Puttin 'On the Ritz od Taco

 • Pôvodne to napísal v roku 1929 legendárny skladateľ Irving Berlin („Boh žehnaj Amerike“). Harry Richman ho uviedol vo filmovom muzikáli z roku 1930 Puttin 'on the Ritz a mal hit číslo 1. V roku 1946 sa Fred Astaire stal hitom, keď ho vo filme predviedol Modré nebo . Taco vzdáva hold Astaire tým, že do stredu piesne zaradilo step-dance sólo.
 • Výraz 'Puttin' On The Ritz 'znamená obliecť sa módne. Hovorí sa to v luxusnej hotelovej spoločnosti Ritz-Carlton.
 • Taco Ockerse (áno, to je jeho skutočné meno) sa narodil v Jakarte v Indonézii holandským rodičom 21. júla 1955 a vyrastal v Nemecku, kde študoval tanec a divadlo. Na európskom okruhu klubov vo večerníkoch sa preslávil obliekaním do formálneho oblečenia a predvádzaním tanečných verzií amerických štandardov. Táto pieseň bola na jeho prvom albume a stal sa nepravdepodobným hitom, keď MTV prevzala video, ktoré predviedlo Tacov osobitý vzhľad a výkon, ktoré zdokonalil vo večerných kluboch. MTV v tom čase nemala veľa videí a toto malo honosné kostýmy, žiarivú trstinu a sekvenciu stepu, vďaka čomu bolo pre začínajúcu sieť veľmi príťažlivé.
  Rob - Jemseg, Poznámka:
 • Známa verzia je o občanoch hornej vrstvy kôry nablýskanej Park Avenue v New Yorku, ale pieseň má rasovo nabitý príbeh. V 30. rokoch minulého storočia bolo v móde, aby sa bohatí bieli ľudia „zablúdili“ do Harlemu, chudobnej černošskej štvrte, kde bola jazzová scéna horúca. Pôvodný text, ktorý bol počutý pri interpretácii piesne počas celého tohto desaťročia, odkazuje na miestnych obyvateľov, ktorí predstierali, že sú bohatí, a to tak, že si obliekli svoje honosné dudy (t. J. Nasadli na ritz) a poflakovali sa na Lenox Avenue v Harleme:

  Videli ste dobre situovanú prácu?
  Hore na Lenox Avenue?
  Na tej slávnej ceste,
  S nosom vo vzduchu?
  Vysoké klobúky a farebné goliere,
  Biele špachtle a pätnásť dolárov.
  Stráviť každý cent
  Na nádherný čas


  Príbeh pokračuje tým, že Lulubelle zasahuje mesto každý štvrtok (Lulubelle bol slangový výraz pre čierne slúžky a štvrtky boli spravidla bez noci). V textoch sa tiež spomína „Spangled róby pri množstve vysokých hnedých z dolnej hrádze“. Vysoká hnedá označuje afrických Američanov so svetlou pokožkou.

  Ďalšia berlínska melódia „Poďme brnkať na Park Avenue“ prevracia príbeh a Harlemiti zostupujú na ulicu, aby špehovali bohatých („Oni to robia, prečo by sme to nedokázali aj my?“). Nie každý však kúpil do módy na chudnutie. V podvete vo vysokej spoločnosti „Dáma je tulák“, titulná dáma odmieta ísť do Harlemu jazdiť na „Lincolnoch alebo Fordoch“ alebo sa obliekať do „hermelínu a perál“.
 • Celý repertoár Taca pozostával zo starších piesní vrátane piesní od jazzového kapelníka Glenna Millera a spisovateľa melódií Georga Gershwina. Hral rolu „Chico“ v ​​nemeckej divadelnej show Marx Brothers.
 • Následný album spoločnosti Taco bol tiež pomenovaný podľa piesne od Irvinga Berlína, ktorú natočil, „Let's Face the Music and Dance“. Urobil aj berlínske „líce na líce“.
 • Rok po vydaní tejto piesne sa objavila syrová televízna šou s názvom Puttin 'On The Hits. V šou sa predchodcovi páči Bit synchronizácie pier , súťažiaci by synchronizovali pery o ceny. Mohlo sa to stať iba v 80. rokoch.
 • Vo filme Mel Brooks z roku 1974 Mladý Frankenstein , je tu scéna, kde doktor Frankenstein (hrá ho Gene Wilder) so svojou príšerou zahrá pieseň a tanec na túto pieseň.
 • Úspech obalu spoločnosti Taco urobil z 95-ročného Irvinga Berlína najstaršieho žijúceho skladateľa všetkých čias so singlom v top 10 rebríčka Hot 100. V Berlíne v roku 1989 bolo 101 rokov.
 • Vo svojom prvom a jedinom čísle piesní a tancov to Clark Gable vo filme z roku 1939 bez problémov zvládol Idiot's Delight .
 • Toto sa objavilo v západonemeckom pódiovom remaku hry West Side Story .

Zaujímavé Články