Umelecké efekty Shania Twaina

 • Narodila sa Eileen Edwardsová, jej otec odišiel, keď mala dva roky, a adoptoval si ju jej nevlastný otec, indián z Ojibwayu, Jerry Twain, keď mala 4. Vo veku 25 rokov prijala meno „Shania“, čo znamená „Som na“ moja cesta 'v jeho jazyku.
 • Shania vyrastala v kultúre Ojibway, ale jej biologický otec bol súčasťou Cree.
 • Jej rodičia zomreli pri autonehode v roku 1987, keď mala Shania 22 rokov. Pomáhala vychovávať sestry a dvoch bratov a zarábala si spevom v stredisku Deerhurst v Huntsville v Ontáriu.
 • Bola len druhou sólovou speváčkou (po Whitney Houston) s dvoma albumami, z ktorých sa predalo viac ako 10 miliónov kópií: Žena vo mne a Poď . Bola prvou, ktorá to urobila s back-to-back vydaniami.
 • V rokoch 1994-2010 bola vydatá za hudobného producenta Mutta Langeho, ktorý okrem Twaina spolupracoval na mnohých veľkých činoch vrátane AC/DC, The Cars a Def Leppard. Istý čas žili na zámku vo Švajčiarsku.
  Amanda - Boston, MA
 • V 90 -tych rokoch prešla na mainstreamový pop. Jej album z roku 1997 Poď je najpredávanejším country albumom a najpredávanejšou sólo-ženou všetkých čias s predajom viac ako 36 miliónov kópií.
  D - NY, NY
 • V roku 2005 Shania kúpila ranč z vysokej krajiny v meste Wanaka na Novom Zélande. Táto nehnuteľnosť ponúka nádherný výhľad na hory a jazero a nie je príliš ďaleko od turistického strediska Queenstown.
  Darren - Invercargill, Nový Zéland
 • Sama seba charakterizovala ako veľmi súkromnú osobu a má trému. Vo svojej knihe Odteraz , prezrádza, že si raz v škole pri speve namočila nohavice a zakryla ich rozliatím pohára vody.
 • Jej rodina bola v mladosti veľmi chudobná. Často nemali čo jesť, ale to, čo nazývali „guláš“, čo bolo varené mlieko na suchom chlebe s hnedým cukrom.
 • Shania Twain ponúkla vo svojej knihe prekvapivé odhalenia Odteraz o svojom bolestnom detstve vrátane domáceho násilia, ktorého bola svedkom vo svojom vlastnom dome. 'Bolo to veľmi nestabilné prostredie, zapnuté a zapnuté,' spomína. „Nikdy si nevedel, čo môžeš čakať ďalej ... Drží ťa to v strehu a robí si starosti, čo bude za ďalším rohom. Cítiš sa krehký. “
 • Twain sa rozviedla so svojim 14-ročným manželom Robertom 'Muttom' Langeom po tom, čo mal údajný románik s jednou z jej najbližších priateľiek Marie-Anne Thiébaudovou, ktorá bola zároveň sekretárkou na zámku manželov vo Švajčiarsku. Ale v osudovom zvrate našla Shania lásku k druhej neľahkej strane v afére: exmanželovi Marie-Anne, švajčiarskemu šéfovi Nestlé Frédérovi Thiébaudovi. Shania a Frédéric sa zosobášili na ceremónii pri západe slnka pri pláži na ostrove Rincon v Portoriku na Nový rok 2011.
 • Shania Twain bola vyhlásená 31. mája 2013 ako víťazka ceny SMItty za najinovatívnejšie využitie vôňového marketingu. Cena je udelená majiteľovi značky, ktorý implementoval vynikajúce používanie vône spôsobom, ktorý je nový a neočakávaný. Počas hlavnej show v Las Vegas v Koloseu v Caesars Palace Twain vlieva vzduch do celého publika svojou vlastnou vôňou Still the One Day and Night. Pomaly prechádza do salónnej vône a potom do vône táborového ohňa.
 • Shania Twain počas svojho dvojročného behu v Caesars Palace v Las Vegas od decembra 2012 do decembra 2014 predviedla 105 predstavení pre celkovo 337 500 ľudí.
 • Problémy s hlasom začala mať v čase, keď prechádzala rozvodom s Lange. V roku 2011 jej diagnostikovali dysfóniu, poruchu, ktorá postihuje hlasivky. Po dlhej rehabilitácii mohla opäť vystupovať v roku 2012, keď začala rezidenčný pobyt v Las Vegas.
 • Napriek tomu, že bola Shania Twain nižšia ako priemerná výška, bola v mladosti veľmi úspešnou basketbalistkou. Povedala Denná pošta ''s Weekend magazine: 'Mám iba 5 stôp 4 palce, takže na strednej škole som bol príliš malý na to, aby som vzal loptu do koša - bol som udusený - ale stal som sa skutočne dobrým v skórovaní z diaľky.'
Vaše meno, ako by ste chceli, aby sa zobrazovalo Váš miestny názov Váš komentár pošlite svoj komentár

Pripomienky: 3

 • Veľkorysosť z Rijádu v Saudskej ArábiiShania získala od roku 1993 do súčasnosti 187 ocenení. Získala 39 cien BMI Songwriter Awards, 26 Canadian Country Music Awards, 12 Junos, 9 Billboard Awards, 5 Grammy, 5 cien American Music Awards, 4 ACMA a 2 CMA.
 • Sarah-jane z Halifaxu v KanadeAktuálne si stavia dom na farme novozélandských oviec. Od miestnych sa objavili sťažnosti, že to nezapadá do okolia. Shania dostala povolenie postaviť nehnuteľnosť.
 • Dan z Columbie, MdBola zvolená za najhorúcejšiu speváčku CMT!
pozri viac komentárov

Viac piesňových skladieb:

Paul McCartney

Ebony a Ivory Paul McCartney

McCartney napísal svoj duet so Stevie Wonderom „Ebony a Ivory“ po manželskom zápase s Lindou. Pre časopis Mojo povedal: „Bolo to ako:„ Prečo to nemôžeme dať dohromady- náš klavír to dokáže. “Ozzy osbourne

Shot In The Dark Ozzy Osbourne

„Shot In The Dark“ od Ozzyho Osbournea má názov podľa filmu Ružový panter.

Willie Nelson

Stále na mysli Willie Nelson

Skladateľ Wayne Carson prišiel s „Always On My Mind“ v telefóne svojej manželke, keď sa jej ospravedlnil za uviaznutie v kancelárii.

Diddy - špinavé peniaze

Coming Home Diddy - špinavé peniaze

Film „Coming Home“ od Diddyho - Dirty Money bol pôvodne napísaný pre T.I., ktorý sa v tom čase dostával z väzenia.

Taylor Dayne

Tell It To My Heart Taylor Dayne

Chlap, ktorý napísal „Tell It To My Heart“, vlastní zbierku slávnych bejzbalov vrátane tej, ktorá prešla nohám Billa Bucknera.

Michael Jackson

Chcete niečo začať, Michael Jackson

„Chcem niečo začať“ bol útok Michaela Jasksona na bulvárnu tlač: „Jedia z vás, ste zelenina.“

Tipy redaktora

Kvíz o grungeových kapelách

Kvíz o grungeových hudobných kvízoch

Ak vám meno Citizen Dick niečo hovorí, je šanca, že niektoré z nich pochopíte správne.

Steve Morse z Deep Purple

Steve Morse z rozhovorov skladateľov Deep Purple

Gitarista skupiny Deep Purple od roku 1994 Steve hovorí o písaní piesní s kapelou a o svojom vlastnom názore na skladbu „Smoke On The Water“.

História rocku

História písania rockových piesní

Rozhovor s doktorom Johnom Covachom, profesorom hudby na univerzite v Rochesteri, ktorého bezplatné online kurzy sa stali veľmi populárnymi.

Jason Newsted (ex-Metallica)

Rozhovory skladateľov Jasona Newsteda (ex-Metallica)

Bývalý basgitarista skupiny Metallica hovorí o svojom prvom písaní piesne s Jamesom Hetfieldom a o tom, ako ručne písaný iPad zmenil jeho skladanie.

Michael Sweet zo Strypera

Michael Sweet z rozhovorov skladateľov Strypera

Zistite, ako sa Boh a glam metal hodia k sebe od frontmana skupiny Stryper.

Millie Jackson

Rozhovory skladateľov Millie Jacksonovej

Millie je nehorázne nadaná a jednoducho poburujúca. Je inovátorom R & B a Rapu.Zaujímavé Články