Redbone od Childish Gambino

 • Childish Gambino spieva na tomto dusnom džeme svojej priateľky s karamelovou pleťou. („Redbone“ je výraz pre čiernovlásku so svetlou pokožkou.) Pieseň začína odkazom na ranný sex, ktorý s ňou nemá, a na háčiku ju varuje, aby zostala bdelá (ostražitá), ak idú. aby vzťah fungoval.


 • Aj keď neexistujú žiadne skutočné vzorky, melódia vzdáva hold skladbe Bootsy Collins z roku 1976 „Rád by som bol s tebou“. Existujú tiež podobnosti s basgitaristom Jaco Pastoriusom z roku 1976, inštrumentálnym „Portrétom Tracyho“, ktorý je ukážkovo predstavený v skladbách „Rain“ od SWV a Chingyho a Tyreseho „Pullin“ Me Back.
 • Mysleli ste si, že tu došlo k nejakému vokálnemu pitchingu od Gambino? Zapne jeho spev Prebuď sa, láska moja! bol v podstate nedotknutý.

  „V skutočnosti nebolo urobených veľa vokálnych vecí,“ trval Gambino na austrálskom Triple J Raňajky rozhlasová šou. „Myslím, že ľudia počujú„ Redbone “a radi:„ Ach, zdvihol hlasy. “ A na albume nebolo žiadne vokálne ladenie. Len som spieval inak. '


 • Pieseň soundtracky k úvodným titulkom hororu Jordana Peeleho Vypadni . V rozhovore s Hip Hop DX , Peele vysvetlil, prečo si pre svoj film vybral skladbu Childish Gambino:

  „V prvom rade milujem text„ Zostaň prebudený “[text] - o tom je tento film,“ povedal. 'Chcel som sa uistiť, že tento film uspokojil potrebu publika čiernych hororov, aby postavy boli chytré a robili veci, ktoré by robili inteligentní a všímaví ľudia.'
 • Childish Gambino napísal inštrumentáciu so svojim častým spolupracovníkom, švédskym skladateľom a producentom Ludwigom Göranssonom, ktorý od roku 2010 spracovával väčšinu produkcie projektov Gambino Culdesac mixtape. Povedal Göransson Génius že dorazil do štúdia bez akýchkoľvek vopred pripravených predstáv, čo sa dvojica v ten deň chystá urobiť.

  „Práve sme chladili a potom Donald začal hrať na bicie,“ spomínal. „Bol ako:“ Mám tento úder. Poďme si zahrať tento bubon. ' Mali sme všetky nástroje rozložené v celej miestnosti, v celom štúdiu a len sme prechádzali od jedného k druhému, počúvali nápady a v podstate len nahrávali veľa skladieb na seba. To bolo akési zárodok myšlienky, bolo to niečo ako prvé z typu „Redbone“, ktorý sa začal.


 • „Redbone“ je cajunský výraz pre osobu zmiešanej rasy. Mnohonárodnostná skupina Redbone, ktorá mala v 70. rokoch veľký úspech s piesňou „Come And Get Your Love“, pochádza z tohto výrazu.
 • Toto bolo použité v reklama na funkciu animoji pre iPhone kde emoji podobné mimozemšťanom spievajú s podporou iných emodži. Toto miesto bolo odvysielané v televíznom vysielaní cien Grammy v roku 2018 potom, čo Gambino v šou predviedol „Vystrašený“.
 • Pri udeľovaní cien Grammy v roku 2018 to bol stratený rekord roka v kategórii „24K Magic“ od Bruna Marsa, ale získal cenu za najlepší tradičný výkon R&B.


Zaujímavé Články