Naposledy od Ariany Grande

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni Ariana pociťuje pocit viny, keď priznáva svojmu bývalému priateľovi, že bola neverná. Žiada s ním „naposledy“ ako posledné zbohom.


 • Pieseň napísali autori piesní Savan Kotecha, Rami Yacoub a Carl Falk, ktorí napísali väčšinu raných singlov skupiny One Direction, francúzsky hitmaker tanečnej hudby David Guetta a holandský producent Giorgio Tuinfort, ktorý spolupracoval s Michaelom Jacksonom, Gwen Stefani, Whitney Houston a Lionel Richie.


 • Réžia je Max Landis, ktorý je známy svojim filmom z roku 2013 Kronika “, video sleduje Grande, ako si razí cestu panickými uličnými davmi so Zemou na pokraji skazy od fiktívnej kométy Eurydice. Spevákovu okuliarnatú krasavicu hrá jej bývalý Víťazný hviezdny herec Matt Bennett.


 • Austrálska skupina Safia obvinila koncept videa a niektoré z jeho myšlienok za podobné ich vlastnému apokalyptickému klipu k piesni „You Are the One“. Safia opísala podobnosti ako prípad, keď „veľké spoločnosti a/alebo veľké filmové firmy kradnú nápady malým nezávislým kreatívcom, ktorí sa skutočne snažia pre zmenu urobiť niečo iné“. Landis uznal podobnosť medzi týmito dvoma vizuálmi, odmietol však, že by boli jeho nápady ukradnuté.

  Tu je video za pieseň Safia „You are the one“. Myslíte si, že podobnosti sú len náhodné?
 • Pieseň samotná bola predmetom súdneho sporu o porušenie autorských práv. Grande a ďalších skladateľov obvinil kanadský pesničkár Alex Greggs z kopírovania refrénu jeho melódie EDM „Takes All Night“, ktorú napísal pre Skye Stevens. Greggs, ktorý pracoval s osobnosťami ako Lady Gaga, Justin Timberlake a Michael Jackson, údajne žaloval za zníženie zisku na trati.


 • „One Last Time“ bola posledná pieseň, ktorú jej Ariana Grande predviedla Nebezpečná žena zájazdová zastávka v Manchestri 22. mája 2017, minúty predtým teroristický útok, pri ktorom vo foyer arény zahynulo 22 návštevníkov koncertu . Výsledkom bola kampaň vedená fanúšikmi, ktorá posunula melódiu na prvé miesto v rebríčku hitparád.

  Pieseň sa dostala do britského rebríčka na 11. mieste v týždni po tragédii, čo je nové maximum po predchádzajúcom vrchole na 24. mieste v júni 2015.
 • Napriek tomu, že pieseň bola pôvodne napísaná o konci vzťahu, text sa odvtedy stal symbolickou rozlúčkou s ľuďmi, ktorí prišli o život v Manchestri: V dôsledku toho bola skladba so všetkým príjmom znovu vydaná ako benefičná skladba na iTunes. ísť do núdzového fondu We Love Manchester. Tentoraz sa umiestnil na 2. mieste britského rebríčka jednotlivcov.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: