Jeden z milióna od Guns N 'Roses

 • Táto pieseň spôsobila veľa kontroverzií kvôli jej explicitným odkazom na „Imigranti a oteckovia“ a použitiu určitého rasového epiteta. Pieseň viedla k tomu, že skupine bol zakázaný benefičný koncert proti AIDS v New Yorku. Frontman Axl Rose sa vopred ospravedlnil za spôsobenie urážky na obale albumu. Neskôr išiel ďalej a presne vysvetlil, prečo pieseň napísal.

  V rozhovore pre časopis z augusta 1989 Valiaci sa kameň Rose povedala, že pieseň bola napísaná v byte West Arkeena, „ktorý je ako šiesty člen kapely“. Čiastočne to bolo inšpirované jeho skúsenosťami z autobusovej stanice Los Angeles Greyhound a videním ľudí, ktorí sa nechali strhnúť pouličnými podvodníkmi - odtiaľ nelichotivý odkaz na mladých černochov.

  Verš o „prisťahovalcoch a hlupákoch“, o ktorom sa hovorí, že s ním zaobchádzajú imigranti v samoobsluhách, ako by ste nepatrili, niečo, čo tohto „malého mestského bieleho chlapca“ očividne vtrelo zlým smerom.

  Pokiaľ ide konkrétne o „Fagotov“, povedal Rose, „mám veľmi zlé skúsenosti s homosexuálmi“ a dodal, že keď stopoval v puberte, homosexuál sa ho pokúsil sodomizovať, čo viedlo k tomu, že muž skončil na Axlovom zlom konci. holiaci strojček. Rose sa narodila v Lafayette v Indiane 6. februára 1962 a mala búrlivú mladosť, ktorú sprevádzali niektoré veľmi negatívne skúsenosti vrátane tohto stretnutia.

  V druhom rozhovore pre ten istý časopis v apríli 1992 Rose povedala: „Mal som svoj podiel na jednaní s agresívnymi homosexuálmi a vadilo mi to.“
 • Rose nie je žiadny rasový fanatik; gitarista skupiny Slash sa narodil 23. júla 1965 ako syn bieleho Angličana a čiernej Američanky. Vyrastal v Stoke-on-Trent, ale neskôr sa presťahoval do Kalifornie, kde skupina vznikla, a hoci nebol mladistvým delikventom, je očividne strihaný z rovnakého plátna ako Rose.

  Slash pripomenul Q časopis apríl 2010 boj, ktorý mal s Rose o nahratie tejto piesne: „Mali sme o tom veľkú nezhodu a čím viac som sa kvôli tomu hádal, tým bol neoblomnejší v tom, že to zverejní. Pravdepodobne to veľa hovorí o našom vzťahu.

  Som si istý, že si bol vedomý môjho dedičstva, ale zároveň mal svoj vlastný uhol pohľadu, ktorý sa snažil uplatniť, o čom veľa hovoril. Nebol som prekvapený úrovňou kontroverzií, ktoré to vyvolalo. V tom čase a ako vždy bola homosexualite venovaná veľká pozornosť - rasizmu a podobne, a myslím si, že tón tej piesne bol urážlivý. Neprekvapilo ma, že je to také kontroverzné. Bol to len spôsob, akým to bolo povedané, slová, ktoré to používalo.

  Nie som ten, kto by ľutoval. Nesúhlasil som s tým, keď to vyšlo, a stále nie, ale nikto sa o to viac nestará. V tej dobe to bolo nešťastné, ale je to tak, ako to je a čo sa robí, je urobené. Vieš čo, už na to nemyslím. Keď to vyšlo, bola to veľká vec, ale tak dlho som to nepočul. Myslím si, že nám to nijako neublížilo, ani dlhodobo. '
 • Axl predviedol Bohemian Rhapsody s Eltonom Johnom na „Koncerte pre život“ 1992 na štadióne Wembley. Koncert bol poctou vedúcemu spevákovi skupiny Queen Freddiemu Mercurymu, ktorý rok predtým zomrel na AIDS.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko, pre všetkých vyššie uvedených
 • Pieseň bola vystrihnutá z kapely v roku 2018 Appetite for Destruction: Locked N 'Loaded vydanie kvôli svojim kontroverzným textom. Povedal Slash Valiaci sa kameň : 'Kolektívne sme sa rozhodli, že v tejto škatuli jednoducho nemá miesto. Netrvalo dlho. Nebolo nad tým nič veľké. “
 • Táto pieseň spôsobila určité napätie, keď boli Guns N 'Roses a afroamerická rocková skupina Living Color na štyri noci v októbri 1989 na tom istom účte ako otváračky albumu The Rolling Stones. Gitaristu skupiny Living Color Vernona Reida sa pýtali na pieseň v rádiu rozhovor vedúci k vystúpeniam a odsúdil ho (Reid nebol rád, keď sa ho pýtali na túto pieseň namiesto toho, aby sa ho pýtali na materiál jeho kapely). Rose prvú noc na pódiu reagoval nemotorným rachotom, kde povedal: „Všetci, čo ma nazývate rasistami, strčte hlavu do zadku.“ Nasledujúcu noc Reid odpovedal a povedal davu: „Ak nemáte problém s čiernymi ľuďmi, nenazývajte ich„ ni-ers “. V živote som sa s nikým nestretol. '

Zaujímavé Články