Rap God od Eminema

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto skladbu produkovala spoločnosť DVLP, ktorá sa podieľala aj na filme Beat The S — t. Od Lila Wayna. Začína sa to namáhavými údermi na klavír, zatiaľ čo filmové overdubs a filmové dialógy udávajú tón, ktorý zahŕňa vzdanie pocty klasickej línii Doug E. Fresh a Slick Rick k singlu The Show z roku 1985:

  „Šesť minút
  Šesť minút
  Šesť minút, Doug E Fresh, ste na rade. '

  Doug E. Fresh je členom scientologickej cirkvi a povedal, že do piesne vložil motív „6,6,6“, aby evokoval prítomnosť diablovho pokušenia.


 • Em skočí po úvode a rapuje: „Začínam sa cítiť ako rapový boh ...“ Slim Shady nie je sám, kto sa povýšil na božstvo. Jay-Z vás v prítomnosti kráľa rapoval. To poškriabajte, vy v prítomnosti Boha, 'na Magna Carta sledovať „Koruna“. Tiež Kanyeho Westa Ježiš titul, zdvihol obočie spojením jeho krstného mena s Ježišovým.


 • Šesťminútová skladba nachádza Em, ktorý púšťa šialené rýmy o vládnutí v rapu nad pasovým rytmom DVLP. Odkazuje a robí si srandu z niekoľkých známych osobností, pričom spomína na hádky medzi Fabolousom a Ray-J a tiež na aféru Billa Clintona a Moniky Lewinsky. Dokonca prikyvuje superhrdinovi Thorovi.


 • Eminem dáva výkriky niektorým svojim rovesníkom v oblasti hip-hopu, vrátane Dr. Dre, N.W.A., 2Pac, Rakim, Busta Rhymes, Pharoahe Monch, Run-DMC a Lakim Shabazz. Ten začal rapovať po boku kráľovnej Latifah v posádke jednotky Flavour Unit.
 • Eminemova veta v háčiku: „Kto si teraz myslí, že jeho paže sú dostatočne dlhé na to, aby mohli fackať, slapboxovať?“ pochádza z básne Jamesa Weldona Johnsona Márnotratný syn , ktorá bola uverejnená v jeho knihe kázní z roku 1927, Božie trombóny: Sedem černošských kázní vo verši . Afroamerický autor napísal:

  'Mladý muž-
  Mladý muž-
  Tvoja ruka je príliš krátka na to, aby si mohol boxovať s Bohom. “

  Túto frázu použili iní rapperi. Xzibit predtým rapoval „Vaše pľúca sú príliš malé na to, aby ste sa mohli hrať s Bohom“ počas svojho verša v Eminemovej piesni „Mrcha prosím 2.“ Nas tiež použil linku vo svojej piesni „You Da Man“ z albumu z roku 2001 Stále statický .


 • Pieseň odkazuje na riadok z piesne „Som späť“, skladbu z prvej Marshall Mathers LP, kde Eminem hovorí o masakri na Columbine High School v roku 1999. Počujeme ho pľuť na túto pieseň:

  „Beriem sedem detí z Columbine, postavím ich všetky do radu
  Pridajte AK-47, revolver, deväť
  Uvidíme, či sa z toho dostanem teraz, keď nie som taký veľký, ako som bol. “

  LP Marshall Mathers bol prepustený rok po streľbe na strednej škole v Columbine, keď bola citlivosť na zverstvo stále vysoká. V dôsledku toho boli slová „deti“ a „Columbine“ cenzurované a nahradené tichom. O desať rokov neskôr Em recykluje tie isté bary a odváži sa kritikov, aby ho zastavili.
 • Em rapuje časť svojho posledného verša osnovným tempom. V tejto pasáži obsahuje kývnutie na dievčenské hip-hopové trio J.J. Fadov koniec 80. rokov zasiahol skladbu „Supersonic“. („Texty sa na vás rútia nadzvukovou rýchlosťou.“)
 • Pieseň bola kritizovaná niekoľkými homosexuálnymi jednotlivcami a organizáciami kvôli jej homofóbnemu lyrickému obsahu, ktorý zahŕňa tento riadok: „Rozbitie stolu matkinho kráľa cez chrbát pár hlupákov a rozlomenie na polovicu“. Bývalý spevák Kultúrneho klubu Boy George tweetol Eminema a opýtal sa ho: „Fag? Je to skutočne diskusia o obnove alebo v týchto dňoch spustíte vlastný program?

  Eminem počas svojej kariéry priťahoval kritiku od homosexuálnej komunity. Keď v roku 2001 predviedol skladbu „Stan“ s Eltonom Johnom na 43. udeľovaní cien Grammy, Gay & Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD) odsúdila rozhodnutie otvorene homosexuálneho britského speváka vystupovať s rapperom a tvrdila, že podporuje nenávisť.

  Hovoriť s Valiaci sa kameň krátko po vydaní tejto piesne Eminem tvrdil, že jeho použitie slova „fagot“ nemá korene v homofóbii. Vysvetlil, že keď prišiel ako rapper v Detroite, slovo sa používalo voľne. 'Bolo to skôr ako niekoho nazvať sučkou alebo pankáčom alebo dieru,' povedal. „Takže to slovo bolo vtedy tak voľne pohodené. Vracia sa to k tej bitke, tam a späť v mojej hlave, k tomu, že chcem slobodne povedať, čo chcem povedať, a potom sa [znepokojovať] tým, čo môže alebo nemusí mať vplyv na ľudí. “

  Slim k tomu dodal: „Nehovorím, že je to zlé alebo správne, ale v tomto momente svojej kariéry-človeče, hovorím toľko s-t, to je jazyk za zubami. Robím si srandu z ostatných ľudí, zo seba. Ale skutočné ja, ktoré tu teraz sedím a rozprávam sa s tebou, nemá vôbec žiadny problém s homosexuálmi, rovnými ľuďmi a transrodami. Som rád, že žijeme v dobe, v ktorej skutočne začína mať pocit, že ľudia môžu žiť svoj život a vyjadrovať sa. A neviem, ako to inak povedať, stále sa na seba pozerám rovnako, ako keď som bojoval a zlomil sa. “
 • DVLP pre MTV News uviedlo, že keď jeho manažér Stephen Hacker začal nakupovať okolo taktu, boli v hre ďalší umelci. 'Predtým, ako sa to dostalo k Em, hovorilo sa o tom ako o T.I. - Neviem, kto iný, možno Fab alebo niečo také. Aj keď povedali tie mená, bolo to tak, že v skutočnosti som nepočul, že ide táto nahrávka. Nie je to taký druh záznamu, “povedal. 'Našťastie všetko fungovalo tam, kde sa dostalo na tienistú stranu.'
 • Eminem na túto super lyrickú skladbu vypľuje celkom 1 560 slov. Vďaka tomu získal zápis v roku 2015 Guinnessova kniha rekordov za „väčšinu slov v úspešnom singli“.
 • Videoklip k piesni režíroval Rich Lee, ktorý tiež sfilmoval Eminemovu pieseň Nebáť sa “a klipy Bad Meets Evil„ Lighter “. Natáčalo sa v Russellovom priemyselnom centre v Detroite a otvára sa Marshallom Mathersom, ktorý paroduje Maxa Headrooma. Max bola animovaná sci-fi postava z britskej televízie 80. rokov, ktorú stvárnil Kanaďan Matt Frewer. Hostiteľ sci-fi tiež hral v piesni „Paranoimia“ od The Art of Noise a bol inšpiráciou pre Usherov vizuál „OMG“.
 • Eminema a Interscope zažalovala chicagská rapová trojica Hotstylz za 8 miliónov dolárov za text tejto piesne. Bez súhlasu si nárokovali vzorky tratí po niekoľkých sekundách ich strihu „Lookin 'Boy“ z roku 2007. V rozhovore s XXL v novembri 2014 člen HotStylz Raymond Jones, ktorý vystupuje podľa Raydio G, povedal: „Spočiatku sme boli ako:„ Aight, cool “, ale zároveň sme boli ako„ F-k Eminem “, pretože nedostal sa k nám. Vzal si toľko zo záznamu. To nám jednoducho nesedí. '

  'Ide o to, že použili toľko piesne, že by sa mohol natiahnuť,' pokračoval Jones. „Mohol nás osloviť priamo. Mohol nájsť spôsob, ako sa k nám dostať prostredníctvom nejakého kanála. Práve sme sa týmto problémom zaoberali v piesni s názvom „Rap Fraud“. Riešili sme, ako to vnímame. “
 • Eminem vysvetlil text „Školská feťačka, pilulka. Ale pozrite sa na ocenenia, ktoré mi schopnosti priniesli, “v komentovanom komentári k dokumentu Ďalší GENIUS stránka: „Nikdy nechcem byť príliš vychvaľovaný. Ak sa budem chváliť, dovoľte mi to stiahnuť späť riadkami ako „školský blázon, feťák“. Som neskutočná strata života. Som plytvanie spermiami. Som f --- vyvrheľom spoločnosti, som kus s-t. Ale viem, ako rapovať. Okrem toho som skurvený šmejd. Som bezcenný. Alebo mi to povedali. “
 • Em odkazuje na svoju lásku ku komiksom, keď pľuje 'Kneel' pred Kryptonom No Asgard generála Zoda na tejto planéte, Asgard. Takže ty budeš Thor a ja budem Odin, ty hlodavec, som všemocný. '

  'Vždy som mal rád komiksy,' povedal MC. „Spider-Man, Hulk, starí Batmani, Supermani-väčšinou vintage Marvel s-t, než som sa narodil. Už len to, že môžem mať tie kúsky histórie, je šialené. Nechcel by som sa stretnúť s niekým, kto porovnáva znalosti komiksov, ale viem o tom dosť dobre. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: