Rádioaktívne od Imagine Dragons

 • Las Vegas Rocková kapela Imagine Dragons otvára svoj debutový album, Nočné vízie , s touto skladbou na tému objímania zmien. Dan Reynolds spieva o zistení, že svet sa stáva iným a oslobodzuje sa tým, že robí niečo nové. Pieseň bola vydaná ako druhý singel skupiny 14. februára 2012, v ten istý deň, kedy vyšiel album „Je čas“.


 • Využitie piesne v médiách zahŕňa jej prehrávanie v upútavkách na videohru Assassin's Creed III a filmu Hostiteľ . Melódia tiež soundtrackovala miesto propagujúce prvú sezónu seriálu NBC Chicago Fire .
 • Pokiaľ ide o názov albumu, vysvetlil to Dan Reynolds Tenementtv.com že bol inšpirovaný súmrakom, obľúbeným časom kapely. 'Keď názov vznikol v rozhovore, vedeli sme, že je správny,' povedal. „Píšeme vždy medzi treťou a šiestou ráno, vtedy sa nám píše najlepšie. To je jediný prípad, kedy si skutočne píšeme.
  Náš gitarista je klinický nespavec; posiela mi veci, ktoré napísal, keď bol päť dní v kuse. Veľa z tejto gitary sa dostalo na album.
  Po zotmení sú moje texty na svete. Veľa textov, ktoré som napísal, pochádza zo snov a samozrejme z nočných môr. '


 • Videoklip k piesni zameraný na syndróm bol natočený v štáte New York. Točí sa okolo záhadnej drifterky v podaní Alexandry Daddario (známej predovšetkým ako Annabeth Chase) Percy Jackson a olympionici: Zlodej bleskov ). Daddariova drifterka je na misii, aby zachránila svojich priateľov Imagine Dragon pred zlovestným podzemným prstencom bojujúcim s bábkami. Lou Diamond Phillips (najlepšie známy pre svoju hlavnú úlohu vo filme 1987) La Bamba ) tiež funkcie.
  „Prečítali sme veľa skriptov od skutočne talentovaných režisérov a narazili sme na taký, ktorý nás obzvlášť zaujal, pretože do vizuálov vložil všeobecnú tému piesne, ktorá je akýmsi posilňujúcim spevom o prebúdzaní, ale Urobilo to spôsobom, ktorý bol veľmi odlišný, “povedal Dan Reynolds pre MTV News. 'Veľa ľudí pravdepodobne vidí post-apokalyptický svet, keď počuje 'Rádioaktívny', pochopiteľne, ale chceli sme dodať niečo, čo bolo možno trochu odlišné od toho ... veľmi odlišné od toho. '
 • Reynolds vysvetlil význam piesne pre MTV News: „Rádioaktívna“, pre mňa je to veľmi mužská, silne znejúca pieseň a za textom sa skrýva veľa osobného príbehu, ale vo všeobecnosti je to pieseň o tom, že prebudenie; druh jedného dňa prebudiť sa a rozhodnúť sa urobiť niečo nové a vidieť život novým spôsobom, “povedal. 'Veľa ľudí to počuje temným spôsobom, ale myslím si, že bez toho, aby som to slovo povedal príliš často, je to posilňujúce, a preto sme to chceli predviesť spôsobom, ktorý by poslucháč normálne nevidel.'


 • Reynolds zápasil väčšinu svojho života s depresiou a ADD a problémami s úzkosťou. Vysvetlil pre AbsolutePunk, že napísal túto pieseň „vychádzajúc z dosť vážneho kúzla depresie a s novým prebudením a skutočnou energiou na celý život“. Dodal: „To je všeobecné, odkiaľ tá pieseň pochádza. Je v tom viac špecifík, ale to je základná, všeobecná myšlienka. “
 • „Radioactive“ sa dostalo do top 10 v 12 krajinách a nie je to náhoda: existuje niekoľko techník skladania piesní, vďaka ktorým je tento hit spoľahlivým ohňom. Pieseň je prirodzenou kombináciou viacerých subžánrov, vrátane rocku, popu a dubstepu, ktoré sú v rebríčkoch prominentné, ale „Radioactive“ je obzvlášť nezabudnuteľné vďaka jednoduchej a opakujúcej sa melódii. Akordová sekvencia sa v celej skladbe málokedy mení, veršované a predzborové melódie sú si veľmi podobné a sekcie „whoa-ohs“ a refrén sú zakaždým prakticky identické. Pieseň je však zaujímavá zavedením novej sekcie každých 14 sekúnd. V skutočnosti je každá časť piesne (okrem úvodu) dlhá 14 sekúnd, takže vidíme, že pieseň poslucháča neustále prekvapuje, pričom svoju melódiu zakorenila prostredníctvom nezabudnuteľných opakovaní krátkych fráz.

  Obzvlášť efektívny je zbor s prekvapivým oktávovým skokom a rozdelením na dva háčiky. Texty sú znateľne oveľa jednoduchšie a dokonca sa z nich stáva dlhá pieseň „whoa-ohs“, ktorá je jadrom úspešných singlov (pozri Katy Perry, Owl City atď.). Slúži to ako hymnický kontrapunkt k lyrickejšie dvojzmyselným veršom, menej typickým pre dvojhry. Pamätný zbor zaberá takmer polovicu piesne, čo je priemerný obsah zboru pre veľké hity roku 2013.

  Pieseň dokonale vyvažuje opakovanie s rozmanitosťou a kryptické texty s dlhým refrénom na vytvorenie pútavého hitu, ktorý je dostatočne zaujímavý aj na odmeňovanie viacerých poslucháčov.
 • Pieseň sa v 42. týždni v rebríčku vyšplhala do prvej päťky Hot 100 a vytvorila tak rekord v najpomalšom výstupe do regiónu v histórii rebríčka. Zatemnilo to 34-týždňový výstup na prvú päťku série „Cruise“ Floridy Georgia Line len pred tromi týždňami.
 • Toto bola najviac streamovaná pieseň v USA v roku 2013 na Spotify. Nočné vízie bol tiež najstreamovanejším albumom počas roka v štátoch o predplatnej službe.
 • Pieseň strávila 24 týždňov na prvom mieste v rebríčku Billboard Rock Airplay, čím prekonala rekord v najdlhšej vláde, ktorú predtým držala skupina „Rope“ od Foo Fighters.
 • Bolo počuť, ako treskne zo slúchadiel basketbalovej hviezdy LeBrona Jamesa v reklame Beats by Dre.
 • To vyhralo za najlepší rockový výkon na udeľovaní cien Grammy v roku 2014. Predstavenie predstavila skupina Imagine Dragons spolu s Kendrickom Lamarom v mashupe s Lamarovým „m.A.A.d city“.
 • Pieseň sa pomaly šplhala na horúcu stovku, ale vydržala 87 týždňov, čím predbehla 76 -týždňový rekord dlhovekosti Jasona Mraza „Som tvoj“. Reynolds pre agentúru AP povedal: „S naším rozhlasovým tímom sme nikdy neboli:„ Toto je singel! Zatlač to na cestu! ' Začalo sa to samo od seba. Nikdy sme nechceli preskočiť kroky. Vždy sme chceli pomaly rásť a venovať sa veciam. “
 • Dan Reynolds pripomenul príbeh piesne Billboard časopis: „Keď som písal Rádioaktívne, boli sme kapelou dva a pol, možno tri roky,“ povedal. „Boli sme v tom momente, keď sa dostalo toľko kapiel - kde hráme malé kluby a zaplňujeme ich, ale preraziť na tejto úrovni je náročná vec. Spochybňoval som svoju vlastnú voľbu povolania. Naozaj som niekedy chcela mať rodinu a dokázať ju podporovať a stále robiť to, čo milujem. Bolo to teda ťažké obdobie. Som skutočne hore dole; Vždy som bojoval s depresiou. '

  „Písal som v štúdiu s Alexom [da Kidom, producentom],“ pokračoval Reynolds. „Vedeli sme, že chceme niečo ťažké. Vždy som miloval piesne, ktoré v ťažkom zmysle predstavujú krásny a citlivý predmet. Takže sme prišli s týmto ťažkým rytmom a inštrumentálom, ktoré sa cítili ako prebudenie. Vyjadrovalo to pocit, ktorý sa so mnou deje, a tak som začal písať texty a melódiu. '

  'V skutočnosti je pieseň o tom, ako sa posilniť a povedať:' Som spokojný s tým, kým som, som šťastný z rozhodnutí, ktoré robím, 'dodal. 'Ide o to, zbaviť sa všetkých prachu a špiny sebaistých pochybností a úsudku a objať to, kým ste.'
 • „Weird Al“ Yankovic parodoval túto pieseň na „Neaktívnu“ o dobrodružstve leňochoda, ktorý sa prebúdza v domácom prostredí a prebúdza sa v „cheetskom prachu“ a prirástol k pohovke.


Zaujímavé Články