My Girl od The Temptations

 • Toto napísali Smokey Robinson a Ronald White, ktorí boli obaja členmi Zázrakov. Robinson napísal text - v tom čase bol ženatý so svojou prvou manželkou Claudette (zosobášili sa v rokoch 1957-1986), ale Smokey povedal, že pieseň nie je o konkrétnom dievčati, ale je napísaná so všetkými ženami na svete. na mysli.'


 • Táto pieseň bola napísaná v divadle Apollo, keď The Temptations hrali ako súčasť balíka turné s The Miracles. Podľa Robinsona cvičil pieseň na klavíri v divadle, keď sa k nemu pridal jeho spoluhráč Ronald White a pieseň hashovali. Keď to Temptations počuli, presvedčili Robinsona, aby ich namiesto Zázrakov nechal nahrať. Robinson, ktorý bol pravou rukou Berryho Gordyho v Motowne, súhlasil a v priebehu nasledujúceho týždňa pieseň nacvičil s The Tempts. Keď sa vrátili do Detroitu, Robinson a White produkovali reláciu 21. decembra 1964, keď nahrali túto pieseň.
 • V predchádzajúcom roku Robinson napísal pieseň „My Guy“ pre speváčku skupiny Motown Mary Wells. Táto pieseň niesla rovnaký sentiment bezpodmienečnej lásky, ale zo ženského pohľadu.


 • V rozhovore NPR z roku 2006 Robinson vysvetlil, že to napísal s ohľadom na hlas Davida Ruffina. Bol to prvý singel skupiny Temptations, ktorý zahral Ruffina v speve (Eddie Kendricks a Paul Williams spievali vedenie v predchádzajúcich singloch Temptations), a viedol k väčšej úlohe Ruffina, pretože sa stal ich hlavným spevákom. Robinson pokračoval v písaní mnohých ďalších hitov pre The Temptations, ktorí boli považovaní za najtalentovanejšiu vokálnu skupinu v Motowne.
 • Na trati hrali členovia Motown house kapely The Funk Brothers. Pieseň má veľmi jednoduché, ale efektné aranžmán, ktoré mapoval Paul Riser. Otvára sa basovou linkou Jamesa Jamersona a potom vstupuje do stúpajúcej gitarovej figúrky, ktorú stvárnil spisovateľ/producent piesne Ronald White. Nastúpia lusknutia prstov, potom bicie od Bennyho Benjamina a sláčiky poskytnuté Detroitským symfonickým orchestrom.

  Aranžmán zvýrazňuje vokály, vďaka čomu sú slová veľmi ľahko zrozumiteľné. Toto slúžilo ako vzor pre budúce nahrávky Temptations a pomohlo im to urobiť hviezdy, pretože pozornosť bola vždy zameraná na pódium na spevákov.


 • Toto bol prvý zo štyroch hitov USA #1 pre The Temptations. Bola to tiež prvá #1 pre mužskú vokálnu skupinu na vydavateľstve Motown.
 • Temptations boli prelomovým počinom, čo sa týka choreografie, robili presné pohyby, aby zvýraznili svoje piesne. Ten používal veľké expresívne gestá, ktoré sa s piesňou široko spájali - nebolo neobvyklé vidieť ľudí, ktorí pri jeho počúvaní robia pohyby. Choreografom Motownu bol tanečník Cholly Atkins.
 • Tento film bol použitý ako názov a ústredná pieseň filmu z roku 1991 s Macaulayom Culkinom a Annou Chlumskou a tiež ako jeho pokračovanie z roku 1994. Moje dievča 2 . Pieseň sa objavila aj vo filmoch Veľký chlad (1983), Model (1987), Narodený 4. júla (1989), Spanie s nepriateľom (1991), Mníchov (2005) a Walk Hard: Príbeh Deweyho Coxa (2007).

  Televízne podoby piesne zahŕňali epizódy Divné roky , Magnum, P.I. a Studený prípad .
 • Medzi mnohých umelcov, ktorí sa podieľali na tejto piesni, patria Marvin Gaye, Otis Redding, Dolly Parton a The Mamas & The Papas.

  Rolling Stones pieseň zahalili a zverejnili na svojich Kvety kompilácia v júni 1967. Kamene tiež v rokoch 1974 a 1978 nahrali albumy The Temptations „Ain't Too Proud To Beg“ a „Just My Imagination“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Táto pieseň bola v USA zaradená medzi päť rôznych interpretov, najskôr pre Bobbyho Veea v zmesi s piesňou „Hey Girl“, ktorá bola v roku 1968 zaradená na #35; Cover Eddieho Floyda dosiahol číslo 116 v roku 1970; Hall & Oates ju naspievali s Davidom Ruffinom a Eddiem Kendrickom v divadle Apollo v roku 1985 v kombinácii s piesňou „The Way You Do The Things You Do“, ktorá sa dostala na #20, keď bola vydaná ako singel. V roku 1988 získal nový obal od Jacka číslo 20.
 • Mnoho speváčok to transformovalo na „My Guy“, ale v EP 2018 Univerzálna láska - Svadobné piesne prebudované , Ben Gibbard z Death Cab pre Cutie urobil verziu 'My Guy' pre rovnaké pohlavie, pravdepodobne s požehnaním Smokeyho Robinsona, pretože musel udeliť práva.


Zaujímavé Články