Starý muž od Neila Younga

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Young to napísal o správcovi ranča, ktorý kúpil v roku 1970. Pieseň porovnáva život mladého muža so starým mužom a ukazuje, že starý muž bol kedysi ako tento mladý muž.

  Správca toho ranča pre dobytok? Volal sa Louis Avila. Ranč bol Ranč zlomených šípov, kúpený za 350 000 dolárov v roku 1970 (stačí sa zamyslieť nad tými cenami nehnuteľností v porovnaní s dneškom!). Údajne Avila robila Youngovi prehliadku tohto miesta a pýta sa ho, ako si mladý muž ako on môže dovoliť také miesto. Mladý, 25 -ročný, odpovedal: „Šťastie, Louie, skutočné šťastie.“ Avila bola dosť zmätená.


 • Linda Ronstadt a James Taylor zaspievali sprievodné vokály k piesni „Old Man“ a ďalšiemu Žatva skladba „Srdce zo zlata“. Ronstadt pripomenul Mojo : „Nemôžem si spomenúť, prečo chcel Neil, aby som s ním spieval - asi si myslel, že som tam a dokážem to - ale vošli sme tam a oni robili„ Heart of Gold “a„ Old Man “a ja. mysleli si, že sú to také krásne piesne. Miloval som ich.

  A vedel som, ako robiť harmónie. Počúval som harmónie Buffala Springfielda a vedel som, ako dosiahnuť 7. miesto, ktoré vždy používali. Myslím, že sme začali až o polnoci a svitalo, keď sme vyšli, a snežilo - vyšli sme k tejto nádhernej snehovej búrke pri vychádzajúcom slnku. Bolo to skutočne vzrušujúce. Myslel som si, že som súčasťou niečoho skutočne úžasného. '


 • Toto bola prvá pieseň nahraná pre Žatva album. Neil Young usporiadal reláciu predchádzajúcu noc, keď bol na večierku v Quadrafonic Studios v Nashville (bol v meste, aby nahral časť pre televíznu show Johnnyho Casha). Majiteľ štúdia Elliot Mazer bol tiež producentom, ktorý pracoval s kapelou Young obdivovanou s názvom Area Code 615. Young sa spýtal, či by tam mohol na druhý deň nahrávať, a Mazer jej vyhovel, pričom zásoboval nielen štúdio, ale aj hudobníkov.

  Relácia sa konala v sobotu 6. februára 1971 so skupinou profesionálov štúdia City City: Ben Keith na pedálovej oceľovej gitare, Tim Drummond na basu a Kenny Buttrey na bicie.


 • Nikdy to nebola metrika, podľa ktorej by chcel byť hodnotený, ale „Old Man“ bol pre Neila Younga ako sólového umelca druhým najväčším hitom, keď sa umiestnil na 31. mieste na horúcej stovke. Jeho najväčší hit bol zďaleka jeho predchádzajúci. slobodný, Žatva skladba „Heart of Gold“, ktorá sa umiestnila na 1. mieste.
 • Keď Young nahral túto pieseň, došlo k určitému konfliktu kvôli hi-hat. Keď to bubeník Kenny Buttrey zahral, ​​Young mu povedal, aby sa nielen zdržal hi-hat, ale aby hral iba ľavou rukou, čo bolo podľa Buttreyho smiešne. Bubeník mu vyhovel, doslova sediac na pravej ruke, aby odolal pokušeniu. Buttrey neskôr vtipkoval: „Najíma niektorých z najlepších hudobníkov na svete a necháva ich hrať tak hlúpo, ako len môžu.“


 • Bolo to bezprostredne po úspechu „starého muža“ a Žatva album, ktorý zomrel Danny Whitten, ústredný bod Youngovej kapely Crazy Horse. Young pozval Whittena na konkurz do jeho sprievodnej skupiny Stray Gators pod podmienkou, že vyčistí svoje zneužívanie návykových látok. Young ho skúšal, ale vyzeralo to, že je to ten istý starý príbeh s Whittenom, a tak ho vyhodil. Whitten okamžite odišiel domov a predávkoval sa, našiel mŕtveho s Valium a alkoholom v jeho systéme.

  Young tej noci zavolal a bol zničený. Whittenova smrť bola súčasťou zatemnenia činu Neila Younga v čase nasledujúcom po „starčekovi“; nebol to len úspech alebo „zamierenie do priekopy“.
 • Young povedal Jimmymu McDonoughovi, že veta „Znamená to pre mňa toľko, toľko pre teba?“ má byť zameraný na publikum.
 • Jamesovi Taylorovi je pripisované zásluhy o hranie „gitarového banja“ v tejto piesni. Taylor, ktorý bol spolu s Lindou Ronstadt v štúdiu a nahrával vokály, uvidel banjo a začal s ním hrať. Nástroj patril Youngovi; nazývalo sa to „gitarové banjo“, pretože to bolo banjo ladené ako gitara.
 • Bob Dylan sa tejto piesni venoval počas svojho turné v roku 2002.
 • Táto pieseň sa za tie roky objavila v rôznych filmoch vrátane Dátum splatnosti , Lords of Dogtown a Wonder Boys .
 • 2015. Hlas šampión Sawyer Fredericks sa piesni venoval počas finále šou. Nasledujúci týždeň jeho verzia dosiahla #63 na Hot 100.
 • V roku 2018 72-ročný Young počas koncertu v Chicagu povedal: „Teraz je ťažké urobiť„ starého muža “. Je to ako: „Starý muž, pozri sa na môj život, som taký istý, aký som.“
 • Na pietnej spomienke na herca Heatha Ledgera bol ako pieseň vybraný pieseň „Old Man“, ktorá mala hrať počas prezentácie predstavujúcej jeho rôzne úlohy a život.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: