Papierové lietadlá od M.I.A.

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni M.I.A. prehráva stereotyp hrozivého nelegálneho prisťahovalca, falšovania dokumentov a vyhrážania sa násilím. Bola inšpirovaná jej snahou vstúpiť do Ameriky na vízum (je britskou občiankou srílanského pôvodu), čo vyústilo do niekoľko mesiacov trvajúceho byrokratického marazmu, ktorý pripisovala svojej tmavej koži a exotickému skutočnému menu: Mathangi Arulpragasam.


 • M.I.A. zložil túto pieseň s DJ/producentom Diplo (Wesley Pentz), ktorý bol v tej dobe málo známy. „Paper Planes“ bola prvá úspešná pieseň, na ktorej pracoval; o niekoľko rokov neskôr bol v hitparádach s niekoľkými produkciami, vrátane Chrisa Browna „Pozrite sa na mňa teraz“ a jeho spolupráca na programe Tiesto, „C'Mon (Catch 'Em By Surprise)“. M.I.A. a Diplo boli pár zhruba od roku 2003-2008.


 • Hudobne je pieseň postavená na ukážke piesne Clash z roku 1982 „Straight To Hell“, ktorá sa zaoberá aj imigráciou a xenofóbiou. Ukážka bola Diploov nápad.


 • M.I.A. prišiel s textom jedného rána. V tom čase žila v štvrti Bedford-Stuyvesant v Brooklyne v New Yorku, čo by mohla byť drsná oblasť (názov skontroloval Billy Joel v článku „Možno máš pravdu“: „Uviazol som v bojovej zóne, Bedford Stuy som prešiel sám '). Hovoriť s Fader časopis, M.I.A. povedal: „Rozmýšľal som o tom, že tam budem bývať a každé ráno sa budem prebúdzať - je to také africké susedstvo. Chcel som dostať karbonátky na svojom miestnom mieste a len som si myslel, že naozaj najhoršia vec, ktorú môže niekto povedať, je niečo ako: „Čo chcem urobiť, je prísť a dostať svoje peniaze.“ Ľudia v skutočnosti nemajú pocit, že by imigranti alebo utečenci akýmkoľvek spôsobom prispeli ku kultúre. Že sú to len pijavice, ktoré nasávajú čokoľvek. V piesni preto hovorím „Všetko, čo chcem urobiť, je [zvuk streľby zo zbrane a nabíjania, otváranie pokladne] a vziať si peniaze.“ Urobil som to pomocou zvukových efektov. Je len na vás, ako to chcete interpretovať. Amerika je tak posadnutá peniazmi, som si istý, že ich dostanú. '
 • Mike D aj Adrock z Beastie Boys plus DMX sa vo videu predviedli ako portrét. Pôvodne sa malo strieľať na ekvádorskej hranici, ale kvôli časovým obmedzeniam M.I.A. boli nútení prejsť do New Yorku. Režisér Bernard Gourley natočil klip v karibskej komunite v Brooklyne. Podľa údajov VH1 Vyskakovacie video “Manažérka M.I.A. odmietla nechať ju pri niektorých scénach nosiť tričko Metallica, a tak sa na dve hodiny zavrela vo svojom byte, kým neustúpil.


 • Zvuky výstrelov na tejto trati naznačujú lúpež, ale M.I.A. tvrdili, že majú hlbší význam: kritizovať vojensko-priemyselný komplex, ktorý predáva zbrane krajinám tretieho sveta a žne zisky.
 • To sa dostalo do top 10 US Hot 100 v auguste 2008 potom, čo bolo uvedené v upútavke na film o stonerovej komédii Ananásový expres , v ktorom sa James Franco a Seth Rogen pozerajú ako na kamošov, ktorí sa nevedomky zapletú do drog a vraždy. Pieseň bola tiež uvedená vo filme 2008 Milionár z chatrče .
  Logan - Troy, MT
 • V citlivých časoch bolo nevyhnutné, aby v niektorých miestach bol zvuk výstrelov cenzurovaný. To bol prípad, keď M.I.A. spieval pieseň na Show Davida Lettermana v septembri 2007, keď boli zábery nahradené pukavými zvukmi. MTV tiež vysielala verziu bez zvuku napínania zbraní. 'Cítil som sa, ako by som bol šikanovaný v národnej televízii,' povedal M.I.A. napísal v príspevku na MySpace.
 • Toto bol tretí vydaný singel Kala . Prvé dve sa veľmi nemilovali, ale „Papierové lietadlá“ postupne získavali na sile, keď vyšli vo februári 2008, a do leta to bol hit.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • „Papierové lietadlá“ boli tiež vedúcou skladbou v EP 2008 Papierové lietadlá - Remixy vnútornej bezpečnosti , ktorý predstavoval rôzne ďalšie re-mixy piesne.
 • Táto pieseň bola samplovaná na spolupráci Jag-Z, T.I., Kanye West a Lil Wayne „Swagga Like Us“, vydanej v roku 2008 na Jayovom albume Modrotlač . M.I.A., v neskorých fázach tehotenstva, sa pripojila k štvorici na udeľovaní cien Grammy v roku 2009, aby pieseň uviedla.
 • Kala bol vybraný Valiaci sa kameň časopis ako ich najlepší album roku 2007. Názov dostal po matke M.I.A., ktorá ovplyvnila väčšinu textov. Povedala to Philadelphia Weekly : „Môj prvý album [ arular ] hovoril o revolučných ideáloch môjho otca, o tom, že sa obrátil k mojej mame a spýtal sa: „Chceš, aby som tu zostal a staral sa o teba a tri deti, alebo chceš, aby som zachraňoval životy a staral sa o tisíce ľudí? ' Tento je o mojej matke a jej boji - ako pracujete, kŕmite svoje deti, vychovávate a milujete ich a dávate im silu informácií? Početné vojny, ktoré sa práve vedú, prebiehajú súbežne s ničením, ktoré sužuje domov. Nedostatok štruktúry, vzorov a času na rodinu je tragédiou. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: