Plytké od Lady Gaga (vrátane Bradleyho Coopera)

 • Tento dramatický duet medzi Lady Gagou a Bradleym Cooperom bol natočený pre remake klasického filmu v roku 2018 Zrodila sa hviezda . Gaga hrá vychádzajúcu hviezdu Ally a Cooper zavedeného hudobníka Jacksona Maineho, ktorý sa stane jej mentorom a milencom. Gaga vysvetlil, že pieseň predstavuje vo filme zásadný moment. Zane Lowemu v jeho rozhlasovej šou Beats 1 povedala: „Sú to dvaja ľudia, ktorí si navzájom hovoria o potrebe a snahe ponoriť sa do hlbokého konca a držať sa ďalej od plytkej oblasti.“
 • Lady Gaga napísala pieseň za štyri hodiny s britsko-americkým producentom Markom Ronsonom, bývalým gitaristom Dirty Pretty Things Anthonym Rossomandom a skladateľom Andrewom Wyattom (Bruno Mars) Keď som bol tvoj muž ').

  Rossomando, Andrew Wyatt a Ronson boli spoluautorom albumu „Somebody to Love Me“ pre tento album z roku 2010. Zbierka záznamov .
 • Napriek tomu, že je Gaga známa predovšetkým vďaka pozitívnym popovým hitom, nie sú jej balady cudzie, pretože nahrala také milostné piesne ako „Speechless“, „You and I“ a „Million Reasons“.
 • Videoklip k piesni ukazuje úryvky zo scény vo filme, kde Ally a Jackson Maine prvýkrát spievajú pieseň spoločne na pódiu.
 • Lady Gaga a Mark Ronson napísali pieseň v tom istom čase, keď tvorili jej album 2016 Joanne . „Akonáhle sa ona a Bradley dostali do filmu, celý Joanne album sa práve zmenil na Zrodila sa hviezda na pár týždňov, “povedal Ronson Billboard .

  Dvojica ju pôvodne napísala ako sólovú pieseň Ally, len aby ju spievala Gaga, a Ronson ju nepočal ako duet. 'Rozhodne som si nikdy neuvedomil, že to bude súčasťou deja, príbehu na parkovisku, čo je skutočne taká krásna scéna,' povedal.
 • Získal tak cenu Zlatý glóbus za najlepšiu pôvodnú pieseň z filmu. Pre Gagu to bolo druhé víťazstvo na glóbusu - získala najlepšiu herečku v minisérii alebo televíznom filme za postavu Grófky / Elizabeth Johnson v r. American Horror Story: Hotel tri roky predtým.
 • Pôvodný plán (upozornenie na spoiler!), Kedy Jackson Maine zomrie na konci roku Zrodila sa hviezda mal sa utopiť. Ronson Howardovi Sternovi prezradil, že názov tejto piesne bol inšpirovaný počiatočným tragickým koncom filmu.

  „Pôvodný nápad, ktorý som počul, bol, že si myslíš, že chlapík Bradleyho Coopera, ktorého hrá, sa na konci filmu utopí, takže v čom bude? Plytka voda? Bola predstava, že sa niekto topí? '

  Ronson dodal, že pieseň sa skutočne ujala, keď Gaga prišla s textom „Som z hlbokého konca, sledujte, ako sa potápam“.

  „Prišla s tým nápadom:„ Som mimo, “pamätám si, že si sadla za klavír ... poklepala asi na dva akordy a potom do niečoho narazila a urobila:„ Som z hlbokého konca, 'a druh vlasov sa zdvihol ... na tom niečo je.'
 • Na ceremoniáli 2019 to získalo Cenu Grammy za najlepší výkon skupiny Pop/Duo. Gaga vo svojom prejave o prijatí povedala: „Som hrdá na to, že som súčasťou filmu, ktorý sa zaoberá problémami duševného zdravia. Sú tak dôležití a veľa umelcov sa tým zaoberá. Musíme sa jeden o druhého starať. “

  Pieseň vyhrala aj za najlepšiu pieseň napísanú pre vizuálne médiá, pričom tromfla pieseň „All The Stars“ od Čierny panter . Neskôr počas obradu to Gaga predviedla so svojimi spoluautormi.
 • Anthony Rossomando poznal Lady Gaga už predtým, ako bol navrhnutý na spoluautorstvo piesne, pretože jej dával hodiny gitary.
 • Vďaka tomu sa stal Oscarom za najlepšiu pôvodnú pieseň a porazili pieseň „All The Stars“ od Čierny panter . Cooper a Gaga to predviedli na ceremónii.
 • Skladba „Shallow“ vyskočila z 21. miesta na 1. miesto v rebríčku Hot 100 po tom, ako dvojica predviedla túto pieseň na udeľovaní cien Akadémie. Bola to štvrtá najvyššia priečka v rebríčku Lady Gaga a prvá od roku ' Born This Way 'v roku 2011.
 • Pieseň strávila na Hot 100 celkovo 45 týždňov, čo je najviac pre držiteľa Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň. Predošlým držiteľom rekordu bol 33-týždňový beh Hot 100 piesne Idina Menzela „Frozen“ Nechaj to tak . '
 • Garth Brooks a Trisha Yearwood prvýkrát uviedol pieseň z rozmaru počas ich koncertu naživo na Facebooku v marci 2020 a potom špeciálne od CBS k obľúbenému ohlasu. Po potešení fanúšikov obalom ich pár v októbri 2020 pohostil oficiálnym záznamom.

Zaujímavé Články