Rieka od Brucea Springsteena

 • Táto pieseň je založená na rozhovoroch, ktoré Springsteen viedol so svojim švagrom. Potom, čo prišiel o prácu v stavebníctve, tvrdo pracoval, aby uživil manželku a malé dieťa, ale nikdy sa nesťažoval.


 • Broková svadba v príbehu sa týka Springsteenovej sestry, ktorá sa vydala, keď bola ešte teenagerka. Vedela, že je to o nej a jej manželovi, keď to počula prvýkrát.
 • Springsteen, vždy šampión pracujúcej triedy, často vystupoval proti nerovnosti v príjmoch, ktorá sa na konci 20. storočia stala veľkým politickým problémom. V 80. rokoch o tom Springsteen hovoril a často to robil v kontexte tejto piesne.

  Na výstave v Pittsburghu 22. septembra 1984 pieseň venoval odborovým oceliarom v Pensylvánii, ktorí bojovali za lepšie platy a pracovné podmienky. Springsteen povedal: „Vonku sa nám deje niečo skutočne nebezpečné. Pomaly sa rozdeľujeme na dve rôzne Ameriky. Veci sa odoberajú ľuďom, ktorí ich potrebujú, a dávajú ich ľuďom, ktorí ich nepotrebujú, a existuje prísľub, že sa poruší. Na začiatku bola myšlienka, že tu všetci žijeme trochu ako rodina, kde silní môžu pomáhať slabým, bohatí môžu pomáhať chudobným. Nemyslím si, že americkým snom bolo, aby to každý dosiahol, alebo aby každý zarobil miliardu dolárov, ale bolo to tak, že každý bude mať príležitosť a šancu žiť život s určitou slušnosťou a určitým dôstojnosť a šanca na sebaúctu. Takže viem, že musíš cítiť tú štipku tu, kde sa rieky stretávajú. '


 • Ovplyvnila to pieseň Hanka Williamsa „My Bucket's Got A Hole In It“.
 • Pokiaľ ide o túto pieseň, Springsteen napísal do svojich poznámok k nahrávke Najväčšie hity album „Pre mňa prelomová pieseň. Bolo to v detailoch. Jedna z prvých mojich príbehových piesní, ktoré nakoniec viedli k Nebraska . '


 • Springsteen to prvýkrát predviedol 21. a 22. septembra 1979 na koncertoch 'No Nukes' v Madison Square Garden. Springsteen bol headlinom šou s Jamesom Taylorom, Carly Simon a Crosbym, Stills & Nash ako Musicians United for a Safe Energy (MUSE). Toto bola jediná nová pieseň, ktorú na koncertoch hral.

  Toto predstavenie na koncertoch „No Nukes“ bolo zaradené do filmu dokumentujúceho predstavenia vydané v roku 1980.
 • To bola titulná skladba k dvojalbumu vydanému v roku 1980. Rok predtým ho Springsteen nahral na album s názvom Väzby, ktoré zväzujú , ktorý sa rozhodol nevydať. Bola zahrnutá táto a šesť ďalších skladieb z tohto albumu Rieka .
 • Dlhá, intenzívna verzia bola predstavená na opätovnom turné E Street Band 1999.


Zaujímavé Články