November Rain od Guns N 'Roses

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Texty a video sú založené na poviedke s názvom Del James Bez teba . Príbeh je súčasťou zbierky tzv Jazyk strachu , ktorý bol uvedený na trh v roku 2008 po vypredaní. Nová verzia knihy obsahuje úvod Axla Rosea, ktorý napísal: „Del James osobne pozná väčšinu situácií, o ktorých píše, a miluje žľab, že tam bol.“ James prispel textom k dvom piesňam Guns N 'Roses: „The Garden“ a „Yesterdays“ a režíroval niekoľko hudobných videí.
  Dejaye - Wagga, Austrália


 • Pôvodná verzia tejto piesne, ktorú napísal Axl Rose, trvala 25 minút a bola upravená do 8:59. Je to najdlhší hit Top 10 a obsahuje najdlhšie gitarové sólo v singli Top 10.

  Slash v piesni vlastne hrá dve gitarové sóla. Rose postavila dlhé obdobie tehotenstva piesne na odpor Slasha a Duffa McKagana.
  Joe - Boston, MA a Cole - Watertown, NY


 • Video režíroval Andy Morahan, ktorý urobil populárne videá Georga Michaela pre seriály „Father Figure“ a „Faith“ a spolupracoval s GnR na Neplač “a„ Mohol by si byť môj. “

  Obrovská produkcia videa „November Rain“ stála viac ako 1,5 milióna dolárov, ale kapele priniesla ovocie, pretože sa na MTV veľa hralo. Účinkujú v nej herečka a modelka Stephanie Seymour, vtedajšia priateľka Axla Rosea. Vo videu sa s Axlom vzali a Slash slúžil ako najlepší muž a zvyšok kapely v prvom rade. Po svadbe začne pršať a ďalšou scénou je Stephaniein pohreb v rovnakom kostole.


 • Slash (od Q časopis, júl 2004): „Začali sme robiť tieto obrovské produkčné videá a do„ November Rain “to už bolo priveľa, príliš zapojené. Na konci dňa to bolo skvelé video, ale vtedy som si začal uvedomovať, že sa mi to vymkne z rúk. “
 • Toto ocenenie získalo najlepšiu kinematografiu pri udeľovaní cien MTV Video Music Awards 1992, kde získalo aj cenu Video Vanguard. Guns N 'Roses to predviedli na konci show s Eltonom Johnom na klavíri.


 • Albumy Use Your Illusion I a Použite svoju ilúziu II boli prepustené súčasne. Bol to odvážny krok, ale skupina bola obrovská a albumy sa veľmi dobre predávali. Keď boli prepustení, Použite svoju ilúziu II bol albumom číslo 1 v USA, po ktorom nasledovalo Use Your Illusion I . Naposledy mal umelec dva najlepšie albumy súčasne v roku 1974, keď dva albumy Jima Crocea držali popredné miesta krátko po jeho smrti.
 • Album vyšiel v septembri 1991, ale vo februári 1992 vyšiel ako singel.
 • Shannon Hoon zo skupiny Blind Melon zaspievala zálohu. Hoon, ktorý zomrel na predávkovanie drogami v roku 1995, vyrastal v Lafayette v Indiane neďaleko Axl Rose.
 • Matt Sorum nahradil Stevena Adlera ako bubeníka GnR v roku 1990. Bývalý bubeník relácie a spoluhráč z Tori Amos, jeho klasický výcvik pomohol kapele priniesť klasickejšiu citlivosť, čo je na tejto piesni najlepšie počuť. V našom rozhovore so Sorumom vysvetlil, že vzor bicích sa spojil po tom, ako nacvičovali pieseň, a Axl a Matt sa ocitli v štúdiu a užívali si take-out z Greenblatt's Deli. Axl, veľký fanúšik Eltona Johna, pridal pieseň Nedovoľte, aby na mňa zapadlo slnko “, čo dalo Mattovi nápad.

  „Povedal som:„ Bože, počúvaj o tom tom tom, “spomína Matt. „A Axl hovorí:„ Áno, to je skvelé. Také epické. ' Hovorím: „Čo keď použijem tento druh frázy ako časti piesne, takmer ako melódiu, ktorá by zapracovala do štruktúry piesne.“

  Matt po diskusii o orchestrálnych prvkoch v piesni vysvetlil: „Pracoval som na aranžmá týchto piesní, spôsobe ich rozpadu a dynamike. Keď som sa pridal, kapela nebola taká dynamická. Bola to rocková skupina, napríklad „Choď do toho“. Len nahlas. „Keď sme zapnutí, je to hlasné.“ A pochádzal som z orchestrálnej výchovy a vážnej hudby - bol som v dychovom súbore. Znelo to pre nich bláznivo: „Potrebujeme pianissimo inštrumentálne práve tu a mezzo forte práve tu.“ A oni odpovedali: „Čo?!?“

  Pianissimo znamená „tichý“. A tu robíme mezzo forte. To znamená „stredne hlasný“. Teraz prejdeme na dvojnásobok, čo znamená, dobre, vráťte sa k svojmu bežnému objemu. Vysvetlil by som skupine všetky tieto časti a povedal som: „Toto musí byť cesta, musíte vziať ľudí na cestu k tejto piesni.“ A tak sme to urobili v „novembrovom daždi“.
 • Axl Rose na tom pracoval už v roku 1983. Bývalý gitarista skupiny L.A. Guns Tracii Guns povedal: „Keď sme robili to EP pre L.A. Guns, podobne ako v roku 1983, hral na klavíri„ November Rain “. Vtedy už dávno. Bola to jediná vec, ktorú Axl vedel hrať, ale bola jeho. Išiel by: „Jedného dňa bude táto pieseň naozaj skvelá.“ A ja by som išiel: „Teraz je to v pohode. Ale to nie je hotové, vieš. ' A ako vždy, keď sme boli v hoteli alebo kdekoľvek, kde by bol klavír, aj on jednoducho zahral túto hudbu. A ja by som šiel: 'Kedy to už skončíš, vieš?' A on povedal: 'Neviem, čo s tým robiť.'
  Rayan - Lincoln, Anglicko
 • Podľa Matta Soruma z „November Rain“ Neplač „a“ Estranged ”boli koncipované ako jedna pieseň a tieto tri skladby tvoria akúsi trilógiu. Sorum hral v týchto troch piesňach rovnakú výplň bubna a bol za to kritizovaný - najmä od bývalého bubeníka Dream Theater Mikea Portnoya.

  Sorum poukazuje na to, že to bol zámer, spôsob zjednotenia piesní. 'To bola moja časť pri spájaní dostatku piesní, aby to bolo jednohlasné,' povedal nám.
 • Oblečenie, ktoré má na konte gitarista Slash vo videoklipe k novembrovému dažďu, môžete vidieť v kaviarni Hard Rock Cafe v Orlande na Floride.
  Anthony - Mesquite, TX
 • Slash vo svojej autobiografii odhalil, že 18-minútová verzia piesne bola zaznamenaná na stretnutí s gitaristom Nazarethu Mannym Charltonom v roku 1986, pred zasadnutiami pre Chuť na ničenie začalo.
 • Video debutovalo v metalovej šou MTV Headbanger's Ball 6. júna 1992. Moderátorka šou Riki Rachtmanová je chlapík, ktorý sa potápa cez svadobnú tortu v čase 7 minút. On a Axl Rose boli priatelia; Rose navštevovala klub, ktorý Rachtman vlastnil, s názvom Cathouse.
 • 15. júla 2018 sa „November Rain“ stal prvým videom z 90. rokov, ktoré na YouTube prekonalo miliardu zobrazení. V tom čase mala Guns N 'Roses tiež najsledovanejšie video z 80. rokov s Sweet Child O'Mine “pri 692 miliónoch zobrazení.
 • Speváčka Nicole Atkins a Screaming Trees Mark Lanegan zverejnená duet tejto piesne v roku 2018. Atkins sa to rozhodla pokryť po tom, čo mala lucidný sen, kde spievala pieseň vo vežovom štýle country duet. Prebudila sa a spievala si ho do telefónu tak, ako ho počula, potom kontaktovala Lanegana, aby ju sprevádzal.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: