Ona od Charlesa Aznavoura

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto bola téma z britského televízneho seriálu Sedem tvárí žien . Autorom je textár Herbert Kretzmer Bedári a Aznavour, ktorý napísal hudbu.


  • Povedal Herbert Kretzmer 1000 UK #1 hitov : „Potrebovali pieseň na prepojenie siedmich hier a producent si myslel, že by som mohol napísať niečo pre Marlene Dietrich, pretože predstavovala nestarnúcu ženu. Tá predstava sa mi veľmi nepáčila, ako keby si chcel písať o ženskej mystike, bolo by lepšie, keby ju nespievala žena. Ak by spievala o svojom vlastnom tajomstve, pieseň by bola príliš vypočítavá a vedúca. Povedal som: „Mala by to byť pieseň o žene, ako ju vidí muž, a aký lepší muž ako Charles Aznavour, ktorý spieva o láske a romantike?“ Priviedol som ho do projektu a dopadlo to strašne dobre.

    Písanie ústrednej piesne nie je jednoduchá cesta. Prvý verš mohol trvať iba 35 sekúnd. Čas pred začiatkom hry, ktorý musel prejsť cez hlavné názvy a byť kompletný sám o sebe. Potom to muselo byť natiahnuté na platňu, aby to nevyznelo ako vypchávka. V čase, keď Aznavour cestoval po celom mieste, a trvalo nejaký čas, kým od neho dostal melódiu. V okamihu, keď mi zahral ten dlhý úvodný tón, v mysli mi vyskočilo slovo „Ona“ a ja som vedel, že pieseň máme.


  • Aznavour nahral pieseň v niekoľkých rôznych jazykoch okrem angličtiny, vrátane španielčiny, nemčiny, taliančiny a rodnej francúzštiny.


  • Elvis Costello to v roku 1999 oživil pre soundtrack k filmu Notting Hill . Je uvedený v záverečných titulkoch filmu, s výnimkou Ameriky, kde sa namiesto toho hrá Boyzoneho „No Matter What“.
  • V článku Laurie Henshawovej uverejnenom v čísle 6. júla 1974 Melody Maker , bola vysledovaná genéza tohto vtedy nedávneho masívneho hitu. Producent televízneho seriálu Sedem tvárí ženy hľadal ústrednú pieseň a zástupca kontrolóra programov pre London Weekend Television sa ho opýtal: „Prečo nedostanete Aznavour?“ Francúzska hviezda sa nedávno objavila na Show Russella Hartyho , takže kontakt už bol vytvorený. Aznavour bol nadšený; pieseň bola nahraná v Londýne s britskými hudobníkmi, vyšla na RCA a predala sa už viac ako 175 000.


  • Aznavour povedal: „Jednou z mojich najväčších ambícií je dosiahnuť rekordný úspech v angličtine v Británii,“ dodal a prevzal námety svojich piesní zo života: „Siaham po ľudských dušiach a zobrazujem ich. Pre svoje piesne nevytváram ľudí ani problémy. '
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko, nad 2

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: