Môj hrdina od Foo Fighters

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o hrdinoch, ktorých mal v živote gitarista a spevák Dave Grohl, Foo Fighters, čo boli obyčajní ľudia, ktorí robili mimoriadne veci. Grohl, uznávaný za muža, ktorý bol spoluhráčom Kurta Cobaina, vysvetlil, že na oslavy hrdinov, pokiaľ ide o celebrity - najmä rockové hviezdy, sa používa len málo. Pieseň je napísaná z pohľadu dieťaťa, ale odzrkadľuje Grohlovo presvedčenie.


 • Rovnako ako mnohé z jeho skladieb Foo Fighters, veľa poslucháčov predpokladalo, že táto pieseň je o Kurte Cobainovi, ale Grohl vysvetlil, že nie.


 • Toto bolo použité vo filme z roku 1999 Varsity Blues , a bol tiež použitý vo filme Sofie Coppolovej Niekde (2010) v scéne, kde dvojčatá Shannona (Kristina a Karissa) robia pole dance pre hrdinu vo svojej hotelovej izbe.
  Keely - Fort Lauderdale, FL


 • Video ukazuje mladého muža, ako zachraňuje mnoho vecí z domu, ktorý horí, zatiaľ čo v ňom vystupuje kapela. Mužova tvár nie je nikdy zobrazená, pravdepodobne to naznačuje, že hrdinovia sú svetskí ľudia.
  Sam - Portsmouth, WA
 • Republikánsky kandidát John McCain použil túto pieseň počas prezidentskej kampane v USA v roku 2008. Keď sa Foo Fighters prostredníctvom novinových správ dozvedeli, že sa to deje, odsúdili jeho používanie trate. Kapela vo vyhlásení uviedla: „Najsmutnejšie na tom je, že pieseň„ My Hero “bola napísaná ako oslava obyčajného človeka a jeho mimoriadneho potenciálu. Privlastniť si to bez nášho vedomia a použiť to spôsobom, ktorý vyvracia pôvodný sentiment lyriky, iba pošpiní pieseň. '

  Republikáni odpovedali, že spolu s miliónmi ďalších získali a zaplatili licencie od organizácií na ochranu práv na hranie tejto piesne.


 • Dave Grohl to hral na akustickej gitare zo štúdia na Havaji v rámci „Living Room Concert For America“, benefičného vysielania na stanici Fox 29. marca 2020 s cieľom získať peniaze a náladu počas vypuknutia koronavírusu. Grohl pieseň venoval všetkým v prvých líniách boja proti vírusu. Tiež spomenul, že spievanie posledného zboru počas umývania rúk je dobrý spôsob, ako sa ubezpečiť, že dodržujeme pokyny CDC, a to najmenej 20 sekúnd.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: