Ušetrite dnes večer orlím okom čerešňa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Je to jednoduchá pieseň vyjadrujúca hodnoty noci, vzťahov a nakoniec života. Na druhý deň spevák odíde a túto poslednú noc strávenú so svojou láskou si chce vážiť. Vysvetľuje, že so zmenami nemôžete bojovať, stačí ich len prijať.
  John - Sydney, Austrália


 • Švédsky spevák Eagle-Eye Cherry, syn jazzového trubkára Dona Cherryho, vydal toto prvé vo svojej vlasti na jeseň roku 1997, kde sa pomaly dostával na paru a potom prešiel do britskej a americkej hitparády. Takmer rok a pol po vydaní sa dostal na 5. miesto v rebríčku Hot 100.


 • Bola to posledná pieseň, ktorú Cherry napísal pre svoj debutový album, a chcel, aby to bolo špeciálne, „niečo, čo obstojí v skúške času“. Dosiahol svoj cieľ - o dve desaťročia neskôr sa pieseň stále otáča na rádiových staniciach a je stálicou v zoznamoch nespočetných coververzií. „Ľudia na mňa ukazujú a hovoria:„ Ušetríte dnes večer? “ ako keby som sa volal, “povedala Cherry GQ v roku 2017. „Čo si myslím, že to tak je.“


 • Cherry si najskôr myslel, že je pieseň príliš dobrá, a bol presvedčený, že nechtiac okradol iného hudobníka. 'Keď som písal riff v refréne, držal som si mozog v myšlienke, že som ho ukradol,' vysvetlil. 'Myslel som si, že to niekto musel použiť, pretože to bolo príliš dobré.'
 • Úspech singlu podnietil život napodobňujúci umenie, pretože Cherry zrazu opustil svoj pokojný život a vydal sa na turné. 'Akonáhle sa pieseň rozbehla, môj život sa stal tým: neustále to robím včera večer, než odídem.'


 • Čiernobiele hudobné video bolo natočené vo Švédsku a sleduje Cherry v rolách niekoľkých rôznych postáv, ktorých životy sa prelínajú, vrátane milého mladého muža, okuliarnika, mäsiara, lupiča, vodiča nákladného auta, buskera a bezdomovca. .

  Cherry je v skutočnosti vyštudovaný herec a navštevoval Školu múzických umení v New Yorku. Jeho kredity zahŕňajú malú časť Cosbyho šou a pôsobenie ako ex-con v krátkodobej televíznej dráme Južná pláž . Vzdal sa svojich ambícií ako thespian, keď ho unavilo hrať rovnaké staré úlohy na podporu bielych protagonistov.
 • Cherryho kariéra sa zastavila, keď jeho druhý album, Život v súčasnej budúcnosti , bol prepustený po 11. septembri a mimo svojej domovskej krajiny ho do značnej miery ignoroval. Pokračoval v turné, ale nakoniec sa presťahoval späť do Švédska. Hoci skladba „Save Tonight“ bola veľkým hitom a skončila na 2. mieste, hovorí spevák GQ žije tichším životom v Štokholme, kde je len zriedka uznávaný a môže v pokoji pracovať na hudbe.
 • Toto bolo použité v niekoľkých televíznych reláciách, vrátane Felicity v epizóde „Podvádzanie“ z roku 1998 Dal by v epizóde 1999 „Through A Lens Darkly“ Roswell v pilotnej epizóde 1999, a Studený prípad v epizóde 2004 „Uznesenia“. Predstavil sa aj v komédii/dráme z roku 2005 Veľa ako láska , v hlavných úlohách Ashton Kutcher a Amanda Peet.
 • Cherry to predviedla dňa V sobotu večer naživo 7. novembra 1998.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: