In My Life od The Beatles

 • Toto je autobiografická pieseň o živote Johna Lennona. Väčšinu textov napísal po otázke, prečo knihu, ktorú napísal. Vo svojom vlastnom písaní , odhalil o ňom viac, ako jeho piesne.


 • Texty o priateľoch odkazujú na Stu Sutcliffe, raného Beatla a Johnovho veľkého priateľa, ktorý zomrel v roku 1962, a ďalšieho priateľa menom Pete Shotton. Lennon myslel aj na svoju tetu Mimi a manželku Cynthiu, ako aj na ďalších priateľov. Jedna z najkrajších piesní skupiny Beatles, ktorú nazval John, „Malé umelecké dielo“.
 • Keď to Beatles nahrali, nechali dieru na inštrumentálnu prestávku. Producent George Martin to nasledujúce ráno naplnil hrou na klavírne sólo a zrýchlením kazety, aby to znelo ako čembalo. Lennon ho požiadal, aby ho naplnil niečím „barokovým“.


 • Je veľká šanca, že poznáte všetky slová tejto piesne. Tieto dva verše spolu spájajú sladký a pútavý príbeh, pričom v refréne slúži iba posledný riadok („V mojom živote som ich všetkých miloval“; „V mojom živote ťa milujem viac“). Na konci piesne sa opakuje táto časť:

  Aj keď viem, že nikdy nestratím náklonnosť
  Pre ľudí a veci, ktoré boli predtým
  Viem, že sa často zastavím a budem na nich myslieť
  V mojom živote ťa milujem viac


  Po krátkej prestávke na gitare Georga Harrisona John Lennon opakuje posledný riadok, ale tentoraz prelomil svoje falošné slovo „moja“, techniku, ktorú použil aj pri „revolúcii“ („Viete, že to bude byť v poriadku ') a v' Predstavte si ' ('žiť život v mieri, ty-oh-oh-oh môžeš povedať že som snílek'). Vďaka tomu je text nezabudnuteľný.
 • John Lennon aj Paul McCartney to uviedli ako jednu z najlepších piesní skupiny Beatles. Bol to tiež jeden z najobľúbenejších Georga Harrisona. Na svojom turné v USA v roku 1974 predviedol rockovú verziu, pričom texty trochu pozmenil spievaním piesní „Milujem ťa všetkých“ a „Pre ľudí a veci, ktoré prišli a odišli predtým“.


 • Existuje polemika o tom, ako sa McCartney podieľal na písaní tejto piesne. Lennon v neskorších rozhovoroch tvrdil, že to celé napísal, zatiaľ čo McCartney tvrdil, že išlo o rovnocennú spoluprácu. V roku 2018 a Štatistik Harvardu navrhol to ako Lennonovu kompozíciu.
 • Panel skladateľov bol v roku 2000 zvolený za najlepšiu pieseň všetkých čias Mojo anketa časopisu. Diskutujúci boli McCartney, Brian Wilson, Lamont Dozier a Carole King.
 • V rozhovore vo vydaní z januára 1971 Valiaci sa kameň John Lennon si spomenul na písanie tejto piesne: „Napísal som to v Kenwoode (v tom čase jeho dome). Písal som hore, kde som mal prepojených asi desať magnetofónov Brunell, stále ich mám, zvládol som ich za rok alebo dva - nikdy som nedokázal vytvoriť rokenrol, ale mohol by som urobiť niekoľko. ďaleko na to veci. Napísal som to hore, tam som najskôr napísal text a potom ho naspieval. ' Dodal, že to zvyčajne platilo pre piesne, ako sú táto a piesne „Across the Universe“ a „niektoré z nich, ktoré trochu vynikajú“.
 • Judy Collins, Ozzy Osbourne a Johnny Cash, Rod Stewart, Bette Midler, Diana Krall a Boyz II Men patria k mnohým umelcom, ktorí túto pieseň zastrešili.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Podľa John Lennon: Život a legenda (The Sunday Times: A Special Tribute 1980), Lennon to začal písať v roku 1964. Na pieseň na chvíľu zabudol a o rok ju napísal znova, pričom texty hovorili o ľuďoch z jeho detstva a mladších rokov. V Johnových pôvodných rukopisných textoch odkazoval na niekoľko miest v Liverpoole:

  Penny Lane mi chýba
  Hore po kostole na hodinovú vežu
  V kruhu opátstva
  Videl som niekoľko šťastných hodín

  Okolo električkových staníc bez električiek
  Na 5 autobus do mesta
  V minulosti Holanďania a Svätý Kolumbus
  Do Dockers Umbrella, ktorý zbalili


  Dockers Umbrella bola prvou nadzemnou dráhou na svete (otvorená v roku 1893). Svätý Kolumbus by mohol odkazovať na školu, okolo ktorej autobus prechádza.
  Ian - Norwich, Anglicko
 • Hudba bola inšpirovaná piesňou The Miracles „You're Really Got A Hold On Me“.
 • Táto pieseň hrala na pohrebe Kurta Cobaina. Beatles na neho mali raný a dôležitý hudobný vplyv. Cobain dokonca citoval Lennona ako svojho „idola“ v rôznych časopisoch, ktoré viedol počas svojej kariéry v Nirvane.
  Ashlynd - Charleston, WV
 • Dave Matthews to hral v špeciáli z roku 2001 Poďte spolu: Noc pre slová a hudbu Johna Lennona . Pieseň získala nový význam, pretože šou sa vysielala tri týždne po teroristických útokoch na Ameriku.
 • Na znak toho, že skladba „I Will Remember You“ Sarah McLachlan nie je nejakým spôsobom nariadená ako podkladová hudba pre žiadnu montáž smrti, predviedol James Taylor na Oscaroch 2010 skladbu „In My Life“, keď ukázali, kto za posledný rok zomrel. Odpočinok v hudbe bol plný dialógov z filmových klipov.
  Breanna - Henderson, NV
 • Častý fotograf skupiny Beatles Robert Freeman urobil titulnú snímku albumu neusmievajúcej sa kapely pred záhradným živým plotom na Lennonovom sídle vo Weybridge (Surrey, Anglicko). Off-kilter efekt prišiel náhodou, keď sa jeden zo sklzov pošmykol a spadol dozadu, ale chlapcom, obzvlášť McCartneymu, sa to páčilo.
 • Výrazné bublinové písmo na obálke Gumenná duša vytvoril grafický dizajnér Charles Front.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2


Zaujímavé Články