Pretože ste boli preč od Rainbow

  • V rozhovore pre Songfacts gitarista Russ Ballard povedal, že 'Pretože si už dávno odišiel' napísal pre seba; vystupovalo v jeho roku 1975 Víťazstvo album.

    Najznámejšou verziou je verzia, ktorú spoločnosť Rainbow zaznamenala v roku 1979 Dole na Zem album so spevom Grahama Bonneta. Trvalo to 3 minúty a 25 sekúnd, bola to druhá skladba na druhej strane, očividný singel a doteraz najväčší hit skupiny. Produkoval basgitarista Roger Glover a vyšiel na značke Polydor, v britskej hitparáde sa umiestnil na 6. mieste.
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko
  • Pozitívna melódia je v tejto piesni v rozpore so srdcom, pretože spevák stráca vedomie, keď ho jeho dievča opustilo. Nemôže na ňu prestať myslieť, čítať jej rozchodový list pod pouličným svetlom a priať si jej návrat.
  • Illinoisská rocková skupina Head East bola prvou piesňou s touto piesňou, ktorá sa v roku 1978 dostala na č. 46 USA (bol to najväčší hit skupiny).

    V roku 1979 Cherie & Marie Currie prevzali pieseň pod číslom #95 USA. Ich verzia s prevráteným pohlavím bola vydaná s gramaticky správnym názvom „Odkedy si preč“. Toto bolo jediné vystúpenie v grafe pre dvojčatá - dvojičky, ktoré vznikli po tom, čo Cherie Currie opustila The Runaways.

Zaujímavé Články