Rather Be by Clean Bandit (predstaví Jess Glynne)

 • Clean Bandit je kvarteto barokovo-popového pôvodu v Cambridgi, ktoré tvorí basgitarista a producent Jack 'Wandeck' Patterson, violončelistka Grace Chatto, huslista Neil Amin-Smith a bubeník Luke Patterson. Spoznali sa počas štúdia ako vysokoškoláci na Jesus College Cambridgeskej univerzity. Názov skupiny Clean Bandit pochádza z anglického prekladu prezývky, ktorú dala Graceina sestra (Chatto a Jack Patterson žili určitý čas v Rusku); význam je podobný anglickému výrazu „utter“ alebo „úplný bastard“.


 • Túto pieseň napísala skupina s Jimmym Napesom (niekedy známym ako James Napier). Londýnsky skladateľ a producent tiež prispel k vzniku niekoľkých skladieb na Disclosure's Usadiť sa album vrátane úspešných singlov „Latch“, „White Noise“ a „You & Me“.
 • Pieseň ponúka vokály nováčika Jessa Glynna, ktorý tiež spieval v singli My Love od britského Route 94.


 • Video sa sústreďuje na japonskú fanúšičku v podaní herečky Haruky Abeovej, ktorá je známa predovšetkým tým, že hrala Miko v sérii BBC Three, neskoré 2000s. Ideálne . Jack Patterson vysvetlil: „[Pieseň] je celkom romantická, ale video je o japonskom fanúšikovi skupiny, ktorý sa stáva bláznom a má halucinácie členov kapely a naše logo sa neočakávane objavuje v jej každodennom živote šéfkuchára.“
 • Za prvý týždeň sa v Británii predalo 163 000 kópií, čo je najväčší týždenný predaj piesne vydanej v januári od hitu „Spaceman“ zo zoo Babylon v roku 1996.


 • Počas prvého februárového týždňa to dosiahlo 1,09 milióna prehratí na spotify. Prerušil tak rekord v naj streamovanejšej skladbe za sedem dní v službe.
 • Spýtal sa Digitálny špión čo si myslela o piesni, s ktorou sa ľudia spájajú, Grace Chatto odpovedala: „Myslím, že je to naozaj príjemný pocit. Pamätám si, ako sme minulý rok na festivaloch predtým, ako sme to nahrali a podobne, hrali naživo a všetci by sa pri tej piesni usmievali a tancovali, aj keď to predtým nepočuli. '

  „Texty sú v pozitívnom zmysle romantické, čo je pekné,“ dodala.
 • Grace Chatto vysvetlila význam piesne Radio.com . 'Je to milostná pieseň o úplnej spokojnosti s osobou, s ktorou ste,' povedala. 'Piesne zvyčajne píšeme tak, že najskôr napíšeme všetky inštrumentálne party a až potom, keď sme skončili, začneme vokálom.'

  „Keď Jack napísal pôvodný riadok, nevedeli sme, že v tom momente to bude pieseň lásky,“ dodal Chatto, „a potom sa z toho vyvinula táto skutočne šťastná, sentimentálna vec.“
 • V čase písania piesne Clean Bandit počúvali hudbu 90. rokov. Chceli napísať melódiu podobného tempa a štýlu ako obľúbený britský klub Rosie Gaines z roku 1997 „Bližšie ako blízko“.
 • Na slávnostnom ceremoniáli 2015 to získalo Cenu Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku.
 • Pieseň je vo Veľkej Británii známa predovšetkým ako soundtrack Reklamy na potraviny Marks & Spencer (bez vokálov Jess Glynne). „Môj starý riaditeľ hovorí žiakom, že“ Jack Patterson, ktorý robil hudbu Marks and Spencer “, chodil do školy,“ žartoval Patterson The Daily Telegraph .
 • Pieseň sa hrá počas záverečných titulkov počas záverečnej epizódy Netflix's Amor Vincit Omnia Zmysel 8 .


Zaujímavé Články