Piece Of My Heart od Big Brother a holdingovej spoločnosti

 • Janis Joplin spievala olovo. Big Brother & the Holding Company bola jednou zo skupín, s ktorými spievala, a potom sa vydala sólo neskôr v roku 1968. Až do svojej smrti v roku 1970 to bol jej najväčší úspech v rebríčku a najznámejšia pieseň (posmrtná pieseň) Ja a Bobby McGee “prešiel na č. 1 v roku 1971). Napriek tomu, že pieseň nebola prvou, ktorá ju nahrala, zostáva s Joplinom najviac spätá a aj po jej smrti sa začala prehrávať.

  Pieseň je o zamilovanej žene, ktorá je mužom tak uchvátená, že je ochotná zlomiť ešte jeden kúsok svojho srdca, ak to len on vezme. Joplin predviedla svoju mimoriadnu vokálnu zručnosť v piesni, ktorá bola z hľadiska dynamiky a predmetu priamo v jej kormidelni.
 • Túto pieseň napísali Jerry Ragovoy a Bert Berns. Mladšia sestra Arethy Franklinovej Erma naspievala pôvodnú verziu a zaradila ju na rebríčky R & B v roku 1967. Big Brother & the Holding Company to rýchlo pokryla a dostala sa na #12 na Hot 100. Pre Ermu Franklinovú to bol jej najväčší hit. Pokračovala v spievaní niektorých Arethových piesní a viedla agentúru pre starostlivosť o deti s názvom Boysville. Erma zomrela na rakovinu v roku 2002 vo veku 63 rokov.
 • Franklinova pôvodná verzia debutovala v britskom rebríčku v roku 1992 - 25 rokov od prvého vydania - vďaka použitiu v reklame na Levi's jeans.
 • Spisovateľ piesne Bert Berns bol v tom čase producentom Van Morrisona - Morrison podpísal zmluvu s Bernsovou nahrávacou spoločnosťou Bang. Berns chcel, aby Morrison nahral túto pieseň na svoj prvý sólový album v roku 1967, ale Van odmietol a namiesto toho sa rozhodol nahrať svoje vlastné piesne. Berns nikdy nepočul spievať Joplina; 30. decembra 1967 zomrel na infarkt.
 • Janis Joplin to spievala vo Woodstocku v roku 1969 ako súčasť svojho prídavku.
 • Táto pieseň bola v priebehu rokov pokrytá mnohými štýlmi a päť rôznych umelcov ju prenieslo na US Hot 100. Originál Ermy Franklinovej bol vyrobený #62 v roku 1967, po ktorom nasledovalo umiestnenie #12 pre Big Brother & the Holding Spoločnosť. Rocker Sammy Hagar pieseň oživil v roku 1982 a zaradil sa na #73. V roku 1997 sa regaga/rapová hviezda Shaggy svojim prevedením dostala na #97, potom v roku 2005 bola pieseň zaradená do kombinovaného dueta Melissy Etheridge a Jossa Stonea, ktoré sa umiestnilo na #32.

  Keď to Faith Hill v roku 1994 pokryla, jej verzia sa v rebríčku Country dostala na prvé miesto. Vo Veľkej Británii bola prvou verziou grafu Shaggy's, ktorá sa umiestnila na 7. mieste. V roku 2006 ju britská speváčka Soul Beverly Knight nahrala pre svoju najlepšiu kompiláciu za rok 2006, Hlas , a jej verzia vyvrcholila na #16 v Británii.
 • Keď Erma Franklin počula v rádiu Joplinovu obálku, pieseň takmer nerozpoznala. V rozhovore pre rok 1973 milostivo povedala: „Jej verzia je taká odlišná od tej mojej, že mi to veľmi nevadí.“
 • Austrálska speváčka Danielle Stearman si užila chvíľu v hľadisku, keď to naspievala s country príchuťou v talentovej šou Popové hviezdy , čo bola v tom čase senzácia v Austrálii. V tej sezóne bola na druhom mieste za Scottom Cainom, ale jej výkon jej priniesol nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Warner Music, ale v roku 2002 vydala iba jeden singel: „Tell Me If You Like It“.
 • Melissa Etheridge naspievala svoju verziu na Woodstock '94 v rámci štvorpiesňovej zmesi melódií Joplin.
 • Clive Davis, legendárny výkonný riaditeľ gramofónovej spoločnosti, ktorý vychovával Whitney Houston a Aliciu Keys, to nazval „prvým rekordom, s ktorým som sa dokonca pokúsil byť“. Joplin bol prvým umelcom, ktorého podpísal.
 • Podľa Dave Getza, bubeníka a klaviristu skupiny, pieseň im priniesol Jack Casady z Jefferson Airplane. 'Boli sme na prvom turné po východnom pobreží v marci 1968,' pripomenul Getz Gadfly v roku 1998. “Jack prišiel na skúšku a povedal:„ Chcem ti zahrať túto pieseň. Myslím, že by ste to dokázali. “ Milovali sme to! Janis to miloval. '
 • Verzia Big Brother, ktorá trvá viac ako štyri minúty, bola skrátená na dve minúty na hranie v rádiu. Najničivejším zostrihom bolo psychedelické gitarové sólo Sama Andrewa.
 • V roku 2015 sa Anne Hathaway a Emily Blunt postavili proti sebe Bit synchronizácie pier pričom Hathaway víťazne napodobnila „Wrecking Ball“ Miley Cyrus proti Bluntovej imitácii „Piece Of My Heart“.
 • V televíznych reláciách sa objavili rôzne verzie. Erma Franklin's bola predstavená na Drôt v epizóde z roku 2008 „Nepotvrdené správy“. Nasledujúci rok bol na Nip/Tuck epizóda „Roxy St. James“. Cee Lo Green to naspievala počas hosťovania dňa Rodičovstvo („Príbehy z obeda - 2011). Predviedli to Debra Messing, Charlie Reina a Vincent Reina Tajomstvá Laury („Tajomstvá umeleckého esa“ - 2014). Zapnuté Radosť , naspievali ju Darren Criss a Shirley MacLaine („Záložný plán“ - 2014) a v televíznej šou bola použitá verzia od Christiny Vierry a skupiny The Ryan Rehm Band Veľké malé klamstvá v epizóde 2019 „Chcem vedieť“.

  Joplinovo prevedenie sa objavuje v týchto televíznych reláciách:

  Šialení muži („Príbeh dvoch miest“ - 2013)
  Studený prípad („Voľná ​​láska“ - 2010)
  Bostonská verejnosť („Kapitola sedemdesiatdeväť“ - 2004)

  A v týchto filmoch:

  Predstavujeme The Dwights (2007)
  Romantika a cigarety (2005)
  Jazda v autách s chlapcami (2001)
  Domov na prázdniny (devätnásť deväťdesiat päť)
 • Whoopi Goldberg to tiež spieva na začiatku filmu 1995 Chlapci na boku .

Zaujímavé Články