Hviezdnou loďou nás už nič nezastaví

  • Toto bol tretí singel číslo 1 pre Starship (po ' Vybudovali sme toto mesto “a„ Sara “), ale jedinými členmi skupiny, ktorí sa skutočne podieľali na nahrávaní piesne, boli speváčka Grace Slick a Mickey Thomas a gitarista Craig Chaquico. Producent Narada Michael Walden radšej využil svojich veteránskych hráčov na dokončenie inštrumentálnej podpory a programoval LinnDrum sám.

    Walden bol jedným z najhorúcejších producentov tej doby. Vychádzal z filmov Whitney Houston „How Will I Know“ a Aretha Franklin „Freeway of Love“. Povedal Songfacts: „Vždy som to kopal zo 60. rokov s Grace Slick. Je to veľmi otvorená žena. Všetci sme z oblasti Bay, takže je to ako rodina. V skutočnosti som hral na bicie, keď som položil trať. Donútil som Grace, aby vošla dnu, a tak som to otočil, takže namiesto spodnej časti skončila spievaním najvyššej časti. Dal som jej najvyššiu časť a ona to jednoducho zabila. Vtedy som pochopil, že to môže byť smeč. A keď som bol v štúdiu šťastný, ona bola šťastná. “
  • Hviezdna loď sa pôvodne volala Jefferson Airplane, potom Jefferson Starship a nakoniec Starship. „Nič nás teraz nezastaví“ bolo najväčším hitom pre akúkoľvek verziu skupiny, pretože strávil dva týždne na prvom mieste v USA a štyri týždne na prvom mieste vo Veľkej Británii.
  • Táto pieseň mala obrovský hitový potenciál. Napísali ju Diane Warren a Albert Hammond. Pre Warrena to bola jej prvá #1, ale už napísala hity pre Lauru Branigan („Solitaire“) a DeBarge („Rhythm Of The Night“). Hammond sa preslávil skladbou „When I Need You“ pre Leo Sayera a jeho sólovým hitom „It Never Rains In Southern California“. Producent Narada Michael Walden a skupina Starship boli veľmi spoľahliví tvorcovia hitov a pieseň získala veľa propagácie, keď bola vo filme uvedená. Model , v ktorom hrali Andrew McCarthy (pôvodný člen Brat Pack) a Kim Cattrall (ktorá hrala Samanthu Jonesovú v Sex a mesto ).
  • Michael Gottleib, ktorý film režíroval Model , poverila autorov piesní Alberta Hammonda a Diane Warren, aby napísali túto pieseň pre svadobnú scénu filmu, a poslala im scenár k filmu. Hammond v rozhovore pre rozhlasové stanice BBC v roku 1992 vysvetlil: „Žil som so svojou priateľkou Claudiou sedem rokov. Nakoniec som sa rozviedol z druhého manželstva a uvažoval som, že by som pre mňa napísal pieseň, ktorú by som zaspieval, a urobil by som demo na našu svadbu, a tak som ich skombinoval. To, čo sme mysleli, čo som povedal Diane, bolo: „Je to skoro, ako keby mi sedem rokov bránili v tom, aby som sa oženil s touto ženou, a nepodarilo sa im to. Nezastavia ma v tom. “ Vtedy sa zrazu ozvalo Nič nás nezastaví. “
  • Pieseň sa vrátila do britského rebríčka jednotlivcov v septembri 2013 po tom, čo sa objavila v reklamnej kampani TalkTalk TV. V reklame bol animovaný astronaut a baletka, ktorí sa usadili na rande a pozerali televíziu TalkTalk.
  • Grace Slick sa na Chick-fil-A rýchlo pustila, keď umožnila konzervatívnej spoločnosti s rýchlym občerstvením použiť pieseň v reklame, ktorá bola odvysielaná počas udeľovania cien Grammy 2017. Nahnevaný kvôli vyhláseniam generálneho riaditeľa reštaurácie proti LBGTQ, Slick ponuku prijal a potom zisky ihneď daroval Lambda Legal, organizácii občianskych práv, ktorá sa zameriava na komunitu LBGTQ. Čo sa týka spotu, ten kombinoval kravy a virtuálnu realitu.


Zaujímavé Články