého futbalového (futbalového) zápasu, ktorý hrá Birmingham City Football Club (prezývka: „The Blues“). Mnoho fanúšikov klubu si pieseň spája s bývalým hráčom (a neskorším manažérom) Trevorom Francisom, o ktorom sa verilo, že vďaka svojmu spojeniu s klubom v 70. rokoch bol priateľom s podporovateľom Jeffom Lynnom.
  Steve - Birmingham, Anglicko
 • Toto bolo použité ako ústredná pieseň pre krátkodobú sériu s názvom NBC LOSOS , v ktorom hrali Heather Locklear a Blair Underwood ako správcovia dráhy a terminálu.

  Kancelária Producent Greg Daniels to tiež chcel použiť ako tému pre americkú verziu show, ale nemohol, pretože LOSOS už to vzal.
  Rene - Sacramento, CA
 • Táto pieseň bola použitá vo filme Jim Carrey Nekonečná slnečná žiara nepoškvrnenej mysle a bol tiež uvedený vo filme Marťanské dieťa s Johnom Cusackom.
  Thomas - Marion, IN
 • Jeff Lynne a Richard Tandy z ELO predviedli túto pieseň s Edom Sheeranom na udeľovaní cien Grammy v roku 2015. Spoločnosť ELO, ktorá Grammy nikdy nezískala, sa vrátila do akcie v roku 2014 koncertom v londýnskom Hyde Parku.

  Podľa údajov, ktoré poskytla aplikácia na objavovanie hudby, predstavenie Shazam, predstavenie Lynne, Tandy a Sheerana poskytlo najšahamskejší moment z celého televízneho vysielania.
 • Toto sa hrá počas úvodných titulkov filmu 2017 Guardians of the Galaxy Vol. 2 podľa toho, čo režisér James Gunn nazval „najšialenejším záberom, aký som kedy urobil“. Rovnako ako prvý film, soundtrack je tvorený hitmi zo 70. rokov, ktoré postava Chrisa Pratta stvárňuje v prehrávači Walkman.
 • 'Pán. Blue Sky 'bola jednou z prvých piesní, pre ktoré Lynne napísala Z ničoho nič vo Švajčiarsku. Spomenul si v knihe z roku 2018 Wembley alebo poprsie :

  „Požičali sme všetko toto vybavenie z hudobného obchodu v Ženeve, odviezli sme sa k horskej chate, kde sme bývali, a všetko sme zariadili. Asi pol míle od chaty bola krásna malá krčma, bola to skvelá atmosféra a pekné malé vidiecke miesto. Nikto nevedel, kto do čerta je, a bola to skvelá zábava byť tam.

  Texty piesní „Mr. Modrú oblohu je jednoduché a ľahko vizualizovateľné. Keď sa pieseň prehráva, môžete si predstaviť všetko, čo sa deje, a každý vie, o čom hovorím. Je to myšlienka: 'Ach, nie je to pekné, keď vyjde slnko?' A viete, je to naozaj tak. 'Nebo je modré, wow, čo to je?' Je to jednoduchý detský príbeh. '
 • Poslucháči britskej stanice Greatest Hits Radio hlasovali v hlasovaní v roku 2020 o tejto „najšťastnejšej skladbe“.


Zaujímavé Články