Poker Face od Lady Gaga

 • Lady Gaga pre Fashionista101 povedala, že táto melódia je o tom, že speváčka hrá s chlapcami, ako keby bola pokrovou hráčkou. Vysvetlila: „Pieseň hovorí o pokrovej hre„ Texas Hold Em “. Tak som povedal: „Chcem ho držať tak, ako v Texase, prosím.“ Takže v podstate hovorí: Chcem toho chlapa držať - chcem byť blízko neho. '

  Neskôr podala iné vysvetlenie. NBC Prístup do Hollywoodu informovala, že počas narodeninového koncertu v Palm Springs Convention Center, kde publikum tvorili hlavne homosexuáli, Lady Gaga otvorila rozhovor o význame tejto piesne. Na nadšenú davovú reakciu navrhla, že ide o jej osobnú skúsenosť s bisexualitou, pričom dodala, že pieseň je o tom, byť s mužom, ale fantazírovať o žene; preto si musí muž prečítať jej „pokrovú tvár“, aby pochopil, čo sa jej vybavuje v mysli.


 • Háčik „mama-mama-mama-mama“ je odobratý z hitu Boney M z roku 1977 „Ma Baker“.
 • Tým sa vyšplhal do Top 10 rebríčka Hot 100, zatiaľ čo debutový singel Lady Gaga „ Proste tancuj , “bol umiestnený na 5. mieste. Stala sa tak prvou sólovou vedúcou umelkyňou, ktorej prvé dva záznamy v rebríčku sa objavili v top 10 súčasne, pretože Ciara v decembri 2004 dosiahla rovnaký úspech s piesňami „Goodies“ a „1, 2 Step“.


 • V mnohých krajinách sa dostal na prvé miesto v rebríčku jednotlivcov v Austrálii, Kanade, na Novom Zélande, v Dánsku, Fínsku, Nórsku a Švédsku.
 • Lady Gaga to napísala so svojim producentom RedOne. Povedal marocký kormidelník Billboard časopis, na ktorý on a Gaga klikli hneď, ako začali spolupracovať: „Stáva sa to tak rýchlo, poznáme sa, sme na tom hudobne dobre,“ povedal. „Nerozmýšľame. Robíme len to, čo uznáme za správne. Kým si to uvedomíte, pieseň je takmer hotová. Nehovorím, že by to tak malo byť, ale v tomto prípade sa to stalo - napísali sme 'Just Dance' za jednu hodinu. Hotový. „Poker Face“? Jedna hodina. Proste sa to stalo. Mágia. '


 • Keď sa táto pieseň dostala na prvé miesto v rebríčku Billboard Hot 100, stala sa Lady Gaga prvou umelkyňou, ktorá sa dostala na prvé miesto v rebríčku prvých dvoch vstupov od roku 1999 do roku 2000, kedy Christina Aguilera dosiahla rovnaký úspech s piesňami „Genie in a Bottle“ a „Genie in a Bottle“. Čo dievča chce .'
 • Hra „Poker Face“ pútala na internete obrovskú pozornosť; bola to najsledovanejšia pieseň na Songfacts v roku 2009 a tiež najvyhľadávanejšia pieseň na Googli. Lady Gaga bola druhá za Michaelom Jacksonom (ktorý toho roku zomrel) ako najvyhľadávanejším hudobným umelcom na Googli.
 • Vzorkou bol rapper Kid Cudi v jeho singli „I Make Her Say“. Cudiho mentor Kanye West povedal pre MTV News, že sa inšpiroval začlenením prvkov tejto piesne, keď sa dozvedel o jej skutočnom význame. Vysvetlil: „Všetky príbehy k piesni sú skutočne kontroverzné. Keď som zistil, že jej skutočná pieseň je o tom, že sa miluje so svojim priateľom, ale v skutočnosti myslí na svoju priateľku, povedal som si: „Ach, to je šialené.“
 • Táto pieseň kraľovala 16 po sebe nasledujúcich týždňov v rebríčku Eurochart Hot 100 jednotlivcov. Bol to najdlhšie fungujúci celoeurópsky singel číslo 1 od čias Kylie Minogue. Nemôžem ťa dostať z hlavy “absolvoval 16 po sebe nasledujúcich týždňov na samite v januári 2002.
 • V jednorazovom rebríčku pokrývajúcom prvých päť rokov rebríčka UK Official Downloads Chart, ktorý sa začal 26. júna 2004, sa táto pieseň dostala na vrchol so 779 000 predajmi. Na druhom mieste bol kráľ Leonov Sex v ohni „a do tretice ďalšia pieseň Lady Gaga,“ Proste tancuj . ' Speváčka poďakovala svojim fanúšikom za umiestnenie jej skladby na vrchole rebríčka. 'Večne milujem svojich fanúšikov a naďalej budem pre nich žiť, dýchať, krvácať a milovať hudbu a módu,' povedala.
 • Lady Gaga to predviedla v sezóne 8 Americký idol s verziou, v ktorej zahrala prvý verš a zborový spev a hru na klavíri.
  Mitchell - Brownstown, IN
 • Toto bol najpredávanejší singel roku 2009 vo Veľkej Británii. Ďalšia pieseň Gaga „ Proste tancuj „The Black Eyed Peas“ Mám pocit “vložené medzi nich. Sláva bol druhým najpredávanejším albumom roku 2009 vo Veľkej Británii, porazil ho iba Susan Boyle Sníval sa mi sen .
 • Lea Michele (Rachel Berry) a Idina Menzel (Shelby Corcoran) predstavili akustickú verziu tejto piesne v Teatrálnosť epizóda z Radosť . Jedna verzia strávila tri týždne na Hot 100 skákaním zo 100 na 20, potom sa nasledujúci týždeň prepadla na #70. Stala sa tak prvou skladbou v histórii rebríčka, ktorá zaznamenala zisk najmenej 50 pozícií za týždeň a pokles o najmenej 50 miest o sedem dní neskôr.
 • Gaga to predviedol v polčase Super Bowlu 2017 a zastavil sa, aby si vychutnal potlesk za slovom „Chcem ich držať ako v texaských hrách“. Hra sa konala v texaskom Houstone.
 • Pieseň si našla nové publikum v roku 2020, keď Poker Face Dance Challenge pozeral trendy na TikTok.


Zaujímavé Články