Je ako vietor od Patricka Swayzeho

 • Táto pieseň je súčasťou filmu 1987 Hriešny tanec v scéne, kde sa Patrick Swayze lúči s Jennifer Gray po ich letnom úteku a hovorí jej: „Nikdy mi to nebude ľúto.“ Jej odpoveď: „Ja tiež nie.“

  Swayze to nespieva na kameru, čo z neho robí zriedkavý prípad, keď filmová hviezda soundtrackuje svoju vlastnú scénu.
 • Toto nebolo napísané pre Hriešny tanec ; Pieseň napísal Swayze so svojou priateľkou Stacy Widelitz pre film, ktorý nazval v roku 1984 Grandview, USA Swayze mala základné akordy a úvodný text („Je ako vietor, cez môj strom ...“). Pieseň počas niekoľkých dní hashovali, ale bola pre film odmietnutá. O dva roky neskôr Swayze pracoval Hriešny tanec , a zahral demo piesne producentom, ktorí jej dali zelenú. Nahrali správnu verziu s produkciou Michaela Lloyda a pieseň sa stala veľkou súčasťou soundtracku, z ktorého sa predalo viac ako 30 miliónov kópií a strávil 18 týždňov na prvom mieste v USA.
 • Pieseň je o chlapcovi s nejakými problémami sebavedomia: hľadá dievča, ale myslí si, že je mimo jeho ligu. Je blízko, ale nepolapiteľná - ako vietor. Dúfate, že tomu chlapcovi vzrastie sebavedomie, keď bude spievať: „Len blázon, aby veril, že mám všetko, čo potrebuje.“ Vzmuž sa!
 • Ženským hlasom v tejto piesni je Wendy Fraser, ktorá bola priateľkou spoluautora spisovateľky Stacy Widelitz. Spievala na demo a potom o niekoľko rokov neskôr, keď pre ňu pieseň nahrali Hriešny tanec , producent Michael Lloyd ju priviedol späť k spevu na trati. Fraser, ktorá študovala hudbu na Hunter College v New Yorku, odišla do Los Angeles, aby sa venovala kariére v populárnej hudbe, ale zistila, že je povolaná ako jazzová speváčka. V roku 2008 vydala album s názvom Je to vec ženy .
 • Toto bol tretí singel z albumu Hriešny tanec soundtrack, ktorý sa nejaký čas motal po okolí. Film bol prepustený v auguste 1987 a bol to prvý singel „ (Mal som) Čas svojho života v novembri. Ďalší singel „Hungry Eyes“ sa vo februári dostal na 4. miesto a pieseň „She's Like The Wind“ sa v tom istom mesiaci umiestnila na 3. mieste.
 • Stacy Widelitz, ktorá je spoluautorkou tejto piesne so Swayzeom, sa stala úspešnou skladateľkou a skladala hudbu pre množstvo televíznych relácií. Jeho meno má často v kreditoch nesprávne napísané „Stacey Widelitz“, čo mnohých viedlo k presvedčeniu, že túto pieseň napísala so Swayzeom žena.
 • Patrick Swayze bol veľký na hudbu, ale po jeho herectve bol oveľa väčší dopyt ako po speve. Pre soundtrack k jeho filmu z roku 1989 urobil duet s Larrym Gatlinom s názvom „Brothers“ Najbližší príbuzný , a má na soundtracku dve piesne Road House , ďalší film, ktorý v tom roku hral. Jeho film z roku 2003 Jeden posledný tanec taktiež predstavil dve piesne Swayze na soundtracku, ale „She's Like The Wind“ bola jeho jediným hitom, vďaka čomu bola Swayze jednou z najznámejších divov jedného hitu.
 • To strávilo dva týždne na vrchole rebríčka Adult Contemporary.
 • Verzia Lumidee s Tony Sunshine získala v roku 2007 číslo 43 USA. V tomto prevedení Tony Sunshine spieva texty, ktoré sú popretkávané rapmi od Lumidee, ktorý vníma ženskú perspektívu a hovorí mu, aby vystúpil a urobil krok.

Zaujímavé Články