Rockabye Baby od Traditional

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Pôvodne mala názov „Hush-a-bye Baby“ a hovorilo sa, že táto riekanka bola prvou básňou napísanou na americkej pôde (podľa roku 1904). Milovník kníh ). Neexistuje však žiadny oficiálny záznam, ktorý by dokazoval, kedy bola pieseň napísaná. Niektoré zdroje uvádzajú, že to bolo už okolo roku 1500. Prvýkrát sa objavil v tlači v r Melódia matky husi v roku 1765 a obsahoval prísnu lekciu morálky v poznámke pod čiarou: „Toto môže slúžiť ako Varovanie pre hrdých a ambicióznych, ktorí lezú tak vysoko, že spravidla konečne padnú“.


 • O pôvode dieťaťa „Rock-a-bye Baby“ existuje niekoľko povestí, žiadna z nich nebola dokázaná:

  Napísal to pútnik, ktorý sa plavil do Ameriky na Mayflower. Počas tejto cesty mladý cestujúci pozoroval spôsob, akým indiánske ženy hojdali svoje deti v kolískach z brezovej kôry zavesených na vysokých vetvách stromu a umožňovali vetru rozhýbať dieťa.

  Effie Crockett, príbuzná Davyho Crocketta, napísala texty v roku 1872 počas stráženia nepokojného dieťaťa. (Crockett - známy ako Effie I. Canning - má filmografiu IMDB obsahujúcu viac ako 175 kreditov za rozsiahle používanie filmu „Rock -a -bye Baby“ vo filme a televízii.)

  Inšpirovala ho anglická rodina Kenyonovcov, ktorí žili v rozsiahlom stromovom dome postavenom zo starodávneho tisu.

  Autor Gerald Massey vo svojej knihe Staroveký Egypt spája riekanku s egyptskou mytológiou a tvrdí, že dieťaťom je boh Horus.


 • Iná legenda uvádza, že pôvod rýmu je ponorený do politickej klímy pred slávnou revolúciou v roku 1688. Dieťa označuje dediča narodeného anglickému kráľovi Jakubovi II. Pôvodné texty boli údajne napísané v anglickej krčme a slúžili novorodenému princovi ako prianie smrti v nádeji, že bude impérium zvrhnuté.
  Patrick -Tallapoosa, GA


 • Napriek tomu, že táto pieseň má byť uspávankou s nežnou melódiou, mnohí tvrdia, že je násilná a urážlivá. Začína sa to sladko a nevinne nežným „Rock-a-bye Baby“, ale rýchlo sa zmení na katastrofu, keď sa konárik zlomí a spadne, dieťa, kolíska a všetko ostatné.
  Annabelle - Eugene, OR
 • Titul „Rock-a-bye Baby“ bol použitý pre komédiu z roku 1958, v ktorej hlavnú úlohu zohral Jerry Lewis ako televízny opravár, ktorý súhlasí so starostlivosťou o trojčatá miláčika svojej filmovej hviezdy.


 • Ak hľadáte verziu tejto piesne, v ktorej sa dieťa nemôže dostať do záhuby, Candice Night nahrala pre svoj album 2015 pohodlnejšie prevedenie. Starlight Starbright s manželom Ritchiem Blackmorom na gitare. Jej text sa stáva:

  Keď fúka vietor, nie je sa čoho báť
  Pretože mama a otec tu vždy budú


  V našom rozhovore pre Night povedala: „Ak ste rodič alebo opatrovateľ, máte úplné právo - viac ako to, mala by byť skutočne vaša povinnosť - urobiť všetko, čo je v vašich silách, aby ste svoje dieťa utešili a informovali ho, že všetko je v poriadku. dobre. Aj keď nie je ... Všetci preberáme bremeno na plecia a skrývame pred svojimi deťmi pravdy, aby si dokázali udržať svoju nevinu. A najzraniteľnejšie obdobie pre dieťa je tesne pred spaním. Prečo by ich v tej chvíli niekto chcel vystrašiť? '
 • Herečka nemého filmu Clara Bowová vo svojej autobiografii rozprávala príbeh mladého chlapca v škole, ktorý upálil, keď sa dostal príliš blízko ohňa. Kým jeho matka išla o pomoc, 10-ročný Bow ho držal v náručí, kde zomrel. O niekoľko rokov neskôr, keď sa z nej stala filmová hviezda, sa Bow mohla ľubovoľne rozplakať pri nakrúcaní filmu počúvaním uspávanky „Rockabye Baby“. Tvrdila, že jej to pripomína jej malého priateľa.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: