September Zemou, vetrom a ohňom

 • Táto pieseň má tendenciu robiť ľudí šťastnými, keď ju počujú. Allee Willis, ktorá pieseň napísala s Mauriceom Whiteom a Al McKayom zo skupiny Earth, Wind & Fire, ju charakterizuje ako „Joyful Music“.

  Bola to prvá pieseň, ktorú Willis s kapelou napísal, a bol to celkom poučný zážitok. Povedala Songfacts: „Ich veci boli do značnej miery založené na východných filozofiách, neuveriteľne pozitívnom pohľade na život; lyrický obsah ich piesní nebol typický pre to, čo by v tej dobe bolo v soulovej hudbe. Keď som teda v ten prvý deň opustil štúdio, Maurice mi dal názov knihy, volala sa Najväčší predavač na svete a poslal ma k stromu Bodhi, čo je veľmi duchovné kníhkupectvo tu v LA. Dostal som to a veľa ďalších kníh, o ktorých predavačka povedala, že sú filozofiou. A z toho, čo bolo veľmi jednoduchým zážitkom, sa stal pre mňa neuveriteľne komplexný zážitok. Pretože som sa ponoril do týchto kníh.

  A aj tomu, ako boli napísané, jazyku, akým boli napísané, som akosi nič nerozumel. Ale Maurice mi hneď z výskoku povedal, že si myslí, že som veľmi duchovný človek, a bol som sem daný, aby som komunikoval. A myslel som si, že ak mi to Maurice hovorí, musím s tým vydržať.

  Tieto knihy som prelieval niekoľko mesiacov. Texty začali mať 25-30 strán, pretože sa snažím prísť na to všetko. Čítanie všetkých týchto vecí ma navždy zmenilo. Zaviedol ma na cestu, na ktorej som zostal.

  „Takže“ september ”bol fantastický a vzrušujúci a začali ho predstavovať v čase, keď som vošiel do štúdia, aby som sa stretol so všetkými. Len čo som otvoril dvere a počul to malé gitarové intro, pomyslel som si: Ó, Bože, prosím, nechaj to, na čom so mnou chcú pracovať. Pretože to bol očividne hit. '

  Willis je spoluautorom väčšiny piesní na Zemi, na ďalšom albume Wind & Fire Som , vrátane hitu „Boogie Wonderland“.
 • Podľa Maurice Whitea dostal nápad na túto pieseň na nepravdepodobnom mieste: v hotelovej izbe vo Washingtone DC, zatiaľ čo dole prebiehal nejaký protest. White povedal: „Všetky tieto mačky kričia a hádžu veci a bláznia sa a táto melódia sa len vyvinula.“
 • Existuje mnoho teórií o význame „21. septembra v noci“ v úvodnom texte a do roku 2018 bola dokonca aj spoluautorka piesne Allee Willis v tme - Maurice White jej povedal, že nemá žiadny skutočný význam. bol vybraný, pretože dobre foneticky spieval.

  White zomrel v roku 2016; o dva roky neskôr bol Willis obeduje so svojou vdovou, Marilyn , ktorý jej povedal, že 21. september je termín pôrodu ich syna Kahbrana a že Maurice uviedol konkrétny dátum do piesne ako tajnú správu. Kahbran sa nakoniec narodil 1. augusta skoro, čo by určite nemalo rovnaký prsteň ako text.
 • Aj keď mnoho ľudí počuje prvé slová v zbore ako „Party On“, je to skutočne „Bada-Ya“. Allee Willis vo svojom rozhovore s Songfacts vysvetlila: „Absolútne som sa nedokázal vysporiadať s nezmyselnými textami alebo s riadkami, ktoré neboli úplnými vetami. A som nesmierne šťastný, že som stratil tento prístup. Išiel som: 'Nemôžete nechať bada-ya v zbore, to musí niečo znamenať.' Maurice povedal: „Nie, to je skvelé. To si ľudia budú pamätať. Necháme to tak. ' Skúšali sme iné veci a vždy to znelo neohrabane - vďaka bohu. “

  'Hlavnou lekciou, ktorú som sa naučil od spoločnosti Earth, Wind & Fire, najmä od Mauricea Whitea, nebolo nikdy nechať text, aby sa dostal do prekážky,' dodala. 'Nakoniec je to pocit, ktorý je najdôležitejší, a niekto bude cítiť, čo hovoríte, ak tie slová tam správne zapadnú.'
 • Toto bolo napísané špeciálne pre album Earth, Wind & Fire s najväčšími hitmi The Best of Earth, Wind & Fire, Vol. 1 . Spolu s obalom albumu „Got To Get You Into My Life“ to bola jedna z dvoch nových piesní zaradených do setu, ktoré sa stali ich najpredávanejším albumom a pomohli kapele preniknúť k širšiemu publiku.
 • Medzi filmy, ktoré použili túto pieseň, patria Noc v múzeu , The Ringer , Dušové jedlo , Dan v reálnom živote a Babel .
 • V našom rozhovore s basgitaristom skupiny EW&F Verdine Whiteom hovoril o trvalom vplyve piesne. „Ľudia sa teraz vydávajú 21. septembra,“ povedal. „Akciový trh rastie 21. septembra. Každé dieťa, ktoré teraz poznám, má 20 rokov, vždy mi poďakuje, pretože sa narodilo 21. septembra. '
 • Toto bolo uvedené v špionážnej komédii NBC Chuck v epizóde 2010 „Chuck Versus the Living Dead“. V šou, manažér skupiny Buy Mike Big Mike tvrdí, že kedysi bol členom skupiny, keď sa volali Earth, Wind, Fire & Rain (on bol Rain).
 • Taylor Swift vydala 13. apríla 2018 vzdušnú, banjo-a-akusticko-gitarovú verziu tejto piesne, ktorá vyvolala hnev na sociálnych sieťach. Jej nahrávka bola súčasťou propagácie Spotify; vysvetlila, že to pokryla zo „sentimentálnych dôvodov“ a pretože v septembri nastal jeden z jej nezabudnuteľných rozchodov.

  Philip Bailey z EW&F sa jej postavil na obranu a tweetoval: „Hudba je taká bezplatná ... Nemám nič, len lásku k Ya.“


Zaujímavé Články