Numb od Linkin Park

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je o deťoch, ktoré sú choré zo života, aby splnili vysoké očakávania, ktoré im rodičia dali. Text „Každý krok, ktorý urobím, je pre teba ďalšou chybou“ je o tom, ako sa cítia, že nemôžu urobiť nič, aby boli rodičia hrdí.

  „Nevidíš, že ma dusíš tak silno, že sa bojím stratiť kontrolu, pretože všetko, čo si si myslel, že budem, sa rozpadlo priamo pred tebou?“ Označuje dieťa, ktoré potrebuje oslobodenie od sklamania svojich rodičov, že nie je dokonalé dieťa.

  „Všetko, čo chcem urobiť, je byť viac ako ja a byť menej ako ty“ hovorí, že dieťa chce byť svojou vlastnou osobou a už nie od svojich rodičov, aby ho formovali.

  „Ale viem, že aj ja môžem skončiť neúspechom, ale viem, že si bol taký istý ako ja, keď ťa niekto sklamal“, vyjadruje myšlienky, ktoré si rodičia musia uvedomiť, aké to bolo byť dieťaťom.
  Kim - Rio Rancho, NM


 • Toto bol tretí vypnutý singel Meteora . Táto správa bola oznámená na výstave Linkin Park v Toronte letného sanatória.


 • Táto pieseň bola koncipovaná len týždeň predtým, ako skupina vstúpila do štúdií NRG a začala nahrávať. Pieseň postavená na úvodnom háku sa dala dohromady rýchlo a takmer bez námahy.
  William - Indiana, IN, nad 2


 • Hudobný videoklip režíroval DJ Linkin Park Joe Hahn. Dievča v klipe, ktoré hrá Zosilnite 2 herečka Briana Evigan, cíti taký veľký tlak zo strany svojich rodičov, aby bola dokonalá. Chce byť výtvarníčkou, ale nikto jej neverí. Na začiatku robí naozaj úžasné skice. V polovici videa sa háda so svojou matkou. Cíti sa ako vo svojom vlastnom svete, pretože v škole je ponižovaná (učiteľ na ňu kričí, spadne zo schodov a keď sa pripojí k ľuďom na obed, všetci od nej odídu) a všetci pobehujú okolo. naozaj rýchlo. Tesne pred tým, ako na konci začne maľovať, sedí na podlahe a ak sa pozriete pozorne, môžete vidieť, že si zarezala „Numb“ do ruky, pretože sa na všetko cíti necitlivo.
  Opátstvo - Essex, Anglicko
 • MTV mala na video výhradné práva. Vďaka tomu sa držal mimo siete Fuse, ktorá bola v tej dobe nová a pýšila sa prehrávaním videí, akými bola kedysi MTV.


 • Linkin Park spolupracoval s Jay-Z na nahraní novej verzie s názvom „Numb/Encore“ („Encore“ pochádza z Jay-Z z roku 2003 Čierny album ). Jay-Z si vybral Linkin Park ako svojich partnerov pre projekt MTV, ktorý mal zahŕňať kapely, ktoré vyrábajú mashupy pre album a predvádzajú ich v televíznom špeciáli. Namiesto toho to celé prevzali Jay-Z a Linkin Park a vydali vlastné mashup EP, Kolízny kurz , a dostali vlastný polhodinový špeciál MTV.

  Hviezdna skladba „Numb/Encore“ získala v roku 2006 cenu Grammy za najlepšiu rapovú/spievanú spoluprácu; Na ceremoniáli to predviedli Linkin Park a Jay-Z.
 • Mike Shinoda pre Shoutweb vysvetlil: „Myslím si, že to bol príjemný spôsob, ako ukončiť album, pretože tak trochu sumarizuje rekord. Je to veľmi rozpoznateľné ako náš zvuk. Znie to ako pieseň Linkin Park, ale má to určitú náladu Meteora má, ak to má zmysel. Možno to môžem povedať lepšie. Keď ho počujete, ľahko ho poznáte ako pieseň Linkin Park, ale očividne patrí Meteora . Očividne patrí do tejto novej skupiny piesní len kvôli tomu, aký je tón piesne a text. Je to niečo o tých časoch, keď vám už nič neostáva alebo vás to jednoducho nezaujíma. Je to skoro ako vyčerpanie alebo niečo, čo je dosť zábavné, ako sme sa cítili po minuloročnom turné. '
 • Linkin Park to naspieval s pomocou komika Kena Jeonga v 1. sezóne Carpool Karaoke v roku 2017.
 • Toto bolo použité v televíznom seriáli Waterloo Road v epizóde 2013 „Žena stojí za to“.
 • Vo filme 2006 bola použitá verzia „Numb/Encore“ Miami Vice , v hlavných úlohách Colin Farrell a Jamie Foxx.
 • Kapela začala písať materiál pre album v lete 2001, keď boli na turné Ozzfest.
 • Vzhľadom na úspech ich debutového albumu, Hybridná teória , ktorý bol najpredávanejším albumom roku 2001, Warner Bros. dal kapele väčšiu kreatívnu kontrolu Meteora , ktoré spoluprodukovali Hybridná teória producent Don Gilmore. Podľa Chestera Benningtona skupina postupovala rovnako ako v remixovom albume. resuscitácia . Pre Artist Direct povedal:

  „Vedeli sme, čo chceme, a vedeli sme do určitej miery vykonať. Však sme sa tiež chystali na to. Vôbec nás nezaujímalo, čo robí niekto iný. Tiež nám bolo jedno, či piesne štýlovo do seba zapadajú ako celok alebo ako zbierka piesní. Bolo to skôr ako: „Tento riff je chorý!“ Potom by sme to zakričali a ďalšia pieseň by bola baladou v strednom tempe a spievali by ste tak, ako bolo potrebné túto pieseň naspievať. Testovali sme. Boli sme študenti na vysokej škole. Boli sme v laboratóriu a náhodou sme narazili na niečo, čo sa každému páčilo a fungovalo to. Myslím Meteora bolo to predĺženie. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: