Jazdci v búrke pri dverách

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bola posledná pieseň, ktorú Jim Morrison nahral. Odišiel do Francúzska a o niekoľko týždňov neskôr zomrel. Singel vyšiel v júni 1971, krátko pred Morrisonovou smrťou.


 • Pieseň je možné vnímať ako autobiografický popis Morrisonovho života: považoval sa za „jazdca v búrke“. „Zabijak na cestách“ je odkazom na scenár, ktorý napísal Stopár (americký pastorál) , kde sa Morrison chystal hrať na stopára, ktorý pokračuje v vražde. Texty „Dievča musíš milovať svojho muža“ možno vnímať ako zúfalú prosbu svojej dlhoročnej priateľky Pamely.
  Keith - Boston, MA


 • Ako sa hovorí v Jim Morrison: Život, smrť, legenda Stephen Davis, v roku 1962, keď Jim navštevoval Floridskú štátnu univerzitu v Tallahassee, videl dievča menom Mary Werbelow, ktoré žilo v Clearwater, 280 míľ ďaleko. Jim ju často stopoval, aby ju videl. „Tieto osamelé cesty po horúcich a prašných dvojprúdových čiernych cestách na Floride, s palcom vytiahnutým a predstavivosťou v plameňoch s chtíčom a poéziou, a Nietzsche a boh vie, čo ešte - riskovať vydieračov, utečencov a homošov a dravé krížniky - odišli nezmazateľnú psychickú jazvu na Jimmym, ktorého zošity začali obsedantne zobrazovať čmáranice a kresby osamelého stopára, existenciálneho cestovateľa, bez tváre a nebezpečného, ​​unášaného cudzinca s násilnými fantáziami, tajomného tuláka: vraha na ceste. “
  Angela - Chesterton, IN


 • Toto sa vyvinulo z jam session, keď sa kapela pohrávala s „Ghost Riders In the Sky“, kovbojskou piesňou od Stan Jonesa z roku 1948, ktorú neskôr nahrali Johnny Cash, Bing Crosby a mnoho ďalších. Jim Morrison mal nápad zmeniť názov na „Riders On The Storm“.
 • The Doors priviedli na tento album basgitaristov Marca Benna a Jerryho Scheffa. Scheff prišiel s výraznou basovou linkou po tom, čo mu Manzarek zahral na klávesnici to, čo mal na mysli. Chvíľu to trvalo, kým sme to zistili, pretože hrať na basu bolo oveľa ťažšie ako na klávesnici.


 • Ray Manzarek použil elektrický klavír Fender Rhodes na vytvorenie efektu dažďa.
 • Toto bola posledná pieseň na poslednom albume Doors s Morrisonom. Vhodne sa to končí tým, že búrka pomaly ustupuje, aby stíchla. Zostávajúci Doors vydali ďalšie dva albumy bez Morrisona, než sa rozišli v roku 1972. V roku 2002 sa Kreiger a Manzarek opäť spojili s názvom „The Doors Of The 21st Century“. Densmore, ktorý hovorí, že nebol pozvaný, aby sa k nim pridal, sa obrátil na súd a nakoniec dostal rozsudok, ktorý skupine bránil používať názov The Doors, a tak po tejto piesni zmenili svoje meno na „Riders On The Storm“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Ak budete pozorne počúvať, môžete počuť, ako Jim Morrison šepká texty nad svojim vlastným spevom, čo spôsobuje akýsi strašidelný efekt.

  Toto bol Morrisonov posledný príspevok ako rockovej hviezdy. Povedal Ray Manzarek Nestrihané časopis september 2011: „Jazdci v búrke“ šepkajú, ak budete pozorne počúvať, našepkané overdub, ktoré Jim pridá pod svoj vokál. To je posledná vec, ktorú kedy urobil. Pominuteľný, našepkaný overdub. “
  Mark - West Bountiful, UT
 • Paul Rothchild, ktorý produkoval prvých päť albumov The Doors, sa rozhodol na tom nepracovať, pretože sa mu piesne nepáčili. Myslel si, že to znie ako „koktailová hudba“. Doors si ho nakoniec vyrobili sami za pomoci svojho inžiniera Brucea Botnicka.
 • Singel bol skrátený pre rozhlasovú hru. Niektoré klavírne sóla boli vystrihnuté.
 • V roku 2000 preživší členovia The Doors nahrali VH1 Rozprávači príbehov epizóda s hosťujúcimi vokalistami vyplňujúcimi Morrisona. Na tejto trati spieval Scott Stapp z Creed.
 • Creed prispel svojou verziou k poctovému albumu Doors 2000 Ukameňovaný Nepoškvrnený . Creed to predviedol aj s gitaristom Doors Robbym Kriegerom vo Woodstocku '99. Krieger počas setu sedel v hre Creed „What’s This Life For“.
 • Bubeník Doors John Densmore napísal knihu s názvom Jazdci v búrke o jeho živote s Jimom Morrisonom a The Doors.
  Ted - Poway, CA
 • Eric Red, scenárista filmu z roku 1986 Stopár , uviedol, že jeho scenár bol inšpirovaný touto piesňou. Povedal v rozhovore s Aktívne DVD : „Myslel som si, že prvky piesne - vrah na ceste v búrke a kinematografický dojem z hudby - urobia úžasnú predlohu pre film. Začal som tou scénou a išiel som odtiaľ. '
 • Keď sa v marci 2010 Somerville Journal 71-ročného Raya Manzaraka pýtali, či zapne alebo vypne hudbu Doors, keď ju počuje v rádiu. Manzarek povedal: „Ach, Bože, zapni to! Robíš si srandu? Žijú v severnej Kalifornii a veľa prší, takže si zahrávajú s hrou „Riders on the Storm“. A keď to príde, zahodím toho hlupáka, človeče. “
  DeeTheWriter - Petrohrad, Ruská federácia
 • Keď nahral túto pieseň, Jim Morrison sa už rozhodol, že opustí kapelu a odíde do Paríža, kde zomrie. Niektoré texty v tejto piesni („Dievča, musíš milovať svojho muža ...“) sa týkajú jeho lásky k priateľke Pam Coursonovej, ktorá s ním odišla do Francúzska.
 • Na konci tejto piesne sú zvukové efekty hromu a slabý hlas Jima Morrisona šepkajúceho „jazdci v búrke“. Predstavovalo si to, ako jeho duch šepká zvonku.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: