Pieseň Shoop Shoop (Je to v jeho bozku) od Betty Everettovej

 • Ako rozoznám, že ťa chlap miluje? Jeho oči môžu klamať a určite nemôžete veriť tomu, čo hovorí, takže jediný spôsob, ako to s istotou zistiť, je jeho bozk, ktorý podľa tejto piesne funguje ako akési sérum pravdy pre lásku.
 • Merry Clayton, niekdajšia Raelette, ktorú môžete počuť v piesni Rolling Stones Gimme Shelter „Bola prvou, ktorá vydala pieseň„ The Shoop Shoop Song “, ktorá vyšla v roku 1963. Ramona King zo skupiny doo-wop The Fairlanes bola ďalšou skladbou, ale pieseň nakoniec pieseň konečne priniesla až obálka Betty Everett z roku 1964. udrieť.

  Pieseň zasiahla desaťročia do úspešnejších coververzií. V roku 1975 Linda Lewis dosiahla #107 USA; Mladšia sestra Jamesa Taylora, Kate Taylor, zasiahla číslo 49 v USA v roku 1977; Cher sa dostala na #33 USA v roku 1991. Jej verzia sa tiež dostala na prvé miesto vo Veľkej Británii.
 • Napísal to Rudy Clark, ktorého kreditmi sú napríklad „Good Lovin“ a „ Stále na teba myslím . ' Pôvodný umelec na tom podobne ako „The Shoop Shoop Song“ veľmi neuspel, ale cover verzie boli veľmi úspešné: „Good Lovin“ bol prvýkrát vydaný na olympiáde v roku 1965, ale bol to obal The Young Rascals 1966. išiel na #1. Skladbu „Got My Mind Set On You“ pôvodne napísal James Ray v roku 1962, ale hit Georga Harrisona z roku 1987 bol hitom a taktiež sa dostal na prvé miesto.
 • Pieseň dostala svoje meno kvôli záložným vokálom, ktoré spievajú „shoop shoop shoop ...“ Tieto bláznivé slová zaznie vždy, keď sa spieva veta „Ak chcete vedieť, či vás tak miluje“.
 • Everettova verzia vynikla z veľkej časti vďaka xylofónovému sólu - niečomu, čo v popovej piesni veľmi často nepočujete.
 • Toto bol Everettov tretí singel a jej prvý hit Top 40. Jej prvý singel sa jej nepodarilo zmapovať v rebríčku a druhý singel („Nie ste dobrí“, neskôr ho predstavila Linda Ronstadtová) sa vyšplhal iba na #51 na Hot 100. Everett nahrával pre spoločnosť Vee Jay Records, konkurentku Motownu.
 • Náhradné vokály poskytla miestna ženská skupina z Chicaga s názvom Opals.
 • Everett sa najskôr zdráhal nahrať túto pieseň a bol k tomu vyzvaný Calvinom Carterom (jej producentom). Cítila, že pieseň prepadne (a pravdepodobne si myslela, že je to hlúposť).
 • Cher nahrala svoju verziu pre film z roku 1990 Morské panny , v ktorom zahviezdila spolu s
  Winona Ryder a Christina Ricci. Cherova aj Everettova verzia sú vo filme uvedené, ale Cher je jedinou verziou uvedenou na soundtracku.
  Jerro - Nová Alexandria, PA, nad 4
 • Cherovu verziu produkoval Peter Asher, dlhoročný spolupracovník skupiny Beatles, ktorý produkoval väčšinu hitov Jamesa Taylora a Lindy Ronstadtovej. V rozhovore s Asherom o Songfacts vysvetlil: „Pieseň už bola vybratá. Aj tak to budú vo filme spievať a chceli len správnu verziu záznamu pre konečné názvy.

  Ten, ktorý som strihol úplne bez Cherinho vstupu. Urobil som to tak, ako som si myslel, že by to mala urobiť. Mal som jeden rozhovor s Cher o kľúči, a to bolo všetko. A potom sa ukázala a bolo všetko hotové. Našťastie sa jej to páčilo. '
 • Skupina Salt-N-Pepa získala svoj úspech v roku 1993 pre svoju pieseň „Shoop“. V roku 1995 si Whitney Houston privlastnila Shoop pre svoju pieseň „Exhale (Shoop Shoop)“, ktorá bola veľkým hitom filmu. Čakanie na výdych .
 • Linda Rondstadt túto pieseň niekedy predviedla a naspievala na epizóda z Muppet Show , s žabou Kermitovou predmetom jej náklonnosti.


Zaujímavé Články