Iba Teardrops od Emmelie de Forest

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto balada poháňaná flautou bola víťaznou piesňou Dánska v súťaži Eurovision Song Contest 2013, ktorá sa konala vo švédskom Malmö. 20-ročná Emmelie de Forest bojovala vo finále proti 25 ďalším piesňam a skončila na prvom mieste s 281 bodmi. Posledné víťazstvo Dánska na Eurovízii bolo v roku 2000.

    Pieseň sa stala víťazom Veľkej ceny Danska Melodiho 2013 a okamžite sa dostala do 2. miesta v rebríčku najlepších skladieb Tracklisten v Dánsku.


  • Emmelie začala spievať ako deväťročná a niekoľko rokov spievala so svojou matkou v gospelovom zbore. Vo veku 14 rokov začala koncertovať po celom Dánsku so škótskym hudobníkom Fraserom Neillom, pričom predviedla svoje vlastné piesne aj folk/bluesové verzie známych hitov. Dôležitou súčasťou pódiového vystúpenia Emmelie bol vždy jej nedostatok obuvi, nasledujúca bosé kroky víťazky Eurovízie z roku 1967 Sandie Shaw, ktorá tiež rada vystupovala bez obuvi.


  • Emmelie povedala, že hneď ako pieseň začula, zamilovala sa do nej. „Má to melancholický pocit,“ povedala, „a ide o vojnu a mier, a to vo vzťahu aj vo svete ako celku. Verím, že sú to problémy, s ktorými sa môžu stretnúť ľudia na celom svete. '


  • Spoluautorkou je Lise Cabbleová, bývalá speváčka dievčenskej skupiny Miss B. Haven. Nebol to prvý príspevok Cabble do Eurovízie, ako predtým napísala s bubeníkom slečny B. Havenovej, Mette Mathiesenovou, dánsky vstup „Fra Mols til Skagen“ v roku 1995. Po interpretácii v dánčine od Aud Wilkena získal 92 bodov, čím sa umiestnil na piatom mieste v poli 23.

    O šestnásť rokov neskôr je Cabble spolu s Jakobom Glæsnerom „New Tomorrow“ anglickou piesňou dánskej pop/rockovej skupiny A Friend v Londýne v roku 2011. Opäť skončil celkovo piaty, tentokrát so 134 bodmi.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: