Shape Of You od Eda Sheerana

 • Ed Sheeran napísal túto tanečnú pieseň s Johnny McDaidom a popovým producentom Stevom Macom od Snow Patrol. Spieva o tom, že sa zamiloval do dievčaťa, ktoré stretne v bare.

  Som zamilovaný do tvojej podoby
  Tlačíme a ťaháme ako magnet
  Aj keď mi tiež padá srdce
  Som zamilovaný do tvojho tela


  Magnety priťahujú a skladateľ ich často používa na ilustráciu niečoho (zvyčajne osoby alebo drážky), ktoré je také žiaduce, že ich to priťahuje k danej osobe alebo veci. V tomto prípade sa metafora používa na opis Sheerana a jeho príťažlivosti pre dievča, ktoré stretol v bare.
 • Medzi ďalšie piesne, ktoré na znázornenie atrakcie používajú magnet, patria:

  Magnet a oceľ od Waltera Egana

  „Magnety zachytené v kovovom srdci“ do štvrtka

  „Magnetické“ od Zeme, vetra a ohňa

  „Magnetický“ od Flyleaf

  „Magnety“ zverejnením
 • Pieseň bola pôvodne napísaná v spisovateľskom tábore s ohľadom na Rihannu, ale keď Sheeran a ostatní autori piesní obsahovali odkaz na írskeho speváka a skladateľa Van Morrisona („dajte van the man na jukebox“), rozhodli sa, že ju neposielajú. ku karibskej hviezde. Sheeran v raňajkovej šou BBC Radio 1 pripomenul: „Začal som písať texty ako„ uvedenie Van the Man do hracieho boxu ”a myslel som si, že„ to naozaj nebude spievať “. V polovici cesty sme sa rozhodli, že to na mňa bude fungovať. “

  Sheeran neskôr odhalil, že v hre sú aj Little Mix, aby nahrali aj melódiu. V rozhovore s BeBoxom povedal Sheeran. 'Viete čo, skutočný príbeh je, že sme to pôvodne začali pre Little Mix a potom v polovici som bol rád:' V skutočnosti to znie, že by to mohlo byť dobré pre Rihannu. '

  A potom sme si cestou povedali: „Áno, toto je vlastne celkom dobré. Mali by sme si to nechať. “
 • Pieseň zlomila rekord Spotify v streamoch za jeden deň, keď sa za prvých 24 hodín hrala globálne 6 868 642 krát. Prelomila míľnik, ktorý predtým stanovil program „Drag Me Down“ spoločnosti One Direction, ktorý v auguste 2015 dosiahol 4 759 698 streamov. „Castle on the Hill“, ktorý bol vydaný v ten istý deň, taktiež zlomil rekord spoločnosti 1D a nahromadil 6 168 395 streamov.

  Ed Sheeran prekonal svoj vlastný rekord, keď Rozdeliť bol prepustený 3. marca 2017. Pieseň bola streamovaná 10,12 milióna krát na Spotify za 24 hodín po sprístupnení albumu na platforme.
 • Prečo sa teda Sheeran rozhodol vydať súčasne túto skladbu a „Castle On The Hill“?

  „Myslím si, že bolo dosť ťažké určiť, s ktorou piesňou by som mal album reprezentovať, a tak som si vybral dva protichodné konce albumu a zároveň ich vydal,“ povedal spevák. Carson Daly na rádiu 97.1 AMP.

  „A keďže som bol preč, spôsob, akým sa albumy vydávajú, je teraz spôsob, akým si musíte vytvoriť vlastné pravidlá. Neexistuje žiadny súbor pravidiel, ktorý by ste dodržiavali, takže musíte robiť veci, ktoré ľudia nerobia, a ja som si myslel, že urobiť dva dvojité singly z A-čka s dvoma videami, ktoré idú súčasne do rádia, je pohovor. A aj keď funguje iba jedna pieseň, stále to ľudí núti hovoriť o nich. '
 • Táto pieseň je poháňaná paličkou podobnou paličkou generovanou na Sheeranovej klávesnici. Je to jediné prístrojové vybavenie na začiatku trate a pokračuje až k mostu („Poď, buď moje dieťa, poď ...“). Vracia sa do nasledujúceho úseku a pokračuje cez koniec trate. Medzi ďalšie hity éry, ktoré používajú podobný zvuk paličky, patria piesne „Don't Wanna Know“ od Maroona 5 a „Work from Home“ od Fifth Harmony.
 • Ed Sheeran vytvoril nový rekord v britskom rebríčku, keď táto pieseň a pieseň „Castle on the Hill“ debutovali na 1. a 2. mieste britského rebríčka jednotlivcov. Žiadny iný umelec sa s novými skladbami nedostal na prvé dve miesta britského rebríčka jednotlivcov.
 • Pieseň sa dala dohromady veľmi rýchlo. Bola to jedna zo štyroch melódií, ktoré boli napísané za jeden deň.
 • Pieseň debutovala na 1. mieste v rebríčku Hot 100, zatiaľ čo „Castle on the Hill“ sa zaradilo do rebríčka na 6. mieste. Bol to historický úspech, pretože to bolo vôbec po prvý raz, keď čin debutoval dvoma titulmi v top 10 v ten istý týždeň.
 • Toto bolo prvé vystúpenie Eda Sheerana v USA Hot 100 č. 1, aj keď predtým sa preslávil ako spisovateľ a spoluautorom knihy Justina Biebera Miluj seba . '
 • Vo videu je Ed Sheeran ako ctižiadostivý boxer, ktorý nadväzuje románik s kolegom pugilistom v podaní Čerstvý pár herečka Jennie Pegouskie. Klip bol natočený v Seattli a režíroval ho Macklemoreov častý vizuálny spolupracovník Jason Koenig.
 • Sheeran to predviedol na udeľovaní cien Grammy v roku 2017 pomocou svojej dôveryhodnej doske Chewie II, ktorá mu umožnila urobiť to sólo opakovaním úderov a vokálov. Rovnaké nastavenie použil aj na prehrávanie piesne na turné.
 • Ed Sheeran predniesol túto pieseň a pieseň „Castle on the Hill“ počas svojho druhého vystúpenia V sobotu večer naživo 11. februára 2017. Sheeran prvýkrát vystúpil na pódium Studio 8H v apríli 2014, keď naspieval svoje X hity Nerob to 'a' Spievaj . '
 • 24. februára 2017 Ed Sheeran upustil od dvoch remixov piesne, v jednom z nich je London MC Stormzy a v druhom sa pýši Major Lazer s vokálnymi príspevkami Nyla a Kranium.

  Sheeran debutoval remix Stormzy naživo na pódiu v The O2 počas udeľovania cien BRIT Awards 22. februára a pozval Croydon MC na pódium, aby predviedol novú spoluprácu.
 • Sheeran pre Spotify priznal, že pôvodne túto melódiu necítil. '' Shape Of You 'bola vlastne jediná pieseň, ktorou som bol, že to nie som ja,' povedal. 'Johnnymu a Stevovi (chlapcom, s ktorými som to písal) trvalo asi mesiac alebo dva, kým ma presvedčili, že by to dokonca malo byť na albume, a pravdepodobne im to trvalo ďalší mesiac, kým ma presvedčili, že by to mal byť singel.'
 • A minulú noc si bol v mojej izbe
  A teraz moje obliečky vonia ako vy


  Sheeran povedal: „Pôvodne to malo byť namiesto„ mojich obliečok “„ moje tričko po tebe vonia “alebo niečo podobné, ale zmenil som to na posteľné obliečky, aby to mohlo byť androgýnne.
 • Ed Sheeran počas rozhovoru s diskutoval o vyzlečení videa US Weekly . „Môj životný štýl sa zmenil. Uvedomila som si, že musím začať cvičiť, nie nevyhnutne byť štíhla, ale mať zdravé srdce. Cvičením a tým, že nebudete mať taký divoký životný štýl, skončíte ako zdravý človek, “povedal.

  „Vyzliecť si tričko z videa však nebol môj nápad. Bol to režisér a akosi sa to dialo na poslednú chvíľu. Nebol som s tým spokojný, ale zapálil to tak, že to vyzeralo celkom cool. '
 • Autori piesní Kevin Briggs, Kandi Burruss a Tameka 'Tiny' Cottle boli pridaní k kreditom kvôli určitej podobnosti medzi touto piesňou a hitovým singlom, ktorý napísali pre TLC „No Scrubs“. Podobnosť je vo vokálnej melódii:

  Dievča, vieš, že chcem tvoju lásku
  Tvoja láska bola ručne vyrobená pre niekoho ako som ja

  Nie, nechcem žiadne kroviny
  Scrub je chlap, ktorý odo mňa nemôže dostať žiadnu lásku


  Sheeran a jeho tím s najväčšou pravdepodobnosťou konali, aby zabránili ďalšiemu súdnemu sporu o porušenie autorských práv, po tých, s ktorými sa stretol skladateľ narodený v meste Suffolk ' Myslenie nahlas 'a' Fotografia . '
 • Keď Ed Sheeran oslovil Steva Maca a spýtal sa ho, či by mohli napísať „nejaké skvelé veci spolu“, plodný hitmaker vedel, že vo svojom denníku nájde pre anglickú hviezdu medzeru. Keď Sheeran prišiel na stretnutie, priviedol so sebou Johnnyho McDaida. Mac pripomenul príbeh ich relácie o skladaní piesní Hudobný biznis po celom svete :

  „Ed mi zahral to, čo považoval za prvý singel z albumu [Divide], ktorý znel úžasne. Začali sme teda písať a v priebehu prvých dvoch hodín prišiel Shape Of You. Na konci relácie Ed povedal: „Počujem znova to prvé?“ A potom: 'Myslíte si, že je rekord Rihanny uzavretý?'

  „V tejto mysli sme nepísali pre Eda, čo je pravdepodobne dôvod, prečo to tak znie. Zaparkovali sme to a v ten deň sme napísali ďalšie dve piesne. '

  'Na konci relácie Ed povedal:' Môžem znova počuť to prvé? ' A potom: „Myslíte si, že je rekord Rihanny uzavretý? Mali by sme to hodiť! “

  Tej noci sa Sheeran vybral za vedúcimi predstaviteľov spoločnosti Atlantic UK Ben Cookom a Benom Howardom. Prehral im to, čo považoval za hotový album. Mac pripomenul:

  „Potom im zahral Tvar - ktorý sa vtedy volal„ Zamilovaný do tvojho tela “ - a ako to chápem, Ben Cook bol veľmi nadšený a povedal:„ Toto by mal byť singel! “ Ed, ja a Johnny sme si nikdy ani nemysleli, že je to nahrávka Eda Sheerana - jednoducho sme si mysleli, že je to dobrá malá popová pieseň. Ben a Ed Howard počuli niečo iné; preto sú v práci dobrí. “
 • Trvalo to 13 po sebe nasledujúcich týždňov v hornej časti britskej hitparády. Predchádzajúca #1, Clean Bandit's Rockabye , “bol na samite deväť týždňov. Steve Mac je spoluautorom oboch piesní, čo znamená, že skladby britského tunesmitha držali jeden slot UK #1 22 týždňov v rade. Alebo inak povedané ... päť a pol mesiaca.
 • Pieseň sa držala na vrchole austrálskeho rebríčka jednotlivcov 15 týždňov za sebou a prekonala rekord, ktorý predtým vytvorila skupina Coolio's Gangsta's Paradise , “ktorá stála na zozname ARIA 13 týždňov v roku 1995.

  Rekord bol prekonaný piesňou Tones and I ' Tanečná opica , “ktorý dosiahol svoj 16. týždeň na 1. mieste v rebríčku ARIA z 18. novembra 2019.
 • Keď skladba „Shape“ strávila 33. týždeň v poradí nad číslom 11 v rebríčku Hot 100 z 11. septembra 2017, prekonala rekord v najdlhšom behu v rebríčku Top 10. Pieseň predbehla 32 týždňov, ktoré strávili Chainsmokers ” Bližšie . '

  Rekord vyrovnal Maroon 5's Dievčatá ako ty , “ktorá sa zapísala do rebríčka 33. týždňa v top 10 rebríčka Billboard Hot 100 v rebríčku zo 16. februára 2019. Skladba Sunflower od Post Malone a Swae Lee sa neskôr zhodovala s ďalšími dvoma skladbami, keď 33. týždeň v top 10 graf z 21. septembra 2019.

  Rekord prekonali kruhy Post Malona „Kruhy“, ktoré strávili 39 týždňov v top 10.
 • V septembri 2017 album „Shape Of You“ prekonal celkový počet prehratí Drakeovho albumu „One Dance“ a stal sa naj streamovanejšou skladbou všetkých čias na Spotify.
 • Pri udeľovaní cien Grammy v roku 2018 získal Sheeran za túto pieseň najlepší popový sólový výkon. Bol jediným nominovaným mužom v kategórii a porazil príspevky Kelly Clarkson, Kesha, Lady Gaga a Pink. Získal tiež cenu za najlepší popový vokálny album ÷ .
 • Sam Chokri je hudobník, ktorý nahráva pod menom Sami Switch. Vzal Sheerana na súd kvôli tvrdeniam, že sekcia „oh-ay-oh-ay“ v „Shape Of You“ odráža háčik jeho piesne z roku 2015 OH prečo . ' Podľa Chokriho poslal trať do Sheeranovho blízkeho vnútorného kruhu v snahe pracovať s hitmakerom, ale neskôr sa stal podozrivým, keď počul refrén na skladbe „Shape Of You“.

  V súdnych novinách Chokri obvinil Sheerana z „vedomého alebo podvedomého ... prisvojovania si kompozičných schopností a práce iných skladateľov“, pričom tvrdil, že piesne hviezdy obsahujú aj ukradnutý materiál z TLC a Shaggy.
 • Obsahuje rytmus reggaetonu, v ktorom sa synkopovaný backbeat odohráva podľa priameho vzoru kick-drum. Drážka sa bežne objavuje v hitoch dancehallu v 90. rokoch a dostala sa do amerických popových hitparád, keď ju latinskí umelci ako Daddy Yankee - s jeho hitom 'Gasolina' - zaradili do hlavného prúdu. Zobrazuje sa to aj v snímkach Justin Bieber „Sorry“ a Sia „Cheap Thrills“.

Zaujímavé Články