Perfect Day od Lou Reeda

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni Reed spieva o niekoľkých krásnych chvíľach, ktoré by mohli naplniť romantickú komédiu: pitie sangrie v parku, pustenie filmu, kŕmenie zvierat v zoo. Refrény chorálu, z ktorých Reed jasá:

  Ach, je to taký perfektný deň
  Som rád, že som to strávil s tebou


  Ale všetko je to nesprávne smerovanie; neskôr v piesni Reed odhaľuje svoje skutočné pocity:

  Donútil si ma zabudnúť na seba
  Myslel som, že som
  Niekto iný, niekto dobrý


  Podľa Victora Bockriho Transformer: Príbeh Lou Reeda Texty naznačujú jednoduchú, konvenčnú romantickú oddanosť, pravdepodobne narážajúcu na Reedov vzťah s Bettye Kronstadovou (čoskoro sa stane jeho prvou manželkou) a Reedove vlastné konflikty s jeho sexualitou, užívaním drog a egom.


 • Na konci piesne Reed zopakuje vetu: „Budeš žať to, čo si zasial.“ Toto naráža na list svätého Pavla Galaťanom 6: 7 v Novom zákone, ktorý znie: „Nenechajte sa oklamať; Bohu sa nevysmieva; lebo čokoľvek človek zaseje, to bude aj žať. '


 • Reed tvrdil, že táto pieseň nemá nič spoločné s drogami. Hovoriť s NME v roku 1973 povedal: „Je to nádherná pieseň. Popis veľmi jednoduchej záležitosti. “


 • V roku 1997 množstvo známych spevákov a interpretov prispelo k novej verzii tejto piesne, ktorá vyšla ako singel v prospech charity Children in Need. Reed spieva na začiatku a na konci piesne, pričom Bono, David Bowie, Suzanne Vega, Elton John, Boyzone, Emmylou Harris, Tammy Wynette, Shane McGowan, Gabrielle, Dr. John, Evan Dando, Brett Anderson zo Suede, Burning Spear „Heather Small, Ian Broudie, Huey of Fun Loving Criminals, Joan Armatrading, Lesley Garrett, Robert Cray, Tom Jones, Ian Broudie z The Laughing Seeds, Skye Edwards, Thomas Allen všetky spevácke linky, pričom jazzový saxofonista Courtney Pine poskytuje inštrumentálnu prestávku . Tiež sa objavuje Laurie Andersonová, vtedajšia Reedova priateľka, s ktorou sa neskôr oženil.

  Úsilie zorganizovala stanica BBC, ktorá dala dohromady a video k piesni označená správou propagujúcou ich rozmanité hudobné pokrytie: „Bez ohľadu na váš hudobný vkus, rádio a televízia BBC ich zabezpečuje. To je možné len vďaka jedinečnému spôsobu, akým za vás BBC platí. “

  Vydaný ako singel sa počas troch týždňov umiestnil na prvom mieste v Británii a získal charitu viac ako 2 100 000 libier. Na singli sú zahrnuté verzie iba s mužskými vokalistami a ženskými vokalistami.
 • Nahrávka, rovnako ako zvyšok Transformátor Album produkoval David Bowie a o aranžmán sa postaral gitarista Mick Ronson.


 • The Transformátor obal albumu používa fotografiu, ktorú urobil Mick Rock na jednom z koncertov Reeda v Londýne. Záber je vyblednutý s veľkým kontrastom, čo je dôsledok chyby tlače. Rock tiež vytlačil jasnú verziu záberu, ale Reedovi sa páčila vyblednutá verzia, takže to použili na obal, ktorý sa stal klasickým obrazom Reeda.
 • V roku 1995 túto pieseň zahral Duran Duran a zaradil sa tak na 28. miesto v britskom rebríčku jednotlivcov. Lou Reed uviedol, že verzia 'Perfect Day' od Durana Durana je lepšia ako jeho vlastná a želá si, aby mohol pieseň naspievať rovnako dobre ako Simon Le Bon. Vysvetlil to Časopis Q .

  „Veľmi so mnou spolupracovali. Poslali mi kazetu a myslel som si, že je to skvelé. Nemám rád popové veci, milujem popové veci, len ich obzvlášť nerobím. Takže keď som povedal, že je to lepšie ako moje, je to lepšie ako moje ako pop. Moja nie je, hádam by si to nazval pop. Ale myslel som si, že sa s tým skutočne pokúšajú urobiť peknú vec z ich pohľadu. '
 • Táto pieseň bola použitá vo filme 1996 Trainspotting v scéne, kde sa Renton (Ewan McGregor) predávkuje heroínom. Výsledkom filmu je, že mnoho ľudí zaradilo túto pieseň do svojich „fajčiarskych“ zmesí.
 • Pieseň bola predstavená v reklame AT&T, na ktorej bola snowboardistka Gretchen Bleiler a ktorá bežala počas zimných olympijských hier 2010.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: