Cesta do pekla (časť druhá) od Chrisa Reaho

  • Rea napísal túto pieseň, keď uviazol v premávke na diaľnici M4 v Anglicku, ktorá spája Londýn s juhozápadným pobrežím. V stoji viac ako hodinu dostal nápad na túto pieseň a napísal text vo vozidle na križovatke M25.
  • Rea zdieľa v tejto piesni zjavenie, pretože si uvedomuje, že zlé voľby ho uviazli v premávke. Finančne sa trápil roky, než sa vďaka miliónovým predajom albumov dostal solídne do čierneho Na pláži (1986) a Tanec s cudzími ľuďmi (1987). Keď prišiel k peniazom, urobil rozumnú vec: kúpil si dom na anglickom pobreží a došiel do Londýna. Ale pre Rea je rozumné šialenstvo. S vášňou pre dobrodružstvo je životný štýl striedajúci sa medzi izoláciou a stádom skutočne peklom. V tej chvíli si uvedomil, že potrebuje zísť z tej cesty.
  • Časť prvá tejto piesne otvára album. Na dronovej dráhe si Rea predstavuje predstavu svojej matky, ako ho navštevuje, keď sa zastavil v premávke, a varuje ho, že je na ceste do pekla. Druhá časť, kde sa začína kompletná inštrumentácia, je časť vydaná ako singel a najčastejšie počúvaná časť piesne.
  • Rea mal americký hit s prvým singlom „ Blázon (ak si myslíš, že je koniec) “, ale v tejto krajine mal odteraz len malý vplyv. V Británii si vybudoval stabilné pokračovanie, ktoré vyvrcholilo touto traťou, čím si vyslúžil najvyššie umiestnenie v rebríčku na 10. mieste. Album ho zaradil do rýchleho pruhu: bola to jeho prvá #1 vo Veľkej Británii. Jeho sledovanie, Ubytovňa , sa taktiež umiestnil na vrchole grafu.
  • Táto pieseň tvorí koncept albumu: typický deň v živote typického človeka v južnom Anglicku.
  • V roku 2010 Rea daroval kus papiera, na ktorý načmáral texty piesní na križovatke M4-M25, aby získal peniaze pre spoločnosť Teenage Cancer Trust. Do poznámky sú tiež zahrnuté podrobnosti o indickom jedle s jedlom a pripomenutie „telefonovať Brende“.
  • Rea nebaví sedieť v premávke, ale poskytuje mu inšpiráciu pre jeho piesne. Jeho album z roku 2017, Cestné piesne pre milovníkov , je postavený na piesňach, ktoré napísal a pozoroval ostatných vodičov.
  • Odpojenie jazdy sa v Európe veľmi zhoršilo, pretože technológie pokročili a doprava sa ešte zhoršila. V rozhovore s Chrisom Reaom z roku 2017 pre Songfacts povedal: „V súčasnosti existujú dva druhy riadenia. Jazdenie je pre radosť, kde auto cítite, milujete ho a myslíte na to, ako šoférujete. Ale pre všetkých ostatných, ktorých je teraz väčšina, v skutočnosti psychologicky nejazdíte. Si vo svojej kuchyni. Zdá sa, že sa to stalo s telefónmi v aute a televíznymi systémami v automobiloch. V poslednej dobe som si začal všímať, že ľudia nevedia šoférovať, sú len vo svojej kuchyni a dostanú sa tam. “

Zaujímavé Články