Ob-La-Di, Ob-La-Da od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Názov pochádza z reggae skupiny s názvom Jimmy Scott a jeho Obla Di Obla Da Band. Hovorí McCartney: „Chlapec, ktorý sa motal po kluboch, hovoril jamajským prízvukom:„ Ob-la-di, ob-la-da, život ide ďalej “a rozčuľovalo ho, keď som o tom napísal pieseň. , pretože chcel rez. Povedal som: „No tak, Jimmy, je to len výraz.“

  Keď Jimmy Scott potreboval peniaze na kauciu (bol uväznený za chýbajúce platby výživného), McCartney nechal svojho priateľa Alistaira Taylor peniaze zložiť výmenou za to, že Scott upustil práva na meno. Taylor musel získať peniaze od priateľa, pretože nikto v tábore Beatles nemal pri sebe veľa peňazí.
  Chiara - West Vancouver, Kanada


 • Reggae začalo v Amerike horieť na začiatku 70. rokov vzostupom Boba Marleyho a hitu Johnnyho Nasha č. 1 Teraz môžem jasne vidieť “, ale v 60. rokoch v popovom rádiu boli len malé stopy. Skladba „Ob-La-Di, Ob-La-Da“ bola jednou z prvých populárnych piesní, ktoré obsahovali reggae beat.


 • Toto napísal Paul McCartney a The Beatles strávili veľa času jeho nahrávaním a overdubingom. Johna, Georga a Ringa to veľmi naštvalo. Harrison naznačil svoje sklamanie z filmu „Savoy Truffle“, ktorý bol zaznamenaný o tri mesiace neskôr. V piesni napísal:

  Ale čo je teraz sladké, tak kysne
  Všetci poznáme Ob-La-Di, Ob-La-Da
  Môžete mi však ukázať, kde ste?


 • John Lennon túto pieseň nenávidel. Nepáčilo sa mu veľa McCartneyho neskorších piesní s The Beatles, pretože mal pocit, že sú banálne a bezvýznamné. Ringovi a Georgeovi sa to tiež nepáčilo a všetci traja vetovali Paulovo želanie, aby to vyšlo ako singel.
 • Pre Marmalade to bol hit číslo 1 v Anglicku v roku 1968. Vďaka svojmu coveru sa Marmalade stala prvou škótskou skupinou, ktorá sa dostala na prvé miesto v britských rebríčkoch (o ich pôvode neboli žiadne pochybnosti) a pieseň uviedli na Top of the Pops nosiť kilty). Mohlo by to byť tiež považované za prvé britské číslo 1, ktoré sa odohralo v štýle reggae.

  Marmaladeho basgitarista Graham Knight spomína v 1000 UK #1 hitov Jon Kutner a Spencer Leigh, hudobný vydavateľ skupiny The Beatles Dick James nám zahral acetát Ob-La-Di Ob-La-Da od The Beatles a považovali sme to za skvelé. Povedal: „Môžete to mať, nikomu inému to nedám“, ale samozrejme to odovzdal ďalším 27 aktom. Ponáhľame sa to zaznamenať uprostred noci počas týždňového kabaretu na severovýchode. Náš manažér, ktorý bol v tom čase v Amerike, nám stále posielal telegramy, aby sme to nerobili. Nemyslel si, že by sme mali nahrať pieseň od Beatles. Očakávali sme, že to bude dobré, ale nemysleli sme si, že to pôjde na 1. miesto. Od The Beatles sme nedostali žiadnu spätnú väzbu. V tom čase už bolo toľko obálok, že by som si nemyslel, že by ich to veľmi zaujímalo. “


 • Podľa New York Times , Desmond v úvodnej lyrike je odkazom na priekopníka jamajskej hudby Desmonda Dekkera.
 • Gitary boli účelovo nadmerne modulované, aby dosiahli požadovaný efekt.
 • Toto nebolo vydané ako singel, kým existovali The Beatles, ale v roku 1976 Capitol Records vydali v Amerike singel „Got To Get You Into My Life“ a veľmi dobre sa dostal na 7. miesto. S dôkazom, že stále existuje dopyt po materiáli Beatles, vydalo vydavateľstvo v tom istom roku „Ob-La-Di, Ob-La-Da“ a číslo 49.
 • Paul omylom spieval „Desmond zostáva doma a robí si peknú tvár“. Mala to byť „Molly“, ale Paul sa to nechal nechať, aby spôsobil zmätok.
 • John Lennon v tejto piesni hral na klavír.
 • Ako spomína životopisec Beatles Mark Lewisohn, Paul po obrovskom počte záberov (okolo 60) pokračoval v pokuse nahrať to ako pomalú pieseň. John bol v druhej miestnosti a počúval, keď bral drogy. Potom, čo sa dostal vysoko, bol veľmi frustrovaný z toho, ako toľkokrát Paul nahrával tak pomaly. Následne vtrhol do nahrávacej miestnosti, odstrčil Paula nabok a sadol si na klavír, ktorý pieseň prehral veľmi rýchlo a optimisticky. Rýchla a šťastná nahrávka na neslávne známom Biely album je výsledok.
 • Toto bolo použité ako ústredná pieseň pre televízny seriál Život ide ďalej ktorá trvala od roku 1989 do roku 1993. Verziu použitú v šou naspievala Patti LuPone a zvyšok obsadenia.
 • Melódiu tejto piesne vyzdvihli skupina The Offspring pre hit z roku 1999 „Why Don't You Get a Job? '
 • V decembri 1968 sa vo Veľkej Británii dostala verzia The Bedrocks na 20. miesto.
 • Beatles nikdy nevystupovali naživo, pretože s koncertovaním prestali v roku 1966, ale Paul McCartney ho nakoniec odohral naživo. Prvýkrát ho zaradil do svojho setlistu na turné „Up And Coming“ v roku 2010.
 • Autor Paul Saltzman, ktorý vo februári 1968 študoval transcendentálnu meditáciu v indickom Rishikeshe u The Beatles, vydal fotoknihu o svojom pôsobení v kapele s názvom Beatles v Indii , kde si Saltzman spomenul, ako sledoval McCartneyho a Lennona spolupracovať na piesni. Napísal Saltzman: „Pozrel som sa nad a pod Paulov prst, pod jeho sandálom bol trochu roztrhnutý kus papiera. A pozriem sa a v jeho rukopise je to 'Ob-La-Di Ob-La-Da, bra/La-La, ako život pokračuje.' A ja sedím vedľa Ringa (Starra) - možno päť stôp od Paula - a začnú to spievať a skutočne s tým pracovať. Len tie slová - iba John a Paul. Ringo len ticho počúval. '
  DeeTheWriter - Petrohrad, Ruská federácia, nad 2

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: