Uvidíme sa znova od Wiza Khalifa (vrátane Charlieho Putha)

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto skladbu zaznamenal Wiz pre Zúrivý 7 soundtrack. Pittsburghský rapper mal predtým úspech s piesňou „We Own It (Fast & Furious)“, spoluprácou s 2 Chainz pre rýchlo a zbesilo 6 , čo bol medzinárodný hit. Wiz tiež prispel na tému „Choď tvrdo alebo choď domov“ Zúrivý 7 album.

  Pieseň sa hrá na konci filmu, keď vidíme, ako sa Vin Diesel a Paul Walker rozchádzajú každý svojou cestou.


 • Wiza na trati sprevádza Charlie Puth, ktorý dodáva melodický sprievod k rýmom rappera Pittsburghu. Puth, ktorý je spoluautorom piesne spolu s Justinom Franksom (DJ Frank E), napísal hit Trey Songz pre tvorbu detí „Slow Motion“.


 • Bývalá manželka Wiz Khalifa, Amber Rose, podala 24. septembra 2014 žiadosť o rozvod s odvolaním sa na „nezlučiteľné rozdiely“. Nasledoval trpký boj o opatrovníctvo kvôli ich synovi, ktorý bol vyriešený až potom, čo si modelka vypočula túto pieseň. Podľa TMZ Nasledujúce texty jej zjemnili srdce:

  Ako by sme nemohli hovoriť o rodine, keď rodina je všetko, čo máme?
  Všetko, čím som si prešiel, tam stálo po mojom boku
  A teraz budeš so mnou na poslednej jazde


  Keď Rose počula melódiu, v slzách odzvonila Khalifovi a dohodli sa, že budú spolu pracovať ako rodičia, aby sa postarali o Sebastiana.


 • Zúrivý 7 vidí zosnulého Paula Walkera v jednej z jeho posledných rolí (zomrel pri autonehode v roku 2013) a táto pieseň uzatvára film ako posledná pocta zosnulému hercovi.

  Producenti filmu hľadali pieseň, ktorá by bola „vážnym a oslavným“ zbohom Walkera, a vyhlásili výzvu na ukážky. Charlie Puth napísal pieseň v myšlienkach na svojho priateľa, ktorý zomrel, a predstavil si, ako Vin Diesel pošle Walkerovi poslednú textovú správu a napíše: „Všetko vám poviem, keď vás znova uvidím.“
 • Marketingový ťah piesne sa zameral na jej poctu Paulovi Walkerovi, ale Puth príležitostne hovoril o svojej osobnej inšpirácii: o svojom priateľovi Vailovi Cerullovi, ktorý zomrel pri nehode na motocykli v roku 2012. Títo dvaja sa stretli, keď boli obaja študentmi Berklee College of Music. ; Cerullo povedal Puthovi, že jedného dňa napíše pieseň č. 1 a dokonca predpovedal, že bude vo filme.

  Keď sa Puth spojil s Justinom Franksom pri písaní piesne, Franks odhalil, že aj on prišiel o priateľa pri nehode na motorke.


 • Video režírované Marcom Klasfeldom kombinuje zábery Khalifu a Putha, ktorí predvádzajú skladbu, so zábermi z filmu. Vizuál taktiež vzdáva hold Paulovi Walkerovi tým, že ho predvádza vo viacerých nostalgiách Rýchlo a zbesilo flashbacky. Pieseň bola vydaná skôr, ako film vyšiel, ale video bolo pozastavené až do vydania filmu, aby nedošlo k úniku záberov.
 • To znamenalo rýchly skok z #10 na #1 na Hot 100 v ten istý týždeň Zúrivý 7 soundtrack vyskočil na vrchol rebríčka albumov Billboard 200. Naposledy bol soundtrack albumom č. 1, pričom jedna z jeho piesní mala tiež najvyššiu pozíciu v rebríčku Hot 100, sa nachádzala v rebríčkoch 18. januára 2003. Ten týždeň sa 8 míľ soundtrack bol na vrchole rebríčka Billboard 200, zatiaľ čo filmovej hviezde Eminem kraľovala Hot 100 s piesňou „ Stratiť sa . '
 • Pieseň debutovala v americkom rebríčku na 100. mieste. O päť týždňov neskôr sa vyšplhal na #1, najrýchlejšie stúpanie zo spodnej pozície Hot 100 na vrchol. 'Kansas City' Wilberta Harrisona bol predchádzajúcim držiteľom rekordu, keď sa dostal na č. 1 šesť týždňov po štarte na najnižšej pozícii tabuľky.

  „Opäť“ bol len desiatym štartérom č. 100, ktorý vystúpil až na vrchol. Zhodou okolností jeden z ďalších deviatich bol Khalifovým predchádzajúcim lídrom v rebríčku „ Čierna a žltá , „čo z neho robí jediný čin, ktorý dostal dvoch debutujúcich #100 na #1 v histórii grafu.
 • To zlomilo rekord Spotify v naj streamovanejšej skladbe za jeden deň v USA, keď bol 17. apríla 2015 streamovaný 4,26 milióna krát. Tento míľnik predbehla spoločnosť One Direction 31. júla 2015, keď ich práve vydaný singel „Drag Me Down“ sa hralo 31. júla 2015 na celom svete 4,75 milióna krát.
 • Charlie Puth napísal pieseň v júli 2014 počas svojho druhého dňa písania v LA. Pripomenul na Americký skladateľ : „Prišiel som sem sám, aby som šiel do LA a stal sa skladateľom, pretože to som pôvodne chcel urobiť. Napriek tomu, medzi tebou a mnou, v skrytosti mysle som tiež tajne chcel byť umelcom, ale myslel som si, že najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je najskôr napísať piesne. '

  „Prvý deň som napísal svoj ďalší singel s názvom Marvin Gaye,“ dodal. „Druhý deň som počul správu od Rýchlo a zbesilo franšíza, že chcú pieseň na počesť odkazu Paula Walkera pre trojminútovú scénu na konci filmu - najdôležitejšiu časť filmu. Pomyslel som si: „Kto som?“ Pri písaní som však urobil veľkú chybu. Napísal som to so svojim spoluautorom scenára Justinom, s ktorým som sa vtedy stretol. '

  'Keď sme pieseň napísali, bola taká silná - len bláznivá ľudská interakcia,' dodal. 'Hovorili sme si:' Ako sme to urobili tak rýchlo? ' Poslali sme im to a oni to milovali, dostali na to Wiza Khalifu a ostatné je história. “
 • Puth nevidel Zúrivý 7 než napísal pieseň. 'Práve mi povedali o scénach,' povedal. „Neskôr chceli, aby sme napísali most, z ktorého sa stane [spev]„ Nechajte svetlo, nech vás sprevádza, uchovajte si každú spomienku, ako idete “, a tak som sa vlastne išiel pozrieť na hrubý zostrih filmu s piesňou a - Ach, viete, čo som si práve uvedomil? Keď som išiel na ten hrubý zostrih, stále som nevedel, že na to použijú môj vokál. Chystali sa, aby to zaspieval niekto iný - a nechali to skúsiť veľa skvelých ľudí -, ale film ukázali, keď som zaspieval háčik. Hovoril som si: „Mimochodom, nedali ste tam náhodou moju časť vokálov?“ A oni hovoria: „Ach nie. Použijeme ťa na pieseň. ' Hovoril som si: „Čo !? Budeš ma používať ?! “
 • Puth poukazuje na to, že hoci má pieseň konkrétnu inšpiráciu, jej význam sa môže meniť v závislosti od okolností: môže ísť napríklad o to, ako sa znova tešiť na svoje dievča, alebo o stretnutie s priateľmi, ktorých ste už nejaký čas nevideli.
 • Wiz Khalifa nahral svoje verše v domácom štúdiu svojho priateľa Snoop Dogga v L.A. „Miloval som Charlieho hlas a správu,“ povedal Billboard časopis. 'Stratil som veľa ľudí, takže som len nasmeroval túto energiu.'
 • Pieseň viedla Billboard Hot 100 12 týždňov. Vyrovnal rekord, ktorý držal Eminem Stratiť sa „Najdlhšia jazda na prvom mieste v rapovom singli.
 • Eminem a 50 Cent boli pôvodne určené na nahranie piesne. Eminem to však odmietol kvôli svojmu zapojeniu do Southpaw soundtrack (bol výkonným producentom). 50 povedal počas rozhovoru dňa Boomers a kartón rozhlasový program. „V čase, keď sme sa [Eminem a ja] museli rozhodnúť, či to urobíme, alebo piesňou pre Rýchlo zbesilo . A tento záznam ['See You Again'] bol pre Wiza Khalifu a pre nich obrovským úspechom. Rozhodol sa urobiť Southpaw pretože bol investovaný do projektu. “
 • Video debutovalo 5. apríla 2015, keď ho Puth zverejnil na Twitteri a Vin Diesel ho zverejnil na Facebooku. Video na Facebooku, propagované obsadením filmu a umelcami, bolo počas prvých 12 hodín zhliadnutých 40 miliónov krát, čím sa dosiahol rekord v premiére videa na Facebooku. Nasledujúci deň bol zverejnený na serveri YouTube.
 • Video piesne zlomilo rekord v najsledovanejšom zo všetkých na YouTube. O 5:30 ET 10. júla 2017 dosiahlo 2 894 026 649 zobrazení, čím prekonalo predchádzajúci rekord PSY „Gangnam Style“ s 2 894 022 885 zobrazeniami a stanovilo nový míľnik. „See You Again“ v priemere asi 3 milióny zobrazení denne.

  'Pripojil som sa k serveru YouTube v roku 2007 v nádeji, že vytvorím video, ktoré by malo dosiahnuť 10 000 zobrazení,' uviedol Puth na Twitteri. 'Práve som počul o' Uvidíme sa znova '... wow.'

  Klip mal len krátky čas ako držiteľ rekordu. Z trónu ho zosadil Luis Fonsi. Pomaly “4. augusta 2017.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: