Jedna noc v Bangkoku od Murraya Heada

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Pieseň hovorí o stretnutí dvoch veľkých šachistov, jedného sovietskeho a jedného amerického, v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Šach je hudobná produkcia, ktorá používa šachovú rivalitu medzi USA a ZSSR ako metaforu studenej vojny, ale táto pieseň obsahuje iba dvojzápachy o šachovej hre v porovnaní s nočným životom v Bangkoku. Často používaný príklad je: „Pozval by som ťa, ale kráľovné, ktoré používame, by ťa nevzrušili.“


 • Šach bol muzikál, ktorý mal premiéru v londýnskom West Ende. Táto pieseň bola napísaná pre koncepčný album z roku 1984, ktorý bol nahraný v dostatočnom predstihu pred produkciou. Album bol veľmi úspešný vzhľadom na to, že bol pre muzikál. Album sa umiestnil v top 10 v Británii, na 47. mieste v USA a na prvom mieste vo Švédsku. Ďalšia pieseň z albumu „I Know Him So Well“ sa vo februári 1985 držala štyri týždne na prvom mieste v Británii a bola zosadená skladbou „You Spin Me Right Round“ od Dead or Alive. Broadwayská produkcia Šach bol výrazne zmenený a neúspešný.
  Ryan - New York, NY


 • Spolu so zvyškom piesní od Šach , hudbu napísali Björn Ulvaeus a Benny Andersson zo skupiny ABBA a text napísal Tim Rice. Rice je autorkou mnohých filmových a divadelných produkcií vrátane piesne „ Môžete cítiť lásku dnes večer 'od Leví kráľ .


 • Niečo viac ako 2 minúty od tejto piesne je sólo na flaute, ktoré používa náročnú techniku ​​flutterového jazyka podobnú tej, ktorá sa používa v mnohých piesňach Jethro Tull. Hral ju švédsky hudobník Bjorn Jason Lindh.
 • Murray Head je herec, ktorý má za sebou niekoľko filmov a scénických produkcií. Vďaka verzii „Superstar“ z roku 1971 z kategórie 1971 sotva postúpi z kategórie zázrakov Ježiš Kristus Superstar inscenácia, kde hral Judáša. Je to jeho #14 v USA v roku 1971.


 • Predtým, ako Murray odišiel do Mill Hill, bol na Hampton gymnáziu s Paulom Samwell-Smithom (bývalý producent Yardbirds a Cat Stevens). V roku 1975 Paul Samwell Smith nahral Murrayove piesne pre Islands Records. Album Povedz, že to tak nie je sa stal vo Francúzsku kultovým albumom. Jeho otec bol Seafield Head, dokumentarista a matkou bola Helen Shingler, herečka, ktorá hrala pani Maigret po boku Ruperta Daviesa ako Maigret v rovnomennom televíznom seriáli zo 60. rokov. Jeho mladší brat je Anthony 'Little Britain' Head.
  Ed - Cobham, Anglicko
 • Tanečný remix nemeckého produkčného tímu Vinylshakerz vyšiel v roku 2005.
 • Mike Tyson to predvádza vo filme 2011 Kocovina 2 , ktoré sa samozrejme odohráva väčšinou v Bangkoku. Tyson sa objaví ako prekvapivý svadobný hosť a nastúpi na pódium blízko konca filmu.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: