Pán Crowley od Ozzyho Osbourna

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o Aleisterovi Crowleym (1875-1947), britskom praktikovi čiernej mágie. Jimmy Page, známy ako „The Wickedest Man Alive“, vychádzal zo svojej práce na niektorých obaloch albumu Led Zeppelin.

  Pieseň pomohla Ozzymu prehrať jeho falošne-satanský imidž, ktorý často robil pre efekt. Toto robil vo svojej skupine Black Sabbath, ktorá ich hudbu prirovnávala k hororom.


 • Ozzy nesprávne vyslovil Crowleyho priezvisko. V skutočnosti sa to vyslovuje tak, že prvá slabika znie v angličtine ako „vrana“.
  Daz - Lufkin, TX


 • Bob Daisley, ktorý bol basgitaristom albumu, napísal niekoľko textov k tejto piesni. V rozhovore pre Songfacts s ​​Daisley vysvetlil: „Chcel som sa pozrieť do tmy a položiť otázku Aleisterovi Crowleymu. „Aleister, na čo si myslel?“ Vieš. Celá tá tma a negativita. Takže to bol zádrhel, ktorý som na to nasadil. “


 • Podľa legendy, keď sa narodil Aleister Crowley, rozptýlili popôrod, pretože mal materské znamienko v tvare svastiky. Ozzy o tom spieva v riadku: „Rozsypali pôrod.“
 • V poznámkach k nahrávke pre Ozzman prichádza Ozzy napísal: „Prečítal by som niekoľko kníh o Aleisterovi Crowleym. Bol to veľmi zvláštny chlapík a vždy som o ňom chcel napísať pieseň. Kým sme nahrávali Blizzard of Ozz v albume ležal v štúdiu balíček tarotových kariet, ktoré navrhol. Jedna vec vedie k druhej a pieseň „Mr. Crowley sa narodil.
  Matthew Daubert - Mequon, WI


 • Živá verzia tejto piesne bola vydaná ako druhý singel z albumu, po ' Bláznivý vlak . ' Táto verzia bola prevzatá z predstavenia 2. októbra 1980, keď Ozzy a jeho skupina hrali na svojom prvom britskom turné divadlo Mayflower v Southamptone. Vo Veľkej Británii bol singel doplnený piesňou „You Said It All“ (prevzatou z rovnakého predstavenia), ktorá na albume nebola k dispozícii. V Amerike bol singel vydaný ako EP, ktoré obsahovalo aj predstavenie „Suicide Solution“ z tejto šou.
 • Randy Rhoads na tejto skladbe hral na gitare a napísal ju spolu s Ozzym a Bobom Daisleym. 'Pán. Crowley 'je skvelým príkladom jeho pozoruhodnej gitarovej techniky a kreatívnej tvorby riffov, schopností, ktoré Ozzymu pomohli uniknúť z dlhého tieňa Black Sabbath a založiť sólovú kariéru. Rhoads pracoval na dvoch albumoch s Ozzym pred jeho predčasnou smrťou v roku 1982 vo veku 25 rokov. Rhoads zomrel počas zastávky, keď vystúpil v malom lietadle a pilot začal bzučať v autobuse a pokúšal sa dostať z Osbourna. bol v tom Lietadlo stratilo kontrolu a havarovalo, pričom zahynul Rhoads, pilot a kaderník.
 • Riadok „Nepôjdeš na mojom bielom koni“ je odkazom na drogy. Crowley bol známy užívateľ ópia.
 • Ozzyho klávesák Don Airey prišiel s výrazným open. „Kapela povedala, že chcú úvod,“ vysvetlil Ralphovi Vierovi. 'Vyhodil som ich všetkých a povedal som:' Choďte na pol hodinu preč. ' Takže som to bol len ja a [inžinier] Max Norman. Ozzy prišiel, vypočul si to a povedal: „Je to, ako by si sa mi zapojil do hlavy.“

  Airey nezískala kredit za skladanie piesní, ale nerozmýšľala nad tým. 'V tom čase nebol Ozzy v dobrej pozícii,' povedal. „Mal šťastie, využil obrovskú šancu a dal dohromady kapelu. V tej chvíli boli financie pre kapelu veľmi kalné. Bol som len hudobník, ktorý sa snažil pomôcť. Dostal som zaplatený poplatok za reláciu, ale bol som na cestách s kapelou štyri roky. Bola to veľmi úspešná kapela. '
 • Aleister Crowley niekedy podpisoval knihy a autogramy „Polemically Yours, Aleister Crowley“, ktoré inšpirovali Boba Daisleyho k napísaniu riadku „bolo to polemicky odoslané?“ ktorý sa nachádza blízko konca piesne. „Polemicky“ znamená vyvolávanie kontroverzií.
 • Rovnako ako singel „Crazy Train“, aj tento bol na obale pripísaný piesni „Ozzy Osbourne Blizzard of Ozz“. Blizzard of Ozz mal byť názov skupiny, ale Jet Records z nej po vydaní albumu urobili sólový album Ozzyho Osbournea, na ktorom bol na obale práve Ozzy a jeho meno veľkými písmenami.
 • Ion Vein o tom informoval pri kompilácii z roku 1999 Krajina čarodejníka: Pocta Ozzymu Osbournovi .
 • Minimálne dve pocty Ozzy Osbourne (jedna nemecká a jedna americká) použili meno Mr. Crowley.
  Brett - Edmonton, Kanada, nad 3
 • To bolo zahrnuté na albume Ozzyho z roku 1987 Pocta , ktorý obsahoval živé skladby s Randym Rhoadom.
 • Aleister Crowley bol tiež témou piesne Bruce Dickinsona (predtým a v súčasnosti z Iron Maiden) „Man of Sorrows“ na albume Nehoda narodenia . Názov piesne bol citátom Izaiáša 53, údajne opisom Ježiša, ktorého Crowley nenávidel; Dickinson je do istej miery protikresťanský a nebol nad to, aby samozvanému antikristovi udelil Kristov titul.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: