Quinn Eskimák od Manfreda Manna

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Tú napísal Bob Dylan, no ako prvý ju nahral Manfred Mann. Manfred Mann, britská skupina pomenovaná po svojom klávesovom hráčovi, posunula Dylanovu skladbu Just Like A Woman na 10. miesto v Spojenom kráľovstve s ich coverom z roku 1966 a v Amerike bola známa hitom číslo 1 „Do Wah Diddy Diddy“ z roku 1964.

  Pre Dylana bolo zriedkavé nechať niekoho nahrať jednu zo svojich piesní skôr, ako to urobil, ale „Quinn The Eskimo“ bola výnimkou. Mike D'Abo z Manfreda Manna vysvetlil, ako sa to stalo. 'Stretli sme sa v dome vydavateľa, keď Bob Dylan sprístupňoval nejaký nový materiál iným umelcom,' povedal D'Abo. 'Počuli sme asi 10 skladieb a myslel som si, že 'This Wheel's On Fire' bude tá pravá, ale Manfredovi sa páčila The Mighty Quinn, ktorá sa vtedy volala 'Quinn The Eskimo'. Bola spievaná v nesúrodom monotóne, ale Manfred rozpoznal jej potenciál. Predal mi nápad urobiť túto pieseň, ale musel som si vymyslieť niektoré slová, pretože som nerozumel všetkému, čo hovoril. Bolo to ako naučiť sa pieseň foneticky v cudzom jazyku. Nikdy som nemal ani poňatia, o čom tá pesnička je, okrem toho, že to vyzerá ako 'Hej, banda, zhromaždi sa, stane sa niečo vzrušujúce, pretože prichádza veľký muž.' O tom, kto je ten veľký muž a prečo je Eskimák, neviem.“ (od 1000 britských hitov č od Jona Kutnera a Spencera Leigha)


 • Text, typický pre Boba Dylana, je živý, ale nejasný, rozpráva príbeh o dychtivo očakávanom Eskimákovi Quinnovi. Je možné, že Dylan prišiel s týmto nápadom po tom, čo videl film Nicholasa Raya z roku 1959 The Savage Innocents . V tomto filme Anthony Quinn hrá Eskimáka menom Inuk. Film je tiež pozoruhodný tým, že sa na obrazovke prvýkrát objavil Peter O'Toole, ktorý požadoval, aby jeho meno bolo z filmu odstránené, pretože všetky jeho dialógy daboval iný herec. >> Kredit na návrh :
  Bob - The Colony, TX
 • Dylan vydal svoju verziu v roku 1970 na svojom albume Autoportrét . Objavuje sa aj na jeho albume z roku 1972 Ďalšie najväčšie hity . Ron Cornelius bol Dylanovým gitaristom Autoportrét relácií. Pre Songfacts o tejto skúsenosti povedal: „Všetci a jeho brat letia do Nashvillu, aby si na tom zahrali. Keď sa pozriete na titulky, je úžasné, koľko ľudí sa potešilo, že si to prišlo zahrať. Zo všetkých, s ktorými som pracoval, nepoznám nikoho, kto by bol milší ako Bob Dylan.“


 • Toto je tiež známe ako 'Mighty Quinn.' To bolo uvedené vo filme z roku 1989 s týmto názvom s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe policajta menom Xavier Quinn. Pieseň vo filme hrá Sheryl Lee Ralph.
 • Toto nahrali aj Leon Russell, The Hollies a Gary Puckett a The Union Gap.
 • Grateful Dead to občas hrali na svojich vystúpeniach. Tu je jeden príbeh, ktorý o piesni koloval: The Grateful Dead mali pred rokmi divokú LSD párty v hoteli v New Yorku počas návštevy turné. Údajne jedným z hostí párty bol Bob Dylan. Jeden z ďalších hostí v hoteli neocenil hluk a vyjadril niekoľko sťažností. Bol to herec Anthony Quinn, ktorý hral Eskimáka The Savage Innocents . To mohlo inšpirovať párty Dylana k napísaniu zvláštnej a vtipnej piesne ako je táto. >> Kredit na návrh :
  Joe - Minneapolis, MN
 • Jedna teória hovorí, že „The Mighty Quinn“ je šerif Larry Quinlan, ktorý prepadol pozemok Castillia Foundation v Millbrooku v New Yorku a zatkol Dr. Timothyho Learyho a jeho skupinu hippies. Quinlan na mieste činu zabavil všetky LSD a iné drogy. V tomto scenári sú „holuby“ informátori. >> Kredit na návrh :
  Jerry - Poughkeepsie, NY
 • Bob Dylan nikdy nemal hit číslo 1 v Spojenom kráľovstve ako umelec, ale ako skladateľ mal dva: „Mr. Tambourine Man“ od The Byrds a „Quinn The Eskimo“ od Manfreda Manna.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: