Dôvod od Hoobastanka

  • Hoobastank zasiahol zlato touto emocionálnou baladou, ktorá vyvrcholila na #2 na Hot 100 a strávila 38 týždňov v zhode. Dostal sa aj do top 10 v rebríčkoch po celom svete, pričom v Taliansku sa umiestnil na 1. mieste.
  • Romantická lyrika uvádza, že sa spevák Doug Robb priznáva k svojim nedostatkom vo vzťahu. Ľutuje, že rozrušil svojho milenca svojimi zlyhaniami a prisahal, že sa zmení. Robb jej hovorí, že je 'dôvodom', prečo je odhodlaný byť lepším človekom.
  • Hoobastank vydal pieseň ako druhý singel od Dôvod 26. apríla 2004. Potom, čo 9. decembra 2003 skupina upustila od albumu, pôvodne dosiahol vrchol na #45 na Billboard 200, ale úspech titulnej skladby poslal album späť do hitparády, tentokrát na #3.
  • „Dôvod“ dostal obrovskú podporu, keď sa objavil vo finálnej epizóde seriálu Priatelia 6. mája 2004. Robb sa priznal k Seattle Post-Intelligencer že nebol jedným z 52,5 milióna ľudí, ktorí sa naladili na sledovanie.

    „Nikdy som nevidel ani jednu epizódu Priatelia . Jednoducho nesledujem sitcomy, “povedal. „Jediný sitcom, ktorý sledujem, je Simpsonovci . Televíziu pozerám len málokedy. Dostal som o tom viac hovorov a e-mailov ako o mnohých ďalších veciach, ktoré sa nám diali, ktoré boli pôsobivejšie. Bol to však dobrý spôsob, ako dostať pieseň k miliónu ľudí. “
  • To bol zďaleka najväčší hit Hoobastanky. Ich jediné ďalšie piesne, ktoré sa dostali do rebríčka Hot 100, boli piesne „Crawling in the Dark“ (#68) a „Running Away“ (#44).
  • V roku 2021 film „The Reason“ zaznamenal nový nárast popularity, keď sa stal soundtrackom voľby pre používateľov TikTok, ktorí uverejňujú príspevky spovedné videá . Pod hashtagom #NotAPerfectPerson sa ľudia pri úvodnom texte piesne priznali k zlyhaniam a trápnym momentom zo svojej minulosti „Nie som dokonalý človek“.

    Hoobastank nahraný ich vlastné video vo výzve #NotAPerfectPerson 27. januára 2021. Klip zverejnili s titulkom: „Po 20 rokoch ste si uvedomili, že ste svoju kapelu pomenovali Hoobastank.“

Zaujímavé Články