Nič sa nevyrovná 2 U od Sinéad O'Connor

 • Prince napísal a nahral túto pieseň v roku 1984, ale nevydal ju. Namiesto toho ho dal skupine The Family, kapele, ktorá bola podpísaná pod jeho nahrávacou spoločnosťou Paisley Park. Pieseň nahrali v roku 1985, pričom o spev sa postaral ich spevák St. Paul (Paul Peterson). Podľa Petersona ho požiadali, aby ho zaspieval v štýle Prince. Aby získal správne emócie, premýšľal o dievčati menom Julie, ktoré mu na strednej škole zlomilo srdce.

  The Family vydali pieseň na vlastnom albume z roku 1985, ktorý bol nakoniec jediným LP. Ich verzia nikdy nevyšla ako singel a pieseň bola počuť len zriedka, kým ju Sinéad O'Connor nepreberala o päť rokov neskôr. Peterson by bol rád, keby to bol jeho hit, ale nebolo to všetko zlé: nakoniec sa oženil s Julie.
 • Prince vydal na albume z roku 1993 živú verziu s Rosie Gaines Hity/B-strany , ale jeho pôvodná sólová nahrávka sa objavil až v roku 2018, keď ho jeho panstvo uvoľnilo z trezoru. Jeho verzia je založená na gitare a má skôr rockový nádych.
 • Bol to hit číslo 1 v 17 krajinách. V USA to bola jedna z najlepších piesní roku 1990 a štyri týždne bola na vrchole rebríčka Hot 100.
 • O'Connor vydala svoj prvý album o tri roky skôr. V univerzitnom rádiu sa veľa hralo, vďaka čomu si získala malú, ale oddanú základňu fanúšikov. Táto pieseň ju dostala do centra pozornosti a pozornosť mala na speváka škodlivé účinky. O'Connor tvrdila, že nenávidí slávu, ktorú jej pieseň priniesla, a že bojovala s komercializáciou svojej hudby. „Nič neporovnáva 2 U“ jej vynieslo Grammy za najlepší alternatívny výkon, ale odmietla sa zúčastniť na udeľovaní cien na protest proti materializmu v hudobnom priemysle.
 • Režisér John Maybury natočil kvôli videu veľa záberov po Paríži, ale nakoniec použil iba jednoduchý tesný záber na O'Connorov spev. Bolo to vôbec prvýkrát, čo väčšina ľudí videla, ako vyzerá, a boli prekvapení, že je plešatá. Keď začala nahrávať, oholila si hlavu, pretože chcela urobiť vyhlásenie a nebola známa svojou krásou.
 • Keď sa Sinéad vo videu rozplakala, bola to poriadna slza. V Valiaci sa kameň Najlepších 500 piesní uviedla: „Nechcela som, aby sa ten moment stal, ale keď sa tak stane, pomyslel som si:„ Mal by som to nechať urobiť. “

  V jej spomienkach Spomienky O'Connor vysvetlil, že text, ktorý spustil slzu, bol:

  Všetky kvety, ktoré si zasadil, mama
  Na záhrade
  Všetci zomreli, keď ste odišli


  Jej matka, ktorá sa voči nej správala urážlivo, zomrela pri autonehode v roku 1985, keď mala Sinéad 18. V ten deň odstránila fotografiu pápeža Jána Pavla II. Zo steny svojej matky; toto bola tá istá fotka, na ktorú skvele natrhala V sobotu večer naživo .
 • Prince to napísal vo veľmi kreatívnom období, keď vymýšľal pieseň takmer každý deň. Podľa jeho zvukovej inžinierky Susan Rogersovej to napísal na svojom skúšobnom mieste v Eden Prairie v Minnesote, kde na hodinu zmizol a vynoril sa s textami v zošite. Pieseň nahral na mieste, pričom na sprievodných vokáloch hral na nástroje spolu so St. Paul a Susannah Melvoin z The Family. Eric Leeds pridal časť pre saxofón neskôr.
 • Bol to manažér Sinéad O'Connor, Fachtna O'Kelly, ktorý prišiel s nápadom, aby írska speváčka pokryla pieseň Prince.

  Pripomenul to Chris Hill, spoluriaditeľ O'Connorovej značky Ensign Mojo časopis január 2009, keď to prvýkrát počul: „Fachtna O'Kellyová, manažérka spoločnosti Sinéad, priniesla kazetu a keď som to počul, skutočne som začal plakať. Len som tam sedela so slzami v očiach. Potom O'Kelly zavolal Sinead OConnor a povedal: „Chris plače.“ „Bolo to také zlé?“ Spýtala sa Sinéad. “
 • Toto bol O'Connorov posledný veľký hit. Politickými vyhláseniami, ktoré zahŕňali odmietnutie pustenia národnej hymny pred koncertom v New Jersey a veľa ľudí, vypla. strháva obraz pápeža na V sobotu večer naživo . Bolo to pre ňu ťažké obdobie, ale neskôr si uvedomila, že to mohlo byť najlepšie, pretože ju to odviedlo od života celebrity, na ktorú sa nehodila. „Nie som popová hviezda,“ napísala vo svojich spomienkach. 'Som len ustaraná duša, ktorá potrebuje občas zakričať do mikrofónov.'
 • V roku 1998 zaradila spoločnosť MTV na toto miesto číslo 34 v zozname najlepších vytvorených videí.
 • Napriek tomu, že išlo o hlavný prúd, O'Connor bola v tom čase považovaná za „alternatívnu“ umelkyňu, o čom svedčí jej víťazstvo na Grammy za najlepší výkon alternatívnej hudby.
 • „2 U“ v názve je vecou princa. Má piesne s názvom „I would die 4 U“ a „If I Love U 2 Nite“.

  Jacksonovci ho porazili ako prvú 2 tabuľku s názvom '2 U'; ich pieseň „Nothin (That Compares 2 U)“ získala v roku 1989 číslo 77 v USA. Túto pieseň napísali Babyface a L.A. Reid.
 • Produkovali to Beresford Romeo (Jazzie B.) a Nellee Hooper, dvaja členovia skupiny Soul II Soul.
 • Prečo Prince pieseň nenahral sám? Jeho zvuková inžinierka Susan Rogers, povedal Strážca : „Nie je to bolestivá stopa„ Pomôž mi, zlatko “. Je to: „Si preč a chýbaš mi“, a preto sa pravdepodobne cítil príjemne a daroval pieseň rodine. Vydal svoj materiál na základe toho, čo chcel, aby sme o ňom vedeli, a hoci je to úžasné, nechcel, aby ho to reprezentovalo. '

  Rogers dodal, že Princovi sa O'Connorov obal nepáčil, ale nebolo to na nej nič nepatrné: nepáčilo sa mu, že niekto nahráva jeho piesne, pokiaľ ich o to nepožiadal.
 • Video pre 'Wrecking Ball' Miley Cyrus tiež obsahovalo niekoľko veľmi tesných záberov na spevákovu tvár a tiež slzu, o ktorej Cyrus tvrdila, že bola vyliata pre jej nedávno odídeného psa. Hovoriť s Valiaci sa kameň Cyrus povedal: „Je to ako video Sinead O'Connor, ale ako najmodernejšia verzia.“

  Tento citát, ktorý dokonca nerobil ani časopis (bol uverejnený na internete), rozhýbal spory medzi spevákmi a O'Connor zverejnil na svojom webe to, čo nazvala „otvoreným listom“, a varovala Cyrusa pred nebezpečenstvo jej kariérneho postupu. Cyrus odpovedal Tweetom, ktorý jednoducho povedal „Pred Amandou Bynesovou .... Bolo to ....“, čo je odkaz na O'Connorove predchádzajúce problémy s duševným zdravím.

  Konfrontácia odhalila niektoré podivné paralely medzi spevákmi:

  - obaja si vyholili hlavu. Sinéad to urobila, aby nemohla byť predaná pre svoj vzhľad; Miley, aby mohla vytvoriť svoj štýl a splynúť.

  - Cyrus bol obľúbený u V sobotu večer naživo a moderoval show týždeň po spore. O'Connor bola po prvom vystúpení zakázaná.

  - Ich uplakané piesne boli prvým hitom číslo 1, ale obe boli napísané inými. O'Connorovu pieseň napísal Prince, Cyrus 'tím piatich profesionálnych spisovateľov/producentov.
 • Aretha Franklin o tom informovala vo svojom albume pre rok 2014 Aretha Franklin spieva klasiku Great Diva . Jej verziu vyrobil Andre 3000, ktorý jej dodáva klasický jazzový nádych. Arethin dlhoročný spolupracovník Clive Davis sa s rapperom Outkastom poznal od svojich 17 rokov a práve priateľstvo k nemu viedlo. 'Povedal, že jeho snom je vyrobiť strih alebo dve pre veľkú Arethu Franklinovú,' povedal Davis.
 • Sinéad O'Connor v marci 2015 oznámila, že túto pieseň už nebude hrať. Írska speváčka vysvetľuje: „Prvá zásada spôsobu, akým som sa vyučila speváčkou (Bel Canto), je, že nikdy nespievame pieseň, s ktorou sa emocionálne nestotožňujeme. Po dvadsiatich piatich rokoch spievania, asi pred deviatimi mesiacmi, mi konečne došlo všetko, čo by som mohol použiť, aby som do toho vniesol emócie. “

  „Nechcem, aby boli diváci sklamaní, keď prídu na predstavenie a potom ho nepočujú, preto vám tu dávam vedieť, že nebudete. Ak by som to mal spievať len preto, aby som potešil ľudí, nerobil by som svoju prácu správne, pretože mojou úlohou je byť emocionálne dostupný. Klamal by som. Budeš klamať. “
 • Madonna predviedla túto pieseň na udeľovaní cien Billboard Music Awards 2016 na počesť Prince. Potom sa k nej pridal Stevie Wonder pri vydaní piesne „Purple Rain“.
 • Niektorí špekulovali, že namiesto toho, aby išlo o strateného milenca, bola skladba „Nič porovnáva 2 U“ inšpirovaná princovou hospodárkou Sandy Scipioni, ktorá ho opustila, aby bol so svojou rodinou po tom, čo jej otec náhle zomrel.

  Princova nahrávacia inžinierka Susan Rogers, ktorá bola prítomná na pôvodnom zázname v roku 1984, pre BBC povedala: „Sandy bola osobou, ktorá sa uistila, že si dá svoj obľúbený nápoj, ktorým bol Five Alive, a ona zaistila, aby bol dom čistý a aby tam bol boli na klavíri čerstvé kvety a že ponožky a spodné prádlo boli vyprané. To mohla byť inšpirácia. '
 • V O'Connorových spomienkach na rok 2021 Spomienky , napísala o svojom kontroverznom vzťahu s princom a tvrdila, že potom, čo ju táto pieseň preslávila, ju pozval do svojho hollywoodskeho sídla, kde ju slovne týral a fyzicky s ňou agresívne zachádzal. Na jej účet odišla uprostred noci pešo a Prince ju nasledoval v aute. Ale jej myšlienky o princovi neodrážajú to, čo si myslí o „Nič neporovnáva 2 U.“ Ona povedal New York Times 'Čo sa mňa týka, je to moja pieseň.'

Zaujímavé Články