Pride (In The Name Of Love) od U2

 • Toto je pocta Martinovi Lutherovi Kingovi, mladšiemu. Expozícia venovaná vodcovi občianskych práv bola vystavená v Chicagskom múzeu mieru v roku 1983, keď skupina navštívila.


 • Bono hovorí o tých v histórii, ktorí zomreli, pretože kázali o rovnosti všetkých ľudí a praktizovali nenásilie ako jediný spôsob, ako dosiahnuť svoj cieľ, aby bola táto rovnosť všeobecne uznávaná.

  MLK je primárnym príkladom nenásilného odporu ako jediného spôsobu, ako dosiahnuť zmeny v občianskych právach. Existujú však narážky na ostatných; Kristus napríklad.

  Pieseň je o jedinečných „ľuďoch“ (vrátane Krista ako človeka), ktorí žili svoj život s hrdosťou. Nie chvályhodným spôsobom, ale s hrdosťou, ktorú má človek, keď sú jeho myšlienky a činy motivované porozumením a plným vedomím si dôstojnosti a posvätnosti CELÉHO ľudského života.

  Pieseň je poctou alebo ilustráciou alebo pripomienkou mučeníkov tomuto ideálu. Hovorí to o tom, ako žili svoj život s vnútornou Pýchou v celom ľudstve a že táto Pýcha je skutočne výrazom Božej lásky k celému ľudstvu. Títo ľudia robili to, čo robili, pretože sa pokúšali šíriť toto posolstvo Božej lásky k celému ľudstvu.
 • Začalo to ako pieseň o americkom prezidentovi Ronaldovi Reaganovi. Bono nechal napísať texty odsudzujúce Reagana za arogantnú hrdosť, ktorá viedla k eskalácii jadrovej energie, ale nefungovalo to. 'Pamätal som si múdreho starca, ktorý mi povedal, nesnaž sa bojovať proti tme svetlom, len nech svetlo svieti jasnejšie,' povedal Bono. NME . „Prikladal som Reaganovi príliš veľký význam, potom som si myslel, že Martin Luther King, je tu muž. Pozitívne staviame skôr než boj s prstom. '


 • Kráľa zabili na balkóne motela v Memphise 4. apríla 1968. Bono spieva „skoro ráno, 4. apríla“, ale kráľa v skutočnosti zastrelili o 18:01. miestny čas. Bono uznal chybu a niekedy ju spieva ako „podvečer 4. apríla“.
 • Chrissie Hynde (speváčka skupiny The Pretenders) naspievala zálohu. V tom čase bola vydatá za Jima Kerra z Simple Minds a na albume jej poďakovali ako „Mrs. Christine Kerr. “


 • Kapela dostala nápad na túto pieseň pri zvukovej skúške na Havaji počas svojho turné v USA v roku 1983. Na tento účel inžinieri zaznamenali všetky zvukové kontroly U2.
 • Proces nahrávania bol veľmi ťažký. U2 a ich Nezabudnuteľný oheň producenti, Brian Eno a Daniel Lanois, experimentovali s mnohými nehodnými zábermi, než ich zošrotovali, dali si prestávku a priklincovali ich od začiatku od začiatku.

  'Trvalo nám, kým sme sa dostali k tejto skladbe,' povedal Lanois v rozhovore pre Songfacts. 'Skúsili sme to na zámku [Slane Castle], vyskúšali sme to v skúšobni a nakoniec sme to dostali v štúdiu s názvom Windmill Lane v Dubline.'

  Dodal: „Windmill Lane bolo konvenčné štúdio - veľmi pekné miesto - ale nie príliš kavernózne so zvukom bicích, povedzme. V miestnosti trafíte bubon a nebolo by to také inšpiratívne. Pozval som posádku U2, aby mi postavila betónový múr, a tak postavili tento múr z betónových blokov za bubnami, aby sme sa mohli trochu udiať. Tak sa dostali extravagantné veci! A nakoniec sme mali celkom dobrý zvuk bicích, ale zvuk bubna pochádza od samotného bubeníka. Larry Mullen k tomu teda požehnal svoje srdce. 'Guľomet Mullen.' Ďakujem, Larry. '
 • V chicagskom múzeu, kde videli výstavu Martina Luthera Kinga, sa konala aj výstava o obetiach bombového útoku na Hirošimu s názvom „Nezabudnuteľný oheň“, ktorá by inšpirovala rovnomennou piesňou a poskytla názov albumu.
 • 'Pride (In The Name Of Love)' bol vydaný ako singel mesiac pred albumom. Bol to ich prvý hit Top 40 v USA.
 • V rozhovore pre Songfacts, koproducent piesne Daniel Lanois povedal: „Pride (In The Name of Love)“ bolo rozšírením toho, ako Bono v tom čase vnímal svet. Ako írski mladíci si očividne uvedomovali problémy v Írsku. Písali o tom v Nedeľa Krvavá nedeľa 'a' Nový rok . ' V Írsku sa stali hrozné veci. A „Pýcha (v mene lásky)“ bola pokračovaním jeho záujmu o spravodlivosť a rovnosť. Chcel o tom hovoriť, ako keby povedal: „Martin Luther King bol celkom ochotný obetovať svoj život za to, v čo veril.“ V tom čase to bolo mladého muža veľmi dojímavé a chcel o tom spievať: „Ešte jeden v mene lásky.“

  Je zaujímavé poznamenať, že hoci je Martin Luther King, mladší, americkou historickou osobnosťou, ľudia, ktorí pracovali na tejto piesni, boli z iných krajín. Lanois je z Kanady a druhý výrobca, Brian Eno, je z Anglicka.
 • Keď pieseň vyšla, Coretta Scott King, vdova po Martinovi Lutherovi Kingovi, pozvala kapelu do centra Martina Luthera Kinga v Atlante. Navštívili ich počas turné po USA v roku 1984.
 • Bola to perfektná pieseň pre štadióny, na ktorých hral U2. Prestali hrať až do konca a nechali dav spievať posledný refrén.
 • Posledná pieseň ďalej Nezabudnuteľný oheň je 'MLK', ďalšia pocta Martinovi Lutherovi Kingovi ml.
 • Časť z toho bola použitá v 200. epizóde z Simpsonovci „Trash of the Titans“. V šou U2 niečo z toho odohrala na koncerte vo Springfielde. Pieseň bola použitá aj v epizóde seriálu Miami Vice pri dvojhodinovej premiére druhú sezónu.
 • V 80. rokoch Bono povedal, že toto je „najúspešnejšia popová pieseň, akú sme kedy napísali“. Dodal: „Môžete vidieť, že skladanie piesní má určité remeslo. Používam slovo „pop“ v najlepšom možnom zmysle; pop je pre mňa ľahko zrozumiteľná vec, vypočujete si ho a porozumiete mu takmer okamžite. Inštinktívne sa k tomu staviate. Väčšina albumu nie je taká. '
 • Povedal Edge Q časopis, december 1998: „Vzhľadom na situáciu v našej krajine bol nenásilný boj taký inšpiratívny koncept. Aj keď mi Bono povedal, že chce písať o Kingovi. Najprv som povedal: „Hej, o to nám nejde.“ Potom vošiel a naspieval pieseň. Cítil som sa dobre, bolo to skvelé. Keď sa to stane, nie je dôvod sa hádať. Proste to bolo. '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 3
 • Táto pieseň sa objavila vo filme Elizabethtown keď Drew Baylor (Orlando Bloom) navštevuje miesto atentátu na Martina Luthera Kinga ml.
  Steph - Rumson, New Jersey
 • V roku 2010 to nahral Dierks Bentley pre svoj bluegrassový album z roku 2010 Hore na hrebeni . Jeho prevzatie piesne bolo nominované na Grammy za najlepšiu country spoluprácu s vokálmi.

  O jedenásť rokov neskôr, Bentley predviedol svoje krytie pri udeľovaní cien ACM 2021 s týmito špeciálnymi hosťami:
  Dvojica manželov-Vojna a zmluva (spev)
  Sesterské duo Larkin Poe (gitara)
  Brittany Haas (husle).
 • U2 začali turné Joshua Tree Tour v Tempe v Arizone, kde guvernér bol proti tomu, aby bol Deň Martina Luthera Kinga vyhlásený za federálny sviatok USA. Kým sa skupina vrátila do Tempe, aby ukončila turné, dostávala vyhrážky smrťou za podporu navrhovaného sviatku. Veci nabrali vážny spád pred ich vystúpením na štadióne Sun Devil, keď niekto tvrdil, že by na pódiu zastrelil Bona, keby spieval pieseň inšpirovanú kráľom. Bono spomína v knihe kapely U2 od U2 : 'Jednej noci FBI povedal:' Pozrite, je to dosť vážne. Hovorí, že má lístok. Povedal, že je ozbrojený. Povedal, že ak budete spievať „Pride (In The Name Of Love)“, „zastrelí vás“. Takže sme hrali show, FBI bolo okolo, všetci boli trochu nervózni. Len ste nevedeli, môže byť v budove? Hore na krokve? Na streche? Počas „Pýchy“ som spieval tretí verš „Skoro ráno 4. apríla zaznel výstrel na oblohe v Memphise“. Len som zavrel oči a spieval. A keď som otvoril oči, Adam stál predo mnou. '
 • Ewan McGregor o tom spieva v časti „Elephant Love Medley“ filmu červený mlyn . Bono sa tiež objavuje na soundtracku a spieva s Gavinom Fridayom „Children Of The Revolution“. Túto pieseň napísal Marc Bolan a pôvodne ju nahrala jeho skupina T-Rex.


Zaujímavé Články