Nalejte na mňa cukor od Def Lepparda

 • V tejto piesni dochádza k zmiešaniu vplyvov, čo je typické pre Def Lepparda, ktorého frontman Joe Elliott nám povedal: „Všetko, čo som kedy počúval, presakuje.“

  Joe nemôže vždy identifikovať konkrétne vplyvy, ale prvá nahrávka, ktorú si kúpil, bola „Sugar, Sugar“, ktorá bola veľkým hitom karikatúry The Archies v roku 1969. Blízko konca tejto piesne sa nachádza riadok. „Nalej na mňa trochu cukru, zlatko,“ čo Elliott hovorí, že bolo prinajmenšom podvedomou inšpiráciou pre túto pieseň.

  Texty začali ako fonetické zvuky, ktoré zodpovedali hudbe a ktoré neskôr spresnili na skutočné slová. Joe hovorí, že sa to robilo v štýle „ Bang A Gong (Get It On) 'od T. Rexa, ktorý obsahuje vágne lascívne texty, ktoré nedávajú žiadny zmysel („ozdoba hlavy, diamantová hviezdna svätožiara“?), ale znejú skvele.
 • Texty sú jasne o sexe - Elliott hovorí, že „Nalejte na mňa nejaký cukor“ je „metafora akýchkoľvek sexuálnych preferencií, ktoré máte radi“ - sú však zahalené dostatkom metafor, aby bola pieseň bezpečná pre rádio a MTV. Def Leppard, ktorý produkoval Mutt Lange, bola jednou z najpredávanejších skupín 80. rokov a uspela so vzorom vybrúsených piesní, ktoré sú ideálne pre popové rádio, ale s dostatkom rockového nadšenia, aby chlapcov zaujali - práve tu sú texty o sexe a bicích a príde rock and roll.

  Obrovský komerčný úspech skupiny sa neprejavil na dôveryhodnosti, ale skladatelia väčšinou píšu o životných skúsenostiach a spevák Joe Elliott nemal záujem písať o montážnej linke. Vysvetlil to Q časopis v roku 1988: „Pracoval som na bežiacom páse a robil som nože a vidličky; neprechádza to do textu. V Sheffielde (Anglicko) nie je o čom písať piesne - nemôžete napísať: „Toto je Steel City!“ a mysli to vážne. Prišlo mi to ako krvavá heavy metalová reklama Hovis! Je to skvelé miesto so skvelými ľuďmi, ale pri mojej výchove chýbal komunitný duch. Som jedináčik; Našiel som si vlastnú zábavu. Celá myšlienka byť v kapele je uniknúť z nudy, takže vytvárate únik. '
 • Hystéria nadväzuje na album Def Leppard z roku 1983 Pyrománia , čo bol tiež obrovský hit. Oba albumy produkoval Mutt Lange, ktorý je v štúdiu známy ako perfekcionista. Hystéria meškalo aj preto, že bubeník Rick Allen prišiel o ruku pri autonehode v roku 1984. Musel sa naučiť hrať s jednou rukou.
 • Ako je popísané vo VH1 Klasické albumy epizóda ďalej Hystéria , producent Mutt Lange stále tlačil do kapely ďalšie piesne na album. Na prestávke „Armageddon It“ pracovali, keď si dali prestávku, a Joe Elliott začal v riadiacej miestnosti hrať na akustickú gitaru svoju základnú myšlienku „Pour Some Sugar On Me“. Lange to počul a považoval to za skvelý háčik, a tak ich nechal nahrať, čo bolo rýchlo urobené. Pri skladaní textov si Elliott a Lange vzali rekordéry a diktovali lyrické nápady. Počúvali si vzájomné nahrávky a Elliott vybral niečo, čo Lange povedal v úvodnom riadku: „Láska je ako bomba.“ Tento riadok bol základom pre zvyšok textov.
 • Všimli ste si rapového vplyvu na verše, ktoré Elliott spieva? Vysvetlil to Kaos2000 časopis: „Keď sme urobili„ Nalejte na mňa cukor “, bolo to napísané iba preto, že Run-D.M.C. a Aerosmith urobili „Choďte touto cestou“. Rock a rap sa zrazu zmiešali, a tak sme si napísali svoje. '
 • Joe Elliot hovorí o prvých televíznych vystúpeniach Def Lepparda v knihe MTV ovládla svet - prvé roky hudobného videa , kde hovorí: „V roku 1981 sme boli v štátoch s Ozzym asi šesť týždňov a Blackfootom asi mesiac. V septembri a októbri '81 sme sa vrátili domov, pripravovali sme sa na ďalší album a nevedeli sme nič o MTV. Nakrútili sme tri druhy ... Nenazval by som ich videami, promo „filmami“ troch skladieb z Vysoká 'n' suchá . Čo sme pre nás vedeli, že jediná šanca, ako ich predviesť, bola zapnutá Test Old Grey Whistle na BBC v Anglicku alebo ekvivalentných reláciách vo Francúzsku a Nemecku. A možno Rockový koncert Dona Kirshnera by jeden ukázali, ale normálne by mali kapelu naživo. Takže MTV bola pre nás novinka. '

  Pokiaľ ide o vyššie uvedené televízne relácie: Test Old Grey Whistle bol televízny seriál BBC2 od roku 1971 do roku 1988, ktorý sa zameral na poskytnutie vysielacieho času „vážnej“ rockovej hudbe, na rozdiel od hrania iba takých hitov, ako sú Top of the Pops . Medzi hosťujúcich umelcov show patrili Bob Marley a Wailers, Billy Joel, Judas Priest, Judee Sill, Heart a Lynyrd Skynyrd. Šou dostala názov podľa starej frázy od Tin-Pan Alley; nové piesne boli testované na publiku vrátnikov (kvôli uniformám, ktoré nosili, sa im hovorilo „stará šedá“), a keby mohli pieseň odpískať po niekoľkých hrách, producenti piesní by vedeli, že majú hit. Ako pre Rockový koncert Dona Kirshnera „To bola sláva Dona Kirshnera z Monkees and Archies, ktorý v rokoch 1973 až 1981 prevádzkoval syndikovaný televízny seriál ABC. Predstavili hosťujúce vystúpenia od Rush, The Eagles, KISS, Foghat, The Ramones, Kansas a The Allman Brothers Band. Na vrchole mala táto šou lepšie hodnotenia ako Dnešná šou s Johnnym Carsonom v hlavnej úlohe .
 • Počas rozhovoru s rozhlasovou stanicou Albany Q103 z roku 2015 sa ho pýtali, či vôbec niekedy vlastne Elliott polial kohokoľvek, Elliott odpovedal: „Myslím, že sme kedysi mali v zákulisí súťaže, že by sme skutočne naliali pol kila cukru na hlavu nejakého chudobného dievčaťa, ktoré bolo nasýtené horúcou vodou. V zmluve bolo napísané, že sa to musí nepochybne urobiť. Takže áno, myslím, že asi pred 25 rokmi sme to urobili naraz. '

  „Zdá sa, že si to užíva, čo si pamätám,“ dodal so smiechom. 'Viete, cukor je lepší ako uhlie.'
 • Russell Mulcahy, ktorý bol jedným z najúspešnejších režisérov hudobných videí 80. rokov, to urobil. Väčšina jeho videí má hercov a dejové linky, ale video „Pour Some Sugar On Me“ ukazuje, ako sa kapela pripravuje na show a vystupuje na pódiu.
 • Joe Elliott pripomenul príbeh piesne pre Artist Direct:

  'Pracovali sme na vokáloch, pretože som presvedčený, že to bol 'Armageddon', keď Mutt zmizol na kávu alebo čokoľvek iné, a ja som len zobral túto akustickú gitaru do rohu riadiacej miestnosti a začal som hrať tieto tri akordy v kruhu a spievajúc tento háčik cez vrchol a vrátil sa bez toho, aby mi to vedel. Po chvíli cítite, ako ti oči pália v zátylku, a otočíš sa: „Čo to robíš?“ A on sa pýta: „Čo hráš?“ Úprimne si myslím, že dodnes si myslel, že som práve hral nejakú pieseň Stone alebo Kinks alebo niečo také, povedal som: „Je to len nápad, ktorý som mal, na tom nezáleží, na tejto platni máme 11 piesní, o dva roky neskôr. to, viem, že sme skončili, “a on odpovedal:„ Ach nie, nie sme. To je najlepší háčik, ktorý som za posledných päť rokov počul. Zahraj to znova.' Tak som to zahral a pásku doslova zastavil, pásku sňal, nalepil úplne nový kus pásky a povedal: „Správne, ideme na to“ a medzi mnou a ním sme práve zmapovali čo sa zmenilo na „Nalejte na mňa cukor“.

  'Keď sa ostatní vrátili, verím, že bol víkend, a všetci sa vrátili okolo pondelka obeda a my sme mali odvahu túto vec urobiť v hrubej forme, bicie zariadenie, basa, nejaká zlá gitara.' keď som hral on alebo ja alebo obaja, vytrieskali hrubé vokály na refréne a podobné veci a povedali: „Chlapci, máme nápad na pieseň“ a oni povedali: „Bože,“ oči každého sú valcovanie. Povedali sme: „Nie, počkajte, počkajte a počúvajte“ a doslova za minútu všetci idú: „Do riti, áno!“ A bola to najrýchlejšia vec, akú sme urobili. Celé sme to vymlátili do dvoch dní, naozaj. V porovnaní so záznamom to boli nanosekundy. Bolo to preto, že nám trvalo tak dlho, kým sme sa dostali do pohodlia. “
 • V Amerike to držal mimo #1 Richard Marx, s 'Hold On To The Nights'. Ďalší singel skupiny Def Leppard „Love Bites“ sa dostal na vrchol, čo im prinieslo jediné miesto v rebríčku Hot 100.

Zaujímavé Články